Розробка і виробництво горілчаних пляшок. Де купити скляні пляшки для алкогольної продукції, основні виробники пляшок

Розробка і виробництво горілчаних пляшок. Де купити скляні пляшки для алкогольної продукції, основні виробники пляшок

Категория: Исследования

06 / 09 / 2013

45061 просмотров

164 4.1890243902439 5

Дослідження ринку склотари показало, що скляна упаковка користується попитом. І попит, як і споживання, з кожним роком зростає. У даній статті розглянута скляна пляшка як вид склотари. Ви дізнаєтеся про способи виробництва горілчаної пляшки, про те, де можна купити скляну пляшку для алкогольної продукції в Україні, Росії та інших країнах, а також зможете вибрати виробника пляшок.

Виробництво скляних пляшок. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Скляна пляшка має низку переваг у порівнянні з пластиковою:

 • термін зберігання в скляній пляшці вище;
 • вона не має ніякого впливу на продукт;
 • можливо вторинне використання тари;
 • ігристі вина, шампанське розливається тільки в скляні пляшки;
 • різноманітність форм дозволяє виділити індивідуальність пляшки під кожен вид алкогольних напоїв (горілчана, винна, пивна, коньячна пляшки та ін.)
 • скляна пляшка має більш привабливий вигляд;
 • герметичність упаковки;
 • скляну пляшку можна випустити з логотипом фірми, назвою компанії або торгової марки, що зменшує ймовірність підробки напою;
 • можна розробити абсолютно новий дизайн пляшки, який буде відрізняти продукт від конкуруючих товарів і вигідно виділяти його на полиці.

\t\t\t\t\t\t\t

\t\t\t

Наша компанія не займається виробництвом склотари, але готова надати Вам весь комплекс брендінгових послуг.

\t\t\t

Повний аналіз ринку склотари, повноцінне маркетингове дослідження, розробка унікальної геометрії пляшки, а також послуги з бренд-дизайну упаковки, логотипу, контретікетки, розробку стратегій виведення і просування Вашого бренду на ринку - все це Ви зможете отримати, звернувшись в брендінгове агентство KOLORO.

\t\t\t

Для тих, хто шукає виробників або постачальників склотари, наші фахівці склали список виробництв на території Росії і України, з яким Ви можете ознайомитися в кінці статті.

\t\t\t

Єдиним великим недоліком скляної пляшки є її невисока міцність.

Більшість скляних пляшок на ринку однотипні і їх можна розділити на: винні пляшки, горілчані пляшки, коньячні пляшки, пивні пляшки, пляшки для шампанського (ігристого вина) та інші пляшки для лікеро-горілчаної продукції. Кожна пляшка має своєрідний дизайн, який вже склався історично і до якого звикли споживачі. Так в пляшку для шампанського навряд чи почнуть розливати горілку чи пиво, також як і навпаки.

Для того, щоб товар виділявся на полиці з рядом стоять конкуруючими товарами, необхідно приділяти велику увагу дизайну товару. Унікальна форма пляшки, красива яскрава етикетка, барвиста і вигідно підкреслює пляшку упаковка не просто збільшать впізнаваність товару, але і будуть стимулювати споживачів до покупки. Основний профіль компанії KOLORO - це розробка дизайну алкогольної продукції: дизайн пляшки, дизайн етикетки, дизайн ковпака для горілки, вина, шампанського, вермуту. Крім цього KOLORO виготовляє прес-форми для виробництва пляшок і підбирає найкращий варіант виробника скляних пляшок.

Вимоги до готової скляній тарі:

Дослідження ринку склотари. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанськогоотформованість пляшки (поверхня - гладка без виступів, зморшок і зарубок, бічні і донні шви - гладкі і практично непомітні, перехід від торця горловини до внутрішньої порожнини пляшки - добре округлений, у виробі не допускаються будь-які сторонні матеріали, видимий непровар скла, відкриті бульбашки, різні забруднення);

механічна міцність (оскільки виробники постійно прагнуть знизити вагу пляшки, за рахунок чого вони отримують зниження собівартості, особливу увагу варто приділяти міцності пляшки. Пляшка не повинна бути дуже тонкою, і повинна витримувати внутрішній тиск напою. Особливою міцністю відрізняються пляшки для шампанського - вони витримують тиск близько 5 атмосфер (що майже в 3 рази більше, ніж тиск в автомобільній шині);

термостійкість (пляшки повинні бути стійкими до перепадів і послідовній зміні температур);

хімічна стійкість скла (для пляшок використовується скло не нижче третього гидролітичного класу).

Для виробництва скляних пляшок використовують різні склоформ машини. Машини для виробництва склотари повинні бути високопродуктивними, економічними і дотримуватися форму виготовляється вироби.

Склоформ машини бувають трьох типів:

 • карусельні (роторні);
 • секційні;
 • конвеєрні.

Карусельні машини працюють за принципом формування виробів при безперервному роторному (або циклічному безперервному) обертанні столів навколо центральної осі. При цьому машини можуть бути з одним столом, на якому здійснюються всі операції, або з двома столами, де на одному столі формують заготовку вироби, а на іншому столі - вже формують виріб. При роторному способі виробництва можливе використання однієї або двох форм. Продуктивність карусельних роторних машин невелика- 50 шт. в хвилину (якщо використовується одна форма) і 100-160 шт. в хвилину (якщо використовується дві форми).

Секційні машини складаються з декількох секцій, які працюють окремо один від одного. Такі машини бувають з двома, чотирма, шістьма і більш секціями. Секційний спосіб виробництва дозволяє випускати більше пляшок (продуктивність таких машин вище, ніж роторних). При використанні двомісних форм можна домогтися збільшення продуктивності ще на 20-40%. Ще однією перевагою секційних машин є те, що в різних секціях можна використовувати різні форми, і тим самим це дозволяє випускати різні види продукції.

Конвеєрні машини використовуються в основному для виробництва полегшених пляшок. Виробництво конвеєрним способом найбільш ефективно, воно дозволяє виготовляти щохвилини понад 230 шт. виробів ємністю 0,5 л. і майже 400 шт. виробів ємністю 0,2 л.

Переваги скляної пляшки. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Підприємства, які займаються виробництвом скляної тари, виготовляють скляні пляшки переважно двома способами: секційним і роторним. Секційний спосіб дозволяє випускати більшу кількість пляшок, ніж роторним способом. Однак виробництво роторним способом дешевше. Саме ці два критерії - необхідна кількість пляшок і бюджет на виготовлення - стають основними вирішальними факторами при виборі способу виробництва пляшки.

Виробництво скляної пляшки. Технологічна схема виробництва склотари


Виробництво скляних пляшок. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Виробництво скляної пляшки проходить наступні етапи:

1.Підготовка сировинних матеріалів.

2.Приготування шихти.

3.Варка скла.

4.Формування вироби.

5.Відпал виробу.

6.Контроль якості.

7.Упаковка готових виробів.

На першому етапі для подальшої обробки готується сировина. Сировинні матеріали для виробництва скла умовно поділяють на основні та допоміжні. Основні сировинні матеріали формують основу скломаси. Це: кварцовий пісок, сода, сульфат натрію, глиноземи, крейда, доломіт. Допоміжні сировинні матеріали додають при виробництві для зміни характеристик і якості скла, для прискорення процесів скловаріння і фарбування скла. До допоміжних відносять селен, кобальт та інші.

Виготовлення скляних пляшок. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Сировина зі складу надходить в складовий цех, де його очищають від небажаних домішок, подрібнюють, сушать, розмелюють і просівають. Далі отриману масу змішують з очищеним і роздробленим битим склом. Підготовлена сировина надходить в видатковий бункер.

На другому етапі готується шихта (це суха суміш всіх сировинних матеріалів, використовуваних для виробництва скломаси). Для того, щоб шихта вийшла однорідною всі компоненти зважуються в певному співвідношенні, ретельно перемішуються і подаються в змішувач. Для того, щоб шихта не розшаровувалась, її зволожують. Готова шихта подається в цех вироблення для варіння скломаси.

Третій етап. Варка скла - це процес багатостадійного перетворення шихти в рідку скломасу. Шихта нагрівається знизу розплавленим склом, а зверху - випромінюванням полум'я. Скловаріння - найскладніша операція у виготовленні склотари. Варка відбувається в ванних печах безперервної дії. Ванні печі - це складний теплотехнічний агрегат у вигляді басейнів з вогнетривких матеріалів. При нагріванні шихти відбувається розплав всіх матеріалів (температура 1100-1150 ° С), при подальшому підвищенні температури найбільш тугоплавкі матеріали повністю розчиняються в розплаві, і утворюється скломаса. Для того, щоб освітлити скломасу температуру підвищують до 1500-1600ºС.

Процес скловаріння. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Для того, щоб скло готових виробів було кольоровим або непрозорим, в нього додають різні барвники (для отримання синього кольору - з'єднання кобальту, для зеленого кольору - з'єднання хрому, для фіолетового кольору - марганець, для синьо-зеленого і коричневого кольору - оксиди заліза) і глушники (сполуки фосфору, фтору та ін.).

Коли скломаса вже готова, її охолоджують до температури придбання в'язкості і починається етап видування скляних форм. При видування спочатку отримують наближену до форми готового виробу заготовку пляшки в чорновому варіанті (кулька, баночка). Після формування горла з чорнової форми роздувається сама кулька, яка передається в чистову форму формувальних автоматів, де і відбувається остаточне формування готового виробу.

Виготовлення скляних форм. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанськогоОбпалення скла. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Після формування вироби подаються в печі прямого нагрівання для додаткової термічної обробки. На тару перед і після відпалу наносять тонку плівку, що значно підвищує міцність і термічну стійкість скляної пляшки.

Відпалені вироби проходять етап контролю відповідності встановленим нормативам і технічним умовам. При контролі перевіряється якість скла, наявність дефектів вироблення, точність формування горла для герметичної упаковки.

Виробництво горілчаних пляшок. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

На останньому етапі відсортовану і визнану придатною тару упаковують в ящики або коробки, потім відправляють на склад готової продукції і вже звідти до замовника.

Упаковка продукції. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанськогоВиготовлення пляшок для пива. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Пляшки для горілки. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанськогоДизайн пляшок. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

При виробництві скляних пляшок використовуються різні форми, за допомогою яких формуються пляшки різних форм. Компанія KOLORO займається розробкою унікальної форми пляшки для алкогольної продукції, а також розробкою та виготовленням прес-форм для виробництва виробів різного типу.

У процесі безперервного і тривалого виробництва форми для лиття пляшки зазнають значного зносу. Найбільш поширений вид зносу - поява гострих кромок у формі. Причини можуть бути різними: і застигле скло, що залишилося в формі, і сильні удари поверхонь одна об одну, і неправильна збірка форми. Пошкодження і псування форм в більшості випадків викликається недостатнім доглядом за самими формами. З огляду на велику трудомісткість виготовлення форм, їх високу вартість, форми необхідно підтримувати в хорошому стані. Якщо при виробництві використовувати форми з ушкодженнями, то на виході можна отримати готові вироби з різними дефектами.

Дефекти пляшок:

 • прилип скла, скляні нитки всередині пляшки;
 • відколи, наскрізні посічки, потертість зі сколами;
 • гострі шви;
 • сторонні включення, відкриті бульбашки на внутрішній або зовнішній поверхні;
 • різко виражені складки, зморшки, подвійні шви, хвилястість;
 • незмивний бруд та інші.

Скляні заводи виготовляють пляшки так званого «вільного продажу», тобто пляшки стандартної форми. Для того, щоб почати виробництво унікальної пляшки, необхідно створити її дизайн, виготовити прес-форму і підібрати підприємство, яке виконає і задовольнить в кращій мірі всі Ваші побажання.

Пляшки під пиво. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанськогорозробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Пляшки під шампанське. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанськогоПляшки для коньяку. розробка скляних пляшок, виробництво скляних пляшок, дослідження ринку склотари, переваги скляної пляшки, недолік пляшки, пивні пляшки, горілчані пляшки, винні пляшки, коньячні пляшки, пляшки для шампанського

Брендингове агентство KOLORO не займається виробництвом склотари, номи можемо допомогти Вам:

 • розробити унікальну геометрію пляшки,
 • виготовити прес-форми для виробництва виробів,
 • проаналізувати і підібрати кращого виробника пляшок,
 • розробити бренд-дизайн контретикетки і кольеретки,
 • розробити маркетингову стратегію просування Вашого товару на ринку.

Де купити або виготовити скляні пляшки, пляшки для горілки, вина, коньяку та іншої лікеро-горілчаної продукції?


Нижче Ви можете ознайомитися з переліком основних виробників склотари для алкогольної продукції в Україні і за кордоном.

Заводи з виробництва скляної тари (пляшок) в Україні:

 • ТОВ «Вільногірське скло», Дніпропетровська обл.- одне з найбільших підприємств з виробництва склотари в Україні. Це єдиний завод в Україні, який виготовляє скляні пляшки трьох кольорів: зелену, оливкову і безбарвну.
 • Ветропак Гостомельський склозавод, Київська обл.- входить до складу швейцарської групи Ветропак, виробляє скляні винні, горілчані, пивні пляшки і пляшки для шампанського.
 • Компанія «Консюмерс-Скло-Зоря» (Рівненська обл.), Яка входить до складу групи Saint-Gobain (Франція), випускає скляну тару під брендом Verallia. Під цим брендом також працюють деякі заводи в Росії.
 • Рокитнівський скляний завод, Рівненська обл., Підприємство має великий досвід у виробництві склотари. Підприємство виробляє скляні пляшки для всіх видів алкогольної продукції, крім ігристих вин.
 • Костопільський завод скловиробів – завод в Рівненській обл., Займається виробництвом пляшок для горілчаної продукції, для пива, слабо та безалкогольних напоїв, для коньяків, для парфумерної та медичної продукції, а також виготовляє формокомплекти.
 • Малинівський склозавод, Харківська обл. - виготовляє високоякісну склотару будь-якої складності для лікеро-горілчаної та консервної промисловості.
 • Мереф'янська скляна фабрика, Харківська обл. - виробництво пляшок для міцних напоїв, для вина, для слабо і безалкогольних напоїв, виготовлення ексклюзивної продукції.
 • Песковский завод скловиробів, Київська обл. - склотара для алкогольної продукції і банки для консервування.
 • а також Бучанський завод склотари (Київська обл.), Херсонський завод скловиробів, Артемівський завод скловиробів (Донецька обл.), Київський завод скловиробів та інші.

Підприємства-виробники склотари в Росії і за кордоном:

 • Фірма «Актис», Росія - виробник широкого асортименту високоякісної склотари для пива, вина, горілки та іншої алкогольної продукції.
 • Балахнинский завод склотари, Росія - виробляє скляну пляшку для підприємств лікеро-горілчаної промисловості, виробників соків, мінеральної води, кетчупів.
 • Біокор, Росія - виробництво скляних пляшок, банок, а також флаконів будь-якої конфігурації, ємності і кольору. Компанія також займається розробкою та виготовленням ексклюзивних сувенірних скловиробів, виробництво формокомплекти.
 • Vetroelite (Ветроеліте), Італія - ​​один з провідних виробників нестандартних ємностей зі скла, пропонує широку гаму пляшок, банок і пробок для всіх галузей ринку, індивідуальні рішення, що розробляються у взаємодії з клієнтами, а також широкий асортимент завжди наявних на складі готових виробів.
 • Група компаній Verallia (ЗАТ «Камишинський склотарний завод», ЗАТ «Сен-Гобен Кавмінстекло»), Росія - виробництво склобутилки з безбарвного і зеленого скла.
 • Володимирський Центр Скло і Тари, Росія - підприємство займається дизайном, розробкою та виготовленням пляшок з безбарвного скла для лікеро-горілчаної та харчової промисловості. Крім цього займається 3D-моделюванням.
 • Скляний завод Геліос, Росія - завод виробляє і продає пляшки ємністю від 0,05 л і більше, банки і кришки зі скла super flint.
 • Glass Decor (Гласс Декор), Росія - виготовлення і декорація скляної продукції, в тому числі пляшок для алкогольної продукції.
 • Glass Container Company (Гласс Контейнер Компані), Молдова - займається виробництвом винних, коньячних, пивних пляшок і пляшок для ігристого вина.
 • Galaxy Euroglass (Гелексі Еврогласс), Росія - виробництво та декорування ексклюзивної скляної тари.
 • ТОВ «Дукат», Росія - розробка і реалізація скляної тари для горілки, вина, пива і безалкогольних напоїв. e-mail: ooo-dukat@mail.ru
 • ТОВ «Завод« Символ», Росія - виробництво листового скла і склотари як за власними ескізами, так і за проектами клієнтів.
 • Ікт-Оптима, Росія - проектування, виробництво і постачання склотари, в тому числі і для алкогольної продукції.
 • Фірма «ІТАЛДЕКОР», Росія - розробляє дизайн і форми пляшки, а також займається декоруванням та матуванням скловиробів будь-якої складності.
 • ТОВ «Червоне Відлуння», Росія - виробництво безбарвної склотари ємністю від 0,1 до 1 л. для горілки, спирту, коньяку, лікеро-горілчаних виробів, вина та інших напоїв.
 • Орехово-Зуївська скляна компанія, Росія - провідний виробник склотари в Росії. Підприємство виготовляє високоякісну поворотну і безповоротну скляну тару, кольорові пляшки (зеленого, оливкового, коричневого кольору і з прозорого скла), полегшену і обтяжену склотару.
 • Ross Mould (Росс Молд Інтернешнл), США - американський виробник формокомплекти для склотари.
 • Група заводів «Русджам», Росія спеціалізується на випуску високоякісної скляної тари для розливу спиртних і безалкогольних напоїв, продуктів харчування, дитячого харчування, кава і молочних продуктів.
 • Скляний завод «9 січня», Росія - виробництво типових та ексклюзивних пляшок будь-якої геометричної форми і конфігурації обсягом 0т 0,25 до 1,75 л. з безбарвного скла.
 • ВАТ «Світло», Росія спеціалізується на виробництві широко асортименту банок і пляшок для алкогольної продукції різної форми.
 • ВАТ «Сіталл», Росія-виробництво високоякісної скляної тари будь-якої складності від 0,05 л до 1,75 л для харчової та алкогольної продукції. Декорування скловиробів.
 • Виробнича компанія «Слодес», Росія займається розробкою форми пляшки, виробництвом пляшок для алкогольних напоїв, а також створенням нових торгових марок.
 • ВАТ «Смердомскій склозавод», Росія - виготовлення пляшок з зеленого скла для шампанського, вина, горілки, коньяку, пива та ін.
 • Торговий Дім Склотари, Росія - виробництво скляних виробів будь-якої складності, форми, розміру і дизайну для алкогольної, харчової, парфюмерно-косметичної промисловості.
 • УНІПАК ГРУП, Росія - декорування скляної пляшки алкогольної продукції (шовкографія, сатінація, коутінг, деколірованіе, фольгування та інше).
 • ЗАТ КПК «Кришталевий дзвін», Росія - виготовлення та декорування пляшки (матування, напилення фарби, золота отводка і ін.). Підприємство виготовляє скляні пляшки з логотипами.
 • «Чагодощенскій склозавод і К», Росія - один з провідних виробників склотари в Росії має два скляні заводи -Потужність підприємства становить 1,5 млрд виробів в рік.
 • Chongqing Hoson Glass Co. Ltd (Чунцин Хао Шен Гласс Лтд), Китай - виготовляє склотару для лікарів, горілки, віскі, бренді, рому та ін.
 • SHANDONG SANHUI GLASS CO., LTD (Шаньдун Саньхуі Гласс Ко Лтд.), Китай - виробництв скляної бутикі для алкогольної продукції.
 • Компанія «Ексклюзив Алко», Росія крім виробництва склотари для алкогольної продукції займається декоруванням пляшки, розробкою нових брендів і їх просуванням.
 • ВАТ «ЮгРосПродукт», Росія - виробництво пляшок та банок з безбарвного скла об'ємом від 0,2 до 3 л..

РЕЗЮМЕ


Скляна тара дуже популярна для розливу напоїв. Особливим попитом скляні пляшки користуються у виробників алкогольної продукції: пива, горілки, коньяку, лікерів, вина, шампанського та ін.

На українському і російському ринках досить багато виробників скляної тари. Всі вони пропонують широкий асортимент скляних пляшок і різні додаткові послуги, такі як декорування, виробництво закупорювальних засобів, розробка прес-форм.

Для того, щоб відрізнити власний товар необхідно розробляти унікальну геометрію пляшки, новий дизайн упаковки та етикетки. Будь-яку з цих послуг Ви можете замовити у компанії KOLORO.

Бренд-дизайн від КOLORO – це гарантований успіх на ринку!

Ми можемо проконсультувати Вас по усіма додатковими питаннями, пов'язаних з виробництвом скляних пляшок. Телефонуйте нам за тел.: + 38 (057) -760-26-05, +38 (057) -760-26-06, +38 (099) -618-87-50.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Алина

Маркетолог

164 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Выберите удобный вам мессенджер:
- Оценка готовности вашего проекта
- Построение плана работ
- Цены и Сроки

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !