Тенденції розвитку ринку м'ясних напівфабрикатів

Тенденції розвитку ринку м'ясних напівфабрикатів

Категория: Исследования

10 / 02 / 2015

27692 просмотров

81 3.9259259259259 5

Сьогодні, коли головним дефіцитом в суспільстві є час, все більшою популярністю користується продукція швидкого приготування, і зокрема м'ясні напівфабрикати.

Види м'ясних напівфабрикатів

Вироби з натурального або рубаного м'яса, що не пройшли термообробку - це напівфабрикати з м'яса. Класифікують м'ясні напівфабрикати в залежності від способу обробки м'яса і кулінарного призначення готового продукту.

Основні види наступні:

  1. Порційні напівфабрикати з натурального попередньо охолодженого м'яса - котлети, біфштекс, відбивні, ескалоп, шніцель, лангет, антрекот та інші.
  2. Дрібношматкові, виготовлені з поперекової, спинної та задньої частин туші тварини - яловичини, баранини, свинини. До них відносяться: бефстроганов, гуляш, азу, м'ясо для шашликів, на піджарку, супові набори, для плову і т.д.
  3. Крупношматкові - цільні шматки м'яса, відокремлені від кістки, відчищені від грубих плівок і сухожиль.
  4. Панірувальні напівфабрикати - попередньо відбиті та вкриті кулінарною присипкою шматочки охолодженого або замороженого м'яса.
  5. Січені напівфабрикати призначені для приготування котлет - м'ясний фарш,
  6. Заморожені напівфабрикати - вареники, пельмені, голубці, зрази, равіолі, млинці з м'ясом і т.д.

Виробництво напівфабрикатів, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, м'ясні напівфабрикати, ринок напівфабрикатів, виробництво напівфабрикатів, напівфабрикати з м'яса, виробники напівфабрикатів України, ринок м'ясних напівфабрикатів, заморожені напівфабрикати

Попит і рівень споживання м'ясних напівфабрикатів

Напівфабрикати з м'яса, на відміну від традиційного м'яса - доступні кожному, незалежно від рівня доходу споживача. Починаючи з 2009 року можна відзначити постійну тенденцію зростання рівня споживання м'ясних напівфабрикатів і в цілому збільшення ємності ринку на 30% щорічно, в грошовому вираженні - приблизно на 350 млн дол.

Рівень споживання м'ясних напівфабрикатів в Україні становить 7 або 8 кг на 1 люд / в рік, в Росії цей показник трохи вище - 8 або 9 кг на людину.

Структура ринку напівфабрикатів

Відповідно до проведеного нами дослідження та опитування аудиторії, з вибіркою - 300 споживачів, в 2013-2014 рр. найбільший сегмент ринку - це заморожені напівфабрикати, як в Україні, так і в Росії.

Структура ринку м'ясних напівфабрикатів України в 2013-2014 рр.

Структура ринку м'ясних напівфабрикатів, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, м'ясні напівфабрикати, ринок напівфабрикатів, виробництво напівфабрикатів, напівфабрикати з м'яса, виробники напівфабрикатів України, ринок м'ясних напівфабрикатів, заморожені напівфабрикати

Структура ринку м'ясних напівфабрикатів Росії в 2013-2014 рр.

Структура ринку напівфабрикатів Росії, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, м'ясні напівфабрикати, ринок напівфабрикатів, виробництво напівфабрикатів, напівфабрикати з м'яса, виробники напівфабрикатів України, ринок м'ясних напівфабрикатів, заморожені напівфабрикати

Таким чином, сучасні українські та російські споживачі віддають перевагу замороженим напівфабрикатам (75-78%), процес приготування яких максимально простий і вимагає мінімальну кількість часу. Крупношматкові, дрібношматкові та рубані напівфабрикати користуються також чималим попитом у вітчизняних споживачів, і займають приблизно однакову частку ринку 17-20%. Решта види мають значно меншу частку ринку.

Структура споживання заморожених напівфабрикатів (найбільшого сегмента ринку) в Україні наступна: 75% - пельмені і вареники, котлети і біфштекси - 18%, млинці та чебуреки - 5%, інші - 2%. У Росії - наступна: 78% - пельмені і вареники, котлети і біфштекси - 16%, млинці та чебуреки - 4%, інші - 2%.

При цьому основними факторами вибору продукції є:

  1. Зручність приготування – 47%;
  2. Смакові властивості – 28%;
  3. Широкий асортимент продукції – 13%;
  4. Доступність за ціною – 11%.

Як правило, споживачі (31%) вибирають вже відомий їм продукт, завдяки особистому досвіду або по рекламної інформації. Крім того, за 2013-2014 рр. намітилася тенденція зниження рівня споживання ваговій продукції і зростання споживання упакованої продукції, що обумовлено більш високим рівнем довіри до таких торгових марок, а також вагомий внесок вносить приваблива упаковка товару і його вартість. Дизайн етикетки та дизайн упаковки все частіше стають вирішальними факторами при виборі споживачем тієї чи іншої продукції. Тому розробка дизайну етикетки і упаковки займає важливе місце в процесі випуску продукції вітчизняними виробниками. Дизайн етикетки стає все більш витонченим, неординарним і оригінальним.

Частота споживання м'ясної продукції:

Частота споживання м'ясної продукції, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, м'ясні напівфабрикати, ринок напівфабрикатів, виробництво напівфабрикатів, напівфабрикати з м'яса, виробники напівфабрикатів України, ринок м'ясних напівфабрикатів, заморожені напівфабрикати

Напружений сучасний спосіб життя визначає наступну тенденцію частоти споживання: 54% споживачів - купують напівфабрикати 2-3 рази в тиждень і частіше, 21% - мінімум раз в тиждень, 15% - 2 або 3 рази на місяць. Можна говорити про те, що напівфабрикати з м'яса користуються високим попитом у сучасного споживача і є звичним сімейним продуктом харчування.

Основні виробники м'ясних делікатесів

Ринок м'ясних напівфабрикатів в Україні відрізняється лідируванням на ньому вітчизняних виробників.

дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, м'ясні напівфабрикати, ринок напівфабрикатів, виробництво напівфабрикатів, напівфабрикати з м'яса, виробники напівфабрикатів України, ринок м'ясних напівфабрикатів, заморожені напівфабрикатиВиробники напівфабрикатів Україна:

- ЗАТ «Геркулес» - Донецьк;
- ТМ «Левада» - Одеса;
- ТМ «Ситий Тато» - Київ;
- ТМ «Оса» - Херсон;
- ТМ «Пан Сковорода» - Кривий Ріг.

Серед нових торгівельних марок, які активно виходять на ринок, можна виділити такі: «Мушкетер», «Пан Вкусняк», «Смачна десятка», «Королівські заморожені продукти», «Еліка». Крім, основних гравців ринку, роботу здійснюють понад 300 невеликих вітчизняних підприємств.

На російському ринку напівфабрикатів виділяють наступні провідні компанії:

- Останкінський м'ясопереробний комбінат в Москві;
- Птахокомбінат в Ставропольському краї;
- Інвест Альянс в Калузькій області;
- Об'єднання «Ново-Ездоцкая» в Білгородській обл .;
- Компанія «Шельф-2000» у м Москва;
- М'ясна галереям в Володимирській обл .;
- продукти харчування Комбінат в Калінінградській обл .;
- Талосто-Продукти в м.Санкт-Петербург;
- Човни-Бройлер в Татарії;
- Виробництво заморожених продуктів «Еліка» в Московській обл.

Загальні тенденції ринку напівфабрикатів

Судячи з темпів розвитку ринку України, можна з упевненістю стверджувати, що ринок молодий і ще не завершив свого формування, зокрема в регіонах країни. Сьогодні цей ринок розширюється практично лише за рахунок невеликих регіональних компаній. Поява на ринку нових великих компаній-виробників, на думку експертів, не передбачається.

Ріст і розвиток ринку забезпечується в основному завдяки таким факторам як зміна стилю і ритму життя споживачів, зростаючий попит на продукцію швидкого приготування і поліпшення якості продукції, що виробляється.

Крім того, розвиток ринку визначається такими факторами:

- Зміна раціону харчування аудиторії;
- Прискорений ритм життя населення країни, збільшення кількості працюючих жінок;
- Зростання матеріальної забезпеченості населення;
- Популярність і доступність побутової мікрохвильової печі;
- Розвиток технологій зберігання і переробки, поява нового виду упаковки - вакуумної тари.

За останні три роки частка активних споживачів на ринку м'ясних напівфабрикатів зросла більш ніж на 15%. Рівень виробництва за 2014 р зріс в середньому на 15,5%.

Постійно зростаючий попит на напівфабрикати забезпечується також за рахунок асортименту продукції, який постійно розширюється, та підвищення її якості. За останній рік виробництво напівфабрикатів рубаних збільшилося і склало близько 50% від загального виробництва, порційні склали - 21%, заморожені - 26,4%, інші види - менше 3%.

Обсяг виробництва напівфабрикатів з м'яса на російському ринку збільшився в 2014 р на 10% в порівнянні з попереднім роком. Знизилося виробництво заморожених напівфабрикатів в середньому на 13,5%, і дрібношматкових - на 16,4%.

Упаковка м'ясних напівфабрикатів, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, м'ясні напівфабрикати, ринок напівфабрикатів, виробництво напівфабрикатів, напівфабрикати з м'яса, виробники напівфабрикатів України, ринок м'ясних напівфабрикатів, заморожені напівфабрикати

Проблеми ринку м'ясних напівфабрикатів

Головна проблема виробників - це сировинна база, а точніше її значне зменшення і відповідне зростання цін на сировину.

Крім того, в список проблем, що гальмують розвиток галузі входять:
- Невисока якість сої в Україні;
- Проблемні поставки сої з-за кордону, висока вартість іноземної сої;
- Відсутність сучасного передового устаткування і технологій виробництва напівфабрикатів;
- Складність входження в мережі супермаркетів.

Розвиток ринку напівфабрикатів - прогнози на 2015 р

Наступний рік обіцяє бути ще більш перспективним і порадує споживача розширенням асортименту замороженої продукції та м'ясних напівфабрикатів в цілому, а також підвищенням якості продукції, що виробляється.

Крім того, більшість великих компаній-виробників перейдуть на режим моментального відвантаження виробленої продукції дистриб'юторам, за допомогою спеціалізованих автомобілів з потужними заморожувальними агрегатами. Завдяки чому вироблена продукція не розморожується в шляху і менше псується.

Вітчизняні компанії почнуть активно освоювати ринок напівфабрикатів для готових сніданків, обідів і вечерь - напівфабрикатів не просто швидкого приготування, а тих, які просто необхідно розігріти в мікрохвильовій печі.

Резюме

У зв'язку з недостатністю вільного часу у сучасних споживачів все більшої популярності набувають м'ясні напівфабрикати: дрібно шматкові та крупно шматкові, порційні, рубані, заморожені та ін.

Споживання напівфабрикатів з м'яса має постійну тенденцію зростання, як на українському, так і на російському ринку. За останніми даними рівень споживання в Україні становить 7 або 8 кг / 1 чол. в рік, в Росії - 8 або 9 кг.

У структурі ринку значну частку займають заморожені напівфабрикати - 75-78%, а також дрібно шматкові, крупно шматкові та рубані, що мають приблизно однакову частку ринку на рівні 17-20%. Серед заморожених напівфабрикатів величезною популярністю користуються - пельмені та вареники (75% від загального рівня споживання).

Основними факторами вибору для споживача є: зручність приготування продукції (47%) і смакові властивості (28%). Не менш важливими факторами вибору також є популярність торгової марки і дизайн етикетки, упаковки продукту.

Головною проблемою галузі є скорочення сировинної бази і подорожчання сировини. За прогнозами експертів ринок дуже перспективний, в майбутньому році виробники підвищать якість виробленої продукції та значно розширять асортимент.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

81 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Выберите удобный вам мессенджер:
- Оценка готовности вашего проекта
- Построение плана работ
- Цены и Сроки

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !