Макаронні вироби. Аналіз переваг споживачів і основних виробників

Макаронні вироби. Аналіз переваг споживачів і основних виробників

Категория: Исследования

11 / 11 / 2014

44556 просмотров

249 4.2248995983936 5

Напевно, багато хто із нас любить макарони. На нашому ринку представлена ​​така різноманітність макаронів, що часом навіть вибрати важко. Давайте вивчимо що ж таке макаронні вироби, яких видів вони бувають, і яка ситуація на українському ринку макаронів.

Ринок макаронних виробів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

\t\t\t\t\t\t\t

\t\t\t

Якщо вас зацікавив цей матеріал і ви хочете отримати повний аналіз ринку з актуальними на сьогоднішній день даними, зверніться в брендінгове агентство KOLORO. Ми не тільки проведемо маркетингове дослідження, але і розробимо для вас бренд-дизайн продукту (упаковка, етикетка), дизайн логотипу, здійснимо реєстрацію торгової марки, а також розробимо презентацію, лінійку найменувань, концепцію позиціонування вашого бренду, стратегію виходу на ринок, легенду бренду , брендбук, а також допоможемо вам вирішити інші завдання маркетингового і брендінгового толку!

\t\t\t

Макаронні вироби. Групи і види макаронів


Макарони - це вироби з висушеного тіста різної форми і різних видів. Тісто для макаронів готують в основному із пшеничного борошна і води, але іноді використовується також рисова, гречана мука, крохмаль, різні харчові барвники, яйця, зелень і інше. Деякі макарони готуються не з висушеного тіста, а свіжоприготованого, так наприклад у випадку з локшиною, ньокки, бешмарк. У нашій країні, як правило, всі макарони називають макаронними виробами, хоча італійський термін «Maccheroni», від якого власне і пішла назва, відноситься тільки до коротких трубчастих виробів. В Італії макарони також називають пастою ( «Pasta» - тісто).

Макаронні вироби за якістю і сорту борошна діляться на наступні групи:

 • група А - вироби з борошна твердої пшениці вищого, першого і другого сорту;
 • група Б - вироби з борошна м'якої склоподібної борошна вищого і першого сорту;
 • група В - вироби з пшеничного борошна вищого і першого сорту.

Макаронні вироби всіх груп класифікують на 4 види:

 • трубчасті (сюди відносять всі вироби у вигляді трубочок різної довжини і діаметру: макарони, ріжки, пір'я);

Попит на макарони, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

 • стрічкоподібні або локшина (у вигляді стрічок різної довжини і ширини);

Види макаронних виробів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

 • ниткоподібні або вермішель (відносяться макаронні вироби у вигляді ниток різної довжини і перетину: павутинка, коротка і довга вермішель, вермішель, складена у вигляді гнізд, мотків, бантиків);

Ринок макаронів Україна, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

 • фігурні (пресовані вироби: черепашки, вушка, спіралі, косички, мушлі-лялечки, лілії, бантики та ін., а також штамповані вироби: зірочки, літери алфавіту, коліщатка, шестерінки і ін.).

Макаронні вироби види, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Найбільше в Україні виробляється фігурних виробів (понад 30%), на другому місці майже з такою ж часткою (30%) - вермішель.

Повна структура ринку виробництва макаронних виробів за видами представлена ​​на діаграмі:

Виробництво макаронів Україна, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Попит і споживчі переваги


Макаронні вироби широко використовуються у всьому світі (особливою популярністю вони користуються у вегетаріанців) і з них готують безліч страв. Дуже популярні страви з макаронів в італійській і східноазіатскій кухнях.

Макарони Україна, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

В Україні макарони як основний продукт вживають 30-40% споживачів, інші використовують макарони у вигляді гарніру до основних страв або для приготування інших страв (супи, запіканки). Як правило, макаронні вироби їдять з додаванням різних соусів і спецій.

Українці при виборі макаронних виробів в першу чергу звертають увагу на ціну (34%), далі - на склад продукту (сорт пшениці), торговельну марку та виробника, асортимент продукції.

Критерії вибору макаронних виробів при покупці:

Макарони критерії вибору споживача, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Більшість українців, які проживають у великих містах, купують макарони в магазинах і супермаркетах (близько 65%). Що стосується ситуації по всій Україні, то макаронні вироби найбільше купують на ринку (близько 55% населення), а 45% - в магазинах.

При цьому абсолютна більшість українців (майже 90%) купують розфасовані макарони, а решта віддають перевагу купівлі на вагу. Свою перевагу до покупки макаронних виробів в упаковці українці відзначають, що так зручніше їх зберігати, упаковка гарантує якість продукції, це більш гігієнічний і компактний спосіб при перенесенні. Деякі купують упаковані макарони бо вагових немає в продажу або тому що не охота чекати поки їх зважать.

В середньому макаронні вироби купуються раз в три тижні, але зі збільшенням віку і зниженням доходу, їх придбання знижується до покупки раз в 2-3 місяці.

При вживанні макаронів українці найбільше звертають увагу на швидкість приготування, збереження форми після варіння, калорійність, сорт борошна та інше. Звичайно ж, вживання і особистий досвід впливає на подальший вибір макаронних виробів при покупці.

Вибір макаронних виробів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Попит на макарони має сезонну залежність: споживання макаронних виробів найбільше навесні і досягає свого піку в травні-червні, влітку споживання знижується і залишається на одному рівні.

Що стосується, цін на макаронні вироби, то можна виділити три цінові сегменти:

 • економ сегмент (дешеві макарони - до 7 грн за 1 кг). Макарони даного сегмента реалізуються в основному на ринках, в магазинах і за допомогою корпоративних державних клієнтів (армія, пенітенціарна система і т.п.). В Україні макарони в дешевому ціновому сегменті виробляє «Київська макаронна фабрика», «Сімферопольська макаронна фабрика» та інші.
 • середньо ціновий сегмент (ціна на макарони від 7 до 20 грн. за 1 кг). Велика частина макаронів по середній ціні реалізується в магазинах і супермаркетах. Торгові марки даного сегмента: Чумак, Макфа, Riscossa, Премія та ін.
 • преміум-сегмент (ціна за 1 кг макаронів понад 20 грн.). Як правило, це імпортні макарони і макарони деяких вітчизняних виробників. Продукцію реалізовують в основному в супермаркетах, магазинах і в мережі ресторанного бізнесу.

Найбільше українці купують макарони по середній ціні, найменше - дорогі, преміум-класу.

Тенденції і ситуація на ринку макаронних виробів в Україні. Виробництво, експорт, імпорт


Більшість макаронних виробів на українському ринку представлено продукцією вітчизняного виробництва (85%). В цілому виробництво макаронних виробів за останні 5 років мало неоднозначні тенденції: так в 2009 році після кризи виробництво знизилося на 4 тис. тонн, в 2010 і 2011 рр. збільшилася до 121 тис. тонн, але в 2012 р знову знизилося більш ніж на 11% до рівня 98,5 тис. тонн.

Динаміка виробництва макаронних виробів за 2008-2012 рр .:

Макарони виробництво України, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Експорт в порівнянні з імпортом незначний, але має тенденцію до збільшення (за рахунок того, що ціни на українські макарони нижче, ніж на макарони місцевих виробників). У 2012 році обсяг експорту збільшився на 21% і склав 4 тис. тонн. Основними імпортерами українських макаронних виробів є Росія, Молдова, Латвія, Грузія, Вірменія.
Український експорт макаронів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробниІмпортери макаронів Україна, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Імпорт макаронів також зростає як в натуральному, так і грошовому вираженні: в 2012 р в порівнянні з попереднім роком обсяг імпорту збільшився на 1,5 тис. Тонн в натуральному вираженні і на 0,4 млн. Дол в грошовому. Основними постачальниками макаронів в Україні є Росія, Італія, Польща, Туреччина.

Макаронні вироби імпорт, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробниМакарони постачальники Україна, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Основними компаніями-імпортерами продукції є: ТОВ «Макфа-Україна» (Харків), ПП «Кватро-Юніон» (Дніпропетровськ), ТОВ «Фоззі-Фуд» (Київ), ТОВ «Торгова компанія« Російський продукт »(Харків), ПрАТ «Чумак» (Київ).

Українські виробники макаронних виробів


На українському ринку працює багато компаній, що займаються виробництвом макаронів. Серед них можна виділити:

 • компанія «Українські макарони» з торговою маркою «Тая»;
 • Київська макаронна фабрика з ТМ «КМФ»;
 • Маревен Фуд Україна (ТМ «Роллтон»)
 • Макаронна фабрика «МилаМ» з ТМ «МилаМ»;
 • холдинг «Урожай» (входить до складу групи Lauffer);
 • Сімферопольська макаронна фабрика;
 • Чумак (ТМ «Чумак»);
 • фірма «Зодіак».

Жодна з фірм не контролює і п'ятої частини ринку, але лідером є компанія «Українські макарони» з ринковою часткою 17,5%. Більше 65% всіх макаронних виробів випускає шість вітчизняних операторів ринку.

Структура ринку по виробниках:

Виробництво макаронів Україна, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

У кожному регіоні України є свій лідер. Найбільш популярні торгові марки: «Чумак», «Тая», «Макфа» і «Шебекинські».

Компанія «Українські макарони» виробляє макаронні вироби під торговою маркою «Тая».

Продукція представлена ​​широким асортиментом:

 • макаронні вироби: вермішель, ріжки аматорські, ріжки гладкі, локшина, перо;
 • фігурні макаронні вироби: локшина фігурна, пелюстки, пружинка, буравчики, штопор, спіральки, гребінці, хвиля, вушка, черепашки, черепашки, грамофон, коліщатка, колосочки, супова засипка;
 • довгі макарони: вермішель довга, вермішель плоска, макарони соломка, особливі, спеціальні;
 • а також макаронні вироби з кукурудзяного, рисового борошна і суміші гречаного та кукурудзяного борошна.

Упаковка макаронних виробів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Київська макаронна фабрика виробляє макарони під торговою маркою «КМФ». Представлена ​​наступна лінійка продукції:

 • вермішель, тонка вермішель;
 • ріжки, ріжки особливі, кручені, особливі кручені;
 • фігурні макарони: колечка, ріжки-гребінці, листочки, спіраль, коліщатка, локшина-виток, черепашки, парасольки, витушки, равлики.

Дизайн упаковки макаронів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Макарони «Чумак» дуже популярні серед українців і виробляються з кращих сортів пшениці. Асортимент продукції: спагетті, спагеттіні, локшина, метелики, спіральки, черепашки, ріжки, пір'я, вермішель, трубочки, павутинка. Макарони фасуються в м'яку упаковку вагою 400 і 450 м

Дизайн макаронних виробів, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Російські макаронні вироби торгової марки «Макфа» представлені на ринку наступного лінійкою:

 • класичні макарони (ріжки, вермішель, пір'я, локшина, хвиляста локшина, довгі макарони, трубочки спіраль, равлики, гвинтики, гребінці, черепашки, рігатоні, бантики, квіточки);
 • макаронні вироби «гнізда» (тальятелле, капелліні);
 • макаронні вироби спеціального формату (королівські трубочки, королівські черепашки, королівські равлики, королівські пір'я);
 • дитячі макарони «макфікі»;
 • яєчні макарони (квіточки, трубочки) і інше.

Макарони дизайн, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

«Шебекинські» макарони імпортуються в Україну з Росії. Макаронні вироби під цією торговою маркою виробляються з твердих сортів пшениці, максимально наближених до італійським аналогам. Макарони високої якості, тому вони досить популярні в Україні.

Лінійка Шебекинські макаронів:

 • легкі макарони для супів (Вермішельки, черепашки маленькі, зірочки);
 • класичні довгі (спагеті, локшина, букатіні);
 • класичні середні (ріжки гладкі та рифлені, ріжки полубублик, пір'ячко гладке та рифлене);
 • великі макарони (перо гладке і рифлене, кручений ріжок, трубки гладкі і рифлені, черепашки, хмара, равлики, спіралі);
 • спеціальні макарони (метелики, грибочки, гнізда, локшина домашня);
 • макарони «три кольори» (метелики, грибочки, гнізда, локшина домашня).

Макарони дизайн упаковки, ринок макаронів в Україні, ринок макаронних виробів в Україні, види макаронних виробів, попит і споживчі переваги, структура ринку, структура ринку виробництва, струкутрура ринку по виробниках, експорт макаронів, імпорт макаронів, виробни

Висновки


 • Макарони в Україні дуже популярні. Як основний продукт макаронні вироби вживають 30-40% українців. Решта використовують їх у вигляді гарніру до основних страв або для приготування інших страв
 • Найбільше в Україні виробляється фігурних виробів (понад 30%), на другому місці майже з такою ж часткою (30%) - вермішель.
 • Макаронні вироби найбільше купують на ринку (близько 55% населення), а 45% - в магазинах.
 • Структура ринку макаронів за ціною представлена ​​в трьох сегментах: економ, середньої ціни і преміум. Найбільше українці купують макарони по середній ціні, найменше - дорогі, преміум-класу.
 • Виробництво має неоднозначні тенденції: за 2009-2011 рр. спостерігалося зростання, в 2012 році відбувся спад виробництва.
 • Експорт і імпорт зростає щорічно. Експорт незначний.
 • Шість вітчизняних операторів ринку виробляють понад 65%. Це компанії: Українські макарони, Київська макаронна фабрика, Урожай, Зодіак, МилаМ і Сімферопольська макаронна фабрика.
 • Найбільш популярні торгові марки в Україні: «Тая», «Макфа», «Чумак», «Шебекинські».
 • Оскільки конкуренція на ринку висока, всі виробники конкурують за якістю й асортиментом макаронних виробів, і пропонують споживачам продукцію в різних цінових сегментах.

Спеціалісти компанії KOLORO розроблять для Вас такий дизайн упаковки, який буде вигідно виділяти Вас серед конкурентів. При замовленні послуги розробки дизайну, ми надрукуємо Вам перший тираж упаковки зі знижкою!

Крім того ми можемо розробити для Вас логотип, слоган та фірменний стиль компанії, зібрати необхідну для Вас інформацію про поточну ситуацію на ринку (кабінетні та маркетингові дослідження), знайти постачальників і потенційних партнерів. Ми допоможемо Вам правильно позіціонувати свій товар на ринку, при необхідності провести ребрендінг, розробити ефективну рекламну концепцію, зареєструвати торгову марку.

Більш детально про всі послуги та ціни Ви можете ознайомитися на нашому сайті в розділі "Послуги".

Зв'язатися з нами можна будь-яким зручним для Вас способом:

тел.:+38 (057) 760 26 05, +38 (057) 760 26 06,+38 (099) 618 87 50

e-mail:info@koloro.com.ua

skype: igorgema

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Алина

Маркетолог

249 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !