Аналіз ринку вина в Україні за 2008-2012 гг.: споживання, виробництво вина, лідери ринку.

Аналіз ринку вина в Україні за 2008-2012 гг.: споживання, виробництво вина, лідери ринку.

Категория: Исследования

03 / 09 / 2013

20673 просмотров

29 4.551724137931 5

Вино – це алкогольний напій, що отримується шляхом спиртового бродіння виноградного соку. Вином не зважають різні алкогольні напої з ягід, плодів, трав та іншого (вермути, настоянки, наливки тощо). Для виробництва вина використовують різні сорти винограду. Існує велика кількість класифікацій вин.

За кольором розрізняють:

 • біле;
 • рожеве;
 • червоні вина.

Аналіз ринку вина, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

За змістом спирту:

 • столові (спирт 9-12% об.);
 • спеціальні або кріплені (спирт 12-18% об. );
 • ароматизовані (фортеця 16-18% об.);
 • ігристі вина (спирт 9-13% об., вина насичені вуглекислим газом).

\t\t\t\t\t\t\t

\t\t\t

Брендінгове агентство KOLORO може провести для Вас маркетингове дослідження будь-якого ринку. Наші фахівці проведуть збір і аналіз інформації (кабінетні дослідження), проведуть аналіз конкурентів, підберуть партнерів і постачальників.

\t\t\t

Столові та кріплені вина в свою чергу за змістом цукру діляться на наступні види:

 • лікерні;
 • десертні;
 • напівдесертні;
 • солодкі;
 • напівсолодкі;
 • напівсухі;
 • сухі.

Класифікацію ігристих вин і докладніше про ринок шампанського в Україні ви можете прочитати в статті «Дослідження ринку шампанського в Україні».

Види вина, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Залежно від терміну витримки виділяють колекційні, марочні, витримані вина, вина без витримки, молоді вина.

Молоді вина - це натуральні ординарні столові вина, які реалізують (виставляють на продаж) до 1 січня наступного за врожаєм винограду року.

Вина без витримки від молодих вин відрізняються тільки тим, що їх реалізацію починають після 1 січня наступного за врожаєм винограду року.

Витримані вина - це вина з обов'язковою витримкою не менше 6 місяців.

Марочні вина - це кращі витримані вина високої якості, обов'язкова витримка яких не менше 1,5 року (для столових вин) або не менше 2 роки (для міцних і десертних вин).

Колекційні вина - це кращі марочні вина, витримка яких повинна бути не менше 3 років, найчастіше витримка таких вин досягає десятки, а то і сотні років.

Споживання вина в Україні


Середньостатистичний українець споживає вина близько 5,8 літрів у рік. Даний показник, у порівнянні з європейськими, не так і великий: в Польщі цей показник становить 12 л на рік на душу населення (це при тому, що в Польщі немає власного виноробства), в Чехії - 16 л / рік на душу населення, в Іспанії та Італії - близько 40 л / в рік на душу населення, у Франції - 60 л / в рік на душу населення.

Виробництво вина в Україні, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

За даними дослідження компанії Research & Branding Group найбільшу популярність в Україні мають натуральні вина (НЕ кріплені), з найбільш бажаних - напівсолодкі (майже 50%), напівсухі і солодкі вина (по 15%), сухі вина (трохи більше 12%). Попит на кріплені вина незначний і з кожним роком зменшується. По сорту вина або по його кольору українці вважають за краще червоне вино (48,8%), хоча частка тих, хто любить біле не набагато менше - 43,4%, інші вважають за краще рожеве вино.

Виробництво, експорт-імпорт вина


У 2012 р. виробництво вина в Україні скоротилося на 26,6% в порівнянні з 2011 р і склало 12,5 млн. дал. У 2011 р також спостерігалася тенденція скорочення виробництва, обсяги якого в порівнянні з 2010 р впали більш ніж на 40%. Динаміка виробництва вина в Україні за 2008-2012 рр. представлена ​​на малюнку:

Динаміка виробництва вина, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Найбільше вина виробляється в АР Крим, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Закарпатській, Дніпропетровській, Донецькій і Харківській областях.

Імпорт вин за період 2008-2012 рр. то збільшувався, то скорочувався. Так в 2009 р обсяги імпортних поставок в Україну впали майже в 3 рази. У 2011 р імпорт вин збільшився в порівнянні з 2010 р, а в 2012 р. імпорт знову скоротився майже на третину до 3,3 млн. Дал у порівнянні з попереднім роком. Найбільше вина завозиться з Грузії, Молдови, Франції, Італії, Чилі та ін. Країн. Динаміку імпорту вина в Україну і структуру поставок вина з країн ви можете побачити на діаграмах:

Показники імпорту вина, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Імпорт вина Україна, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Експорт вина з України в 2010 р збільшився на 21% в порівнянні з 2009 р, але вже в 2011 р впав до позначки 4,2 млн. дал. У 2012 р обсяги експорту збільшилися і даний показник склав 4,9 млн. дал. Переважна більшість всієї продукції (майже 90%) поставляється на російський ринок. Лідери-експортери - Інкермановскій завод марочних вин і Массандра.

Показники експорту вина, рынок вина в Украине, анализ рынка вина, анализ рынка вина в Украине, виды вина, вино, производство вина в украине, динамика производства вина, экспорт вина из украины, динамика экспорта вина из Украины, импорт вина в Украину, динамика импорта вина в

Лідери ринку. Виробники вина в Україні


1. Виробництво вина Україна, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту винаІнкермановскій завод марочних вин - лідер на українському ринку. Його частка в загальній структурі ринку (за підсумками 2012 р) складає 18,4%. Компанія випускає на ринок вино під торговою маркою Inkerman. Очікується збільшення частки Інкермановского заводу за рахунок запуску нового заводу. Компанія постійно нарощує обсяги виробництва, що дозволяє їй утримувати лідерство.

2. ПАТ «Коблево» знаходиться на другому місці після лідера з ринковою часткою 9,9%. Незважаючи на незначне скорочення виробництва вина в порівнянні з 2011 р, компанія збільшила свою частку ринку на 2,3% .Він проводиться під однойменною торговою маркою «Коблево».

3. Євпаторійський винзавод займає третє місце з власними торговими марками вина «Голіцинський вина» і «Євпаторія». Його частка на ринку - близько 7,1%. У 2012 р Євпаторійський винзавод істотно скоротив свої обсяги виробництва вина з 1,5 млн. Дал до 0,86 млн. дал.

П'ятірку лідерів замикають компанії «Шабо» і «Массандра». У десятку лідерів на українському ринку також входять: Бахчисарайський винзавод, ТОВ «Атлантіс», ТОВ «Нива -НПП», ТОВ «Фрут Майсет Фрудс», ТОВ «Вина Лівадії». Всі компанії в 2012 р скоротили власне виробництво вина.


Інкермановскій завод марочних вин випускає широкий асортимент вин на український ринок. Його продукція представлена ​​ 4 напрямками-«колекціями»:

 • колекція молодих вин: сухі вина (Совіньйон Сортове, Каберне Сортове), напівсухі вина (Шато Блан, Шато Руж), напівсолодкі вина (Буссо червоне, Буссо рожеве, Буссо біле, Мускат Качинський, Піно Нуар Кримське).

Торгові марки вин, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

 • основна колекція: сухі червоні (Каберне Качинське, Мерло Качинское Бастардо, Мерло-Каберне та ін.), сухі білі (Аліготе Кримське, Совіньйон Кримський, Шардоне Качинське і ін.), напівсухі (Інкерман біле, Інкерман червоне), напівсолодкі (Легенда Інкермана, Древній Херсонес і ін), десертне вино (Кагор Качинський), кріплені вина (Портвейн білий Кримський, Севастополь).

Колекція вин, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

 • колекція GRAND RESERVE, колекція марочних сухих вин з витримкою більше трьох років.

Вина колекції GRAND RESERVE, рынок вина в Украине, анализ рынка вина, анализ рынка вина в Украине, виды вина, вино, производство вина в украине, динамика производства вина, экспорт вина из украины, динамика экспорта вина из Украины, импорт вина в Украину, динамика импорта вина в

 • колекція Inkerman Winemasters selection - вина, розроблені з міжнародною командою виноробів з ПАР і Франції - сухі (Каберне Інкерман, Мерло Ікерман, Сапераві Інкерман і ін.), Напівсухе вино (Рислінг Інкерман), напівсолодке вино (Мускат Інкерман).

Вина Inkerman Winemasters selection, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Інкермановскій винзавод входить до складу групи компаній INKERMAN International. Майже 35% всієї продукції компанії йде на експорт за кордон. Вина торгової марки INKERMAN мають велику кількість нагород і медалей різних Міжнародних виставок і конкурсів (16 кубків Гран-Прі, 135 золотих, 58 срібних і 12 бронзових медалей).

ПАТ «Коблево» виробляє вино під однойменною торговою маркою «Коблево». Вся продукція розділена на три серії:

 • колекція Select (вина Шардоне, Каберне, Перлина Тілігула, Легенда Кіммерії, Мускат південний, Чорноморська Рів'єра).

Вина «Коблево», ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

 • колекція «Бордо» (вина Совіньйон, Рислінг, Сапераві, Мерло Бастардо, Мускат Коблево біле, Бастардо Коблево, Мускат Коблево рожеве, Клеопатра, Есмеральда, Баккара, Мускат золотий, Мускат королівський, Ізабелла Коблево, Кагор Український, Кагор Кара-Баш).

Вина Бордо, рынок вина в Украине, анализ рынка вина, анализ рынка вина в Украине, виды вина, вино, производство вина в Украине, динамика производства вина, экспорт вина из украины, динамика экспорта вина из Украины, импорт вина в Украину, динамика импорта вина в

 • колекція вин «Сомельє»: Трамінер, Шардоне, Мерло, Каберне, Франческа, Санта Лючія, Венеція, Жозефіна, Ізабелла Коблево.

Вина «Сомельє», ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Компанія «Коблево» використовує сучасні технології виробництва і розливу вина. Крім того, для утримання ринкових позицій і завоювання нових споживачів компанія активно займається маркетингом і брендингом власної продукції. Так був проведений ребрендинг вин серії «Сомельє» і винної колекції «Сезони Коблево».

Євпаторійський вbнзавод виробляє вино під двома торговими марками: «Голіцинський вина» і «Євпаторія». Винзавод відрізняється тим, що розливає вино не тільки в пляшки, а й тетра-паки (картонна упаковка).

«Голіцинський вина» представлені на українському ринку наступного лінійкою:

 • вино в пакетах (об'єм 3 л) Каберне Совіньйон. Совіньйон Блан, Каберне.

Вина Совіньон, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

 • тихі вина Совіньйон, Каберне, Совіньйон Блан, Каберне Совіньйон, Бастардо, Кагор, Мускат, Шардоне, Сапераві, Руж Де Блан, Піно-Фран.

Тихі вина, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

 • а також ігристі вина.

«Євпаторія» представлена ​​наступною лінійкою:

 • вина в упаковці (обсяг 1 і 5 л.) Сонце в бокалі, Євпаторія, Тамянка євпаторійська, Мускат Ніжний, Євпаторія червоне сухе, Кадарка Євпаторійська, Ізабелла Кримська, Кагор український.

Упаковка для вина, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

 • столові вина Євпаторія червоне напівсухе, Євпаторія, Тамянка Євпаторійська, Сонце в бокалі, Мускат Ніжний, Кагор Український, Кадарка Євпаторійська, Ізабелла Кримська.

Колекція столових вин, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту вина

Резюме


 • Ринок вин України, ринок вина в Україні, аналіз ринку вина, аналіз ринку вина в Україні, види вина, вино, виробництво вина в Україні, динаміка виробництва вина, експорт вина з України, динаміка експорту вина з України, імпорт вина в Україну, динаміка імпорту винаРинок вина в Україні досить розвинений, проте споживання вина українцями в порівнянні з жителям Європи залишається на низькому рівні.
 • Виробництво, експорт та імпорт вина в Україні мають неоднозначні тенденції: в період за 2008-2012 рр. спостерігався як зростання, так і скорочення обсягів. Імпорт вина незначний, більшість продукції поставляється українськими підприємствами. В основному вино імпортується в Україну з Грузії, Молдови та Франції.
 • На українському ринку присутнє близько 40 вітчизняних виробників вина. Лідером ринку є Євпаторійський завод марочних вин. У п'ятірку основних гравців ринку також входять компанія «Коблево», «Євпаторійський винзавод», «Шабо» і «Массандра».

Брендінгове агентство KOLORO має великий досвід у створенні та розробці унікальної геометрії пляшки, розробці дизайну етикеток і закупорювання для алкогольної продукції, в тому числі і вина. KOLORO проводило редизайн колекцій вина торгової марки «Коблево». Наші фахівці також можуть зробити перший пробний тираж пляшок, надрукувати пробну партію етикеток, а також підібрати для вас оптимального виробника упаковки або етикетки за якістю, ціною та географічним місцезнаходженням.

Крім цього Ви можете замовити проведення кабінетного дослідження, аналіз ринку, аналіз конкурентів, розробку неймінгу або ребрендінгу товару, та інше. Більш детально з нашими послугами Ви можете ознайомитися в розділі «Послуги».

ЗакаЗамовити і зв'язатися з нами Ви можете по:+38 (057) 760 26 05 +38 (057) 760 26 06

+38 (099) 618 87 50 info@koloro.ua

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Алина

Маркетолог

29 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !