Аналіз ринку мінеральної води в Україні. Прогноз на 2015-2017 рр.

Аналіз ринку мінеральної води в Україні. Прогноз на 2015-2017 рр.

Категория: Исследования

31 / 03 / 2015

18172 просмотров

72 3.9722222222222 5

Мінеральна вода - вода, збагачена мінеральними речовинами природного складу, що видобувається з підземних джерел, що надає лікувальну дію на людський організм.

Україна славиться своїми запасами мінеральних вод. Для ринку мінералки в Україні характерний стрімкий розвиток, незважаючи на кризові явища в економіці країни. Даний ринок дуже привабливий для інвесторів, але і рівень конкуренції тут гранично високий.

Попит і споживання

Попит на мінеральну воду, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води

Ринок мінералки продовжує невпинно зростати, в першу чергу, це пов'язано з популярністю тенденції до здорового харчування і способу життя населення, з погіршенням якості води з-під кранів, а також з рекордними температурними відмітками в літні місяці.

В цілому попит на мінеральну воду має сезонний характер. Найбільший попит на продукцію ринку мінералки, зокрема на газовані та столові води, спостерігається в період з травня по жовтень. Лікувальні, а також лікувально-столові води менш схильні до сезонних коливань попиту.

За останні роки (2013-2014 рр.) Спостерігається зниження попиту на сильногазовану воду, в середньому на 5-7%, і зростання рівня споживання негазованої або слабогазованої.

Відносно обсягів споживання, то найпопулярнішими у спекотний період часу залишаються ємності 0,5-0,7 л. В категорії газованих популярною залишається бутильована вода в обсязі 1,5 л, негазована вода переважно купується споживачами в обсязі 5-6 л.

Щорічно один український споживач споживає 39,2 л мінеральної води (як газованої, так і негазованої). Залежно від виду упаковки, то тут перевагу вітчизняний споживач віддає пластиковій тарі, ніж скляній. Крім того, одним із впливових факторів на вибір споживача залишається дизайн води - форма пляшки і дизайн етикетки.

Структура ринку і основні виробники

Виробництво мінеральної води в 2014 р склало 125,6 млн дал. З них частка виробництва газованих вод склала 68%, частка негазованої - відповідно склала 32%, що на 5,2% більше, ніж в 2013 р.

Структура ринку мінеральних вод, в частках (%)


Ринок мінералки структура, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води


Ринок мінеральної води в Україні має свої особливості. В основному вітчизняні споживачі лояльні до продукції українських виробників, які пропонують широкий асортимент в роздробі, хорошої якості та за доступною ціною.

Основними виробниками на ринку є:

  1. IDS Group Ukraine ( «Моршинська», «Аляска», «Миргородська», «Боржомі», «Трускавецька»);
  2. Coca-Cola (ТМ Bon Aqua);
  3. «Оболонь» ( «Прозора», «Оболонська»,);
  4. «Росинка» (ТМ «Софія Київська»);
  5. «Ерлан» (ТМ «Два Океану», «Біола», «Каліпсо», «Знаменівська»).

Ринок мінеральної води в Україні - Частки ринку головних виробників, (%)

 

Мінеральна вода виробники, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води


Більше 60% всієї продукції ринку мінеральної води виробляють 5 найбільших виробників - IDS Group Ukraine, Coca-Cola, Оболонь, Росинка, Ерлан.

Споживчі переваги за торговим маркам мінеральної води, (%)

Торгові марки води, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води

Трійку лідерів серед торгових марок займають бренди компанії IDS Group Ukraine - ТМ Моршинська (20%), Боржомі (15,4%), Миргородська (8,2%). Далі йдуть такі торгові марки як Evian (7,3%), Perrier (5,5%), Поляна Квасова (4,7%), Єсентуки (3,8%), Трускавецька (3,7%), Софія Київська ( 3,1%).

Загальні тенденції ринку мінеральних вод

Виробництво мінеральної води в Україні вже кілька років залишається практично на одному рівні, щорічний приріст виробництва становить 0,2-0,3%. За 2014 рік було вироблено 125,6 млн дал. За прогнозами експертів з 2015 по 2017 рр. тенденція зростання виробництва збережеться і складе до: 2015 г. - 125,8 млн дал., 2016 р.- 126,2 млн дал. 2017 г. - 126,6 млн дал.

Прогноз виробництва мінеральних вод в Україні:

Ринок мінеральних вод, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води

Експорт та імпорт мінеральних вод в Україні. Експорт мінеральних вод в 4 рази нижче за показник імпорту. В останні 3 роки (з 2012 по 2014 рр.) Зберігається тенденція зниження обсягу експорту. Одним з головних українських експортерів є компанія IDS Group, 80% експортованої продукції складає торгові марки саме цієї компанії.

Основні імпортери ринку мінеральних вод України - це такі країни як Грузія, Росія (лікувально-профілактичні мінеральні води), США, Молдова, Польща. А також Італія, Франція (столові), Швейцарія, Канада та ін. Обсяги імпорту в Україну щорічно зростають.

Мінеральна вода України, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води

В цілому ринок мінеральних вод в Україні досить перспективний, завдяки таким факторам як:
  1. Потенціал ринку. Все більше число українців у останні роки піклуються про своє здоров'я і прагнуть до споживання якісних і корисних для здоров'я продуктів, в тому числі і питну воду. У зв'язку, з чим щорічно зростає рівень споживання води в пляшках.
  2. Місткість ринку. Більш ніж 77% українців споживають бутильовану мінеральну воду. За словами експертів, щорічне зростання рівня споживання становитиме 15-20%, у відсутності кризових явищ в економіці країни і «обвального» зниження доходів громадян.
  3. Висока прибутковість. Обсяг внутрішнього ринку мінеральних вод України оцінений сьогодні в 1 млрд. доларів. Що стосується рентабельності ринку, то експерти відзначають показник в 30%.

Резюме

Ринок мінеральної води України - швидко зростаючий і перспективний. В першу чергу, це пов'язано з невисокою якістю води з-під кранів і популярністю тенденції здорового харчування і способу життя. Щорічний рівень споживання мінералки становить 39,2 л на одну людину. Найбільшим попитом користується бутильована вода, ємністю 0,5-0,7 л і 1,5 л в пластиковій тарі. В останні роки спостерігається зниження рівня попиту на газовані води, і підвищення попиту на негазовані і слабогазованої.

Бренд-дизайн для води, виробництво мінеральної води, ринок мінеральної води в Україні, ринок мінеральної води, дизайн води

Виробництво мінеральної води також щорічно зростає, в 2014 році він склали 125,6 млн. дал. На майбутній період 2015-2017 рр. прогнозується подальше зростання виробництва, у разі відсутності економічної кризи в країні.

Основними виробниками на ринку є такі компанії як IDS Group Ukraine, Coca-Cola, Оболонь, Росинка, Ерлан, ці компанії виробляють понад 60% всієї продукції в країні.

Жорстка конкуренція і висока перспективність ринку змушують виробників активно діяти, основною зброєю конкурентної боротьби залишається - дизайн води, дизайн пляшки і етикетки.

Якщо вам необхідна професійна допомога в розробці дизайну мінеральної води за доступними цінами – брендінгове агентство KOLORO до ваших послуг.

Ознайомитися з маркетинговим дослідженням ринку мінеральних вод України за 2012-2013 рр. ви можете в нашому блозі.

Контактная информация:

hi@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

72 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !