Віскі в Україні - частина 2 (як вибрати віскі за етикеткою, популярні бренди, переваги споживачів)

Віскі в Україні - частина 2 (як вибрати віскі за етикеткою, популярні бренди, переваги споживачів)

Категория: Исследования

20 / 06 / 2014

22279 просмотров

200 4.045 5

Віскі в Україні все більше і більше стає популярним міцним алкогольним напоєм. Переконатися в цьому можна, відвідавши будь-який продовольчий супермаркет, де представлений широкий вибір віскі. Хоча навіть в невеликих продуктових магазинчиках теж можна знайти один-два бренди віскі.

У першій статті про віскі ви вже ознайомилися з класифікацією, технологією виробництва віскі та з динамікою імпорту віскі в Україну. У даній статті ви дізнаєтеся, як правильно вибрати віскі по етикетці, про найбільш популярні бренди віскі в Україні та чому їх вважають за краще.

\t\t\t\t\t\t\t

\t\t\t

Якщо Вас зацікавила дана стаття, і Ви хотіли б отримати повний аналіз ринку з актуальними на сьогоднішній день даними, зверніться в наше брендингове агентство KOLORO. KOLORO не просто якісно проведе маркетингове дослідження, аналіз конкурентів або кабінетне дослідження, ми також розробимо Вам найкращу стратегію виходу на ринок, концепцію позиціонування Вашого товару і / або маркетингову програму.

\t\t\t

Який віскі купити


Питанням «Який віскі купити» задаються як і любителі цього міцного алкоголю, так і бажаючі його вперше спробувати. І тут найголовніше, щоб в момент першої покупки ви не купили дешеву підробку віскі. В першу чергу, при виборі віскі варто звертати увагу на дизайн етикетки, пляшки або пробки, на колір самого напою і відсутність в ньому осаду.

Дизайн віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

В якійсь мірі убезпечити себе від покупки підробки можна вибравши віскі менш відомої і популярної торгової марки - такі як правило не підробляють. Звичайно, щоб потім не розчаруватися в напої, перед покупкою варто почитати відгуки та інформацію про віскі, його імпортері або самого виробника. Зате ви, напевно, придбаєте дійсно оригінальний і якісний віскі.

Що можна дізнатися по етикетці віскі


Бачили хоч раз, як у відділі елітного алкоголю в супермаркеті або магазині людина довго не вирішується на покупку і крутить в руках то одну, то іншу пляшку віскі, намагаючись вибрати? А можливо ви і самі були колись на його місці. Найчастіше це відбувається через незнання потрібної інформації про віскі, яку втім можна отримати з етикетки. Хочете навчитися читати етикетку віскі? Тоді інформація нижче буде корисна для вас!

Дизайн пляшки віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Оскільки віскі - це імпортний напій, який в Україні не виробляється, то вся інформація на етикетці представлена ​​англійською мовою. Деякі вітчизняні імпортери наклеюють на контретикетки наклейку з основною інформацією про віскі. Однак все набагато простіше, і зрозуміти який напій ви тримаєте в руках можна за допомогою лицьової етикетки. І зовсім необов'язково для цього досконало володіти англійською мовою.

Етикетка віскі містить наступну інформацію:

 • назва бренду, торгової марки - його «ім'я»;
 • вид, сорт віскі (детальніше сорти віскі розглянемо трохи нижче);
 • місце пригоди віскі;
 • витримка, вік напою;
 • фортеця віскі;
 • обсяг пляшки.

Що правильно: Whisky, Whiskey, Bourbon або Scotch?


На етикетці часто можна зустріти назву напою англійською мовою. Ось тільки пишуть його по-різному: «Whisky» або «Whiskey», або «Bourbon», або «Scotch». Насправді все назви правильні, просто використовуються в різних країнах. За цим словам можна зрозуміти країну виробника: Whisky і Scotch вказують на те, що віскі шотландський, Whiskey - американський, канадський або ірландський, Bourbon - американський або канадський віскі з використанням кукурудзи для виробництва.

Етикетка на віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскіДизайн упаковки віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскіребрендінг віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Популярні бренди віскі в Україні


Незважаючи на те, що в Україні представлений широкий асортимент віскі (в великих супермаркетах та інтернет-магазинах можна знайти близько 30-40 різних торгових марок віскі), пальму першості як і раніше утримують найбільш розкручені та популярні міжнародні бренди - Chivas Regal, Jack Daniels, Jameson, Jim Beam, Johnnie Walker і White Horse. Частка їх продажів складає більше половини всього обсягу продажів віскі в Україні (хотілося б уточнити, що і віскі цих брендів також купуються більш дешевих сортів).

Насправді нічого дивного в лідерстві даних брендів немає, адже їх виробники одними з перших вийшли на український ринок зі своєю продукцією. Українські імпортери віскі ведуть агресивну маркетингову політику, тим самим обтяжуючи іншим торговим маркам віскі конкурувати з ними. Продукція даних брендів представлена ​​у всіх великих торгових мережах України і часто стоїть на найвигідніших місцях на полиці. Віскі міжнародних брендів завоювали довіру споживачів своєю стабільною якістю і пізнаваним, унікальним для кожного виду віскі смаком.

Дизайн етикетки віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Неприємним моментом є те, що на ринку дуже багато підробок, і підробляються в першу чергу добре відомі торговельні марки. На жаль, точної інформації і статистики по підробкам віскі в Україні немає. Можливо, дана інформація не розголошується через зацікавленість вітчизняних імпортерів, які і так ведуть активну боротьбу з їхніми давніми конкурентами - горілкою і коньяком. Експерти ж дають свою оцінку - близько 30% елітного алкоголю на ринку, в тому числі і віскі, - фальсифікат. Це досить велика цифра, і означає, що підроблений віскі можна навіть купити у великому супермаркеті або інтернет-магазині.

Міжнародні бренди віскі в Україні


Ринок віскі в Україні можна розділити на кілька цінових сегментів:

 • средньоціновий;
 • преміальний;
 • супер-преміальний.

Низькоцінового сегмента немає у приницпі через те, що ціна на віскі на порядок дорожче таких класичних алкогольних напоїв, як горілка і коньяк, хоча порівнювати дані напої було б неправильно.

Серед средньоцінового сегмента найбільшою популярністю користуються такі бренди, як: німецький бурбон торгових марок Most Wanted і Old Road, шотландський віскі Ballantine's, MacArthur's, Hankey Bannister, Johnnie Walker, Olderson, Famous Grouse, Teacher's, Bell's і White Horse, американський бурбон Jim Beam, ірландський віскі Bushmills.

Дизайн етикетки віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Віскі даної цінової категорії конкурують в основному за ціною - споживачі частіше купують дешевший віскі, не сильно розбираючись в його характеристиках і смакових якостях. Ціна на такий віскі - не більше 200 грн за пляшку 0,7 л.

Віскі преміального сегмента - це, як правило, розкручені та найбільш відомі міжнародні бренди. Ціна на віскі преміального сегмента коливається від 250 до 700 гривень за пляшку об'ємом 0,7 л, і більше залежить від витримки віскі (найбільше представлено віскі 12-річної витримки).

Найпопулярніші бренди: ірландський віскі Jameson, американський віскі Jack Daniels, шотландський віскі Chivas Regal, AnCnoc, Glenfiddich, Glenmorangie, Johnnie Walker, Dewar's, Old Pulteney, Edradour, Cutty Sark, Grants, Cattos, Singleton, американський бурбон Jim Beam, і інші .

Бренди віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Віскі суперпреміального сегмента - це віскі з багаторічною витримкою, власною історією і найчастіше колекційного видання. Ціна на такий віскі – від 1-1,5 тисячі гривень за пляшку об'ємом 0,7 л.

Бренди віскі супер премиального сегмента: Chivas Regal, Edradour Ballechin, Speyburn, Balblair Vintage, Old Pulteney, Signatory, Hankey Bannister, Royal Salute, Bowmore, и другие.

Торгові марки віскі Україна, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Давайте розглянемо чим же відрізняються найбільш популярні бренди віскі між собою, за що їх так люблять споживачі та яким повинен бути віскі на думку українців.

Віскі Chivas Regal


Шотландський віскі Chivas Regal (Чівас Рігал) вже не одне століття користується попитом у справжніх цінителів віскі, а все завдяки постійному високій якості. Найбільш популярний Чівас з усієї лінійки - це віскі 12-річної витримки. Також в магазинах елітного алкоголю продають віскі Chivas Regal 18 і 25-річної витримки.

Смак Chivas Regal - м'який зі смаком меду та стиглих яблук, легкий відтінок ванілі, ірису, шоколаду та лісових горіхів. Аромат - насичений з нотками меду, фруктів і вереску. Споживачі відгукуються про віскі неоднозначно: деякі нахвалюють його смак, інші ж скаржаться, що дуже міцний, треті і зовсім говорять, що ціна не відповідає якості.

ТМ українського віскі, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Jack Daniels


Американський віскі Jack Daniels по праву один з найпопулярніших брендів віскі в Україні. Більшість опитаних насамперед згадують саме цю торгову марку, що говорить про розкрученість бренду і навіть «моді» на нього.

Смак віскі Джек Деніелс - відносно м'який з легким відтінком дубу, солодких прянощів, карамелі і горіхів. Багато хто любить його за міцність і оригінальний деревний смак.

ТМ Джек Деніелс , Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Jameson


Ірландський віскі Jameson славиться своїм неймовірно м'яким смаком (завдяки потрійній дистиляції), за що користується популярністю навіть серед жінок.

Лінійка включає в себе Jameson 5-7-річної витримки, Jameson Special Reserve 12-річної витримки, Jameson Limited Reserve 18-річної витримки, Jameson Gold Reserve і Jameson Rarest Vintage Reserve.

Смак віскі Джемесон - м'який, солодкий з відтінком ванілі, хересу і горіхів.

ТМ Jameson, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Jim Beam


Віскі Jim Beam - це один з найбільш продаваних брендів американського класичного бурбона. Любителі віскі Джим Бім цінують його за деревне міцний смак і легкий квітковий аромат. Витримка бурбона в дубових бочках не менш 4х років.

Асортимент складається з (відповідно до назви змінюється і колір етикетки): Jim Beam White label, Jim Beam Green label, Jim Beam Black label, Jim Beam Yellow label, Jim Beam Rye Yellow Label.

ТМ Jim Beam, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Johnnie Walker


Шотландський віскі Johnnie Walker користується попитом серед українців завдяки своїй порівняно низькій ціні. Лінійка складається з п'яти різних віскі: Johnnie Walker Red Label - витримка 3-5 років, Johnnie Walker Black Label - витримка 12 років, Johnnie Walker Green Label - витримка 15 років, Johnnie Walker Gold Label - витримка 18 років, Johnnie Walker Blue Label складається з 16 дуже рідкісних сортів.

Смак віскі Джоні Уокер змінюється від марки, і досить значно: від різкого смаку з відтінком диму до більш м'якого з відтінками ванілі і горіхів.

ТМ Red Label, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

White Horse


Купажірованний віскі White Horse створений за класичним рецептом шотландського віскі, а тому в його смаку переважають нотки торф'яного, димного присмаку. Напій також має легкий фруктовий відтінок.

Ті споживачі, що найчастіше купують віскі White Horse, відзначають його за неповторний характерний смак і аромат, і за його невелику вартість в порівнянні з іншими міжнародними брендами.

ТМ White Horse, Віскі в Україні, дизайн віскі, дизайн етикетки, етикетка віскі, бренди віскі

Резюме


 • Віскі – модний і популярний напій в Україні, швидко набирає обертів.
 • Ринок віскі в Україні представлений повністю імпортною продукцією.
 • Віскі за ціною можна розділити на три цінові сегменти: средньоціновий, преміальний і супер преміальний.
 • Найбільш популярні бренди віскі - Chivas Regal, Jack Daniels, Jameson, Jim Beam, Johnnie Walker і White Horse. Кожен віскі відрізняється своїм неповторним смаком, а тому у кожного бренду є свої прихильники.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Алина

Маркетолог

200 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !