Аналіз ринку мінеральної води України з 2016 році

Аналіз ринку мінеральної води України з 2016 році

Категория: Исследования

26 / 05 / 2017

25332 просмотров

377 4.1432360742706 5

Мінеральні води - знахідка для медицини, яка, хоча і не замінить повноцінного лікування, але сприяє одужанню і оздоровленню організму.

Але за даними ЮНІСЕФ, понад 660 млн людей у ​​світі використовують небезпечну для життя воду (питну і для побутових потреб). У 2015 році в рамках програми ЮНІСЕФ, американський фотограф Ешлі Гилбертсон провів дослідження, яке демонструє скільки води споживається в різних країнах світу в день однією людиною, правда при цьому акцент на якість води не робився (найякіснішої виявилася та вода, яку споживає сім'я фотографа):

Ринок мінеральної води України

Ринок мінеральної води України: українські багатства

Найстаріша мінеральна вода

Територія України багата джерелами мінеральних вод - їх кількість сягає п'ятисот штук. При цьому 80 з них використовують 50 курортів, 20 БАЛЬНЕОЛІКАРНЯ, 40 заводів лікувально-столових вод.

Мінеральні води в Україні

Загальний обсяг українських резервів мінеральної води досягає 2 500 000 куб. км. Споживання стрімко зростає (в середньому на 7% в рік), тому видобуток і виготовлення збільшується, а ринок - розвивається і поповнюється новими брендами.

Контроль підприємств в Польщі

На попит впливають такі чинники:

  • мода на здоровий спосіб життя;
  • екологічна ситуація (використання хімікатів, які потрапляють у водойми і водозабірні станції, посухи);
  • збільшення рекламних бюджетів;
  • збільшення потужностей і вихід регіональних виробників на національний ринок.

І завдяки тому, що ринок мінеральної води стрімко зростає, з'являються фірми-одноденки, які під виглядом брендових марок випускають підробки з низькою якістю, дискредитуючи тим самим відомі марки.

Виробники мінеральної води в Україні

Видобуток артезіанської води в країні збільшилася майже на 6% в 2016 році, в порівнянні з 2015, і склало 76 000 дал.

Ринок мінеральної води України

Інвестиційний ринок мінвод раніше цікавив тільки українських інвесторів, але зважаючи на зростання культури споживання харчових продуктів, в тому числі і питної води, очікується наплив іноземних інвестицій, а також поліпшення матеріально-технічної бази вітчизняних виробництв. Мода і бажання вести здоровий спосіб життя збільшило попит на негазовану воду, тому практично всі виробники включили її в асортимент: співвідношення столових газованих і негазованих вод - 91% і 9%.

Ринок мінеральної води: основні виробники

Виробники мінеральної води в Україні:

Виробники мінвод

Ринок мінеральної води України у 2016 році: імпорт і експорт

Експорт мінеральної води виріс в 2015 на 26% до 6,1 млн дал, але в грошовому еквіваленті це було непомітно - виручка склала майже $ 2 млн і це на 13% нижче, ніж в 2014. Основні ринки збуту були такі:

  • Республіка Польща — 61%;
  • Австрійська республіка — 13%;
  • Республіка Білорусь — 8%.

Частка експорту серед виробників українських мінвод у 2016 році виглядає наступним чином:

  • «Моршинський завод мінеральних вод» - 3% усієї виробленої продукції;
  • корпорація «Українські мінводи» - близько 0,8%
  • найбільша частина експорту - у виробників із Закарпаття, вона становить близько 5%..

Аналіз ринку мінвод

Така невелика частина експорту пояснюється недовірою західних споживачів до українського виробника мінвод, хоча за 2016 рік у країни СНД було експортовано 1,2 млн дал.

А імпорт мінеральної води - не більше 5% від загального споживання. Незважаючи на незначне збільшення частки імпорту, йому не дає можливості розширюватися збільшення виробництва українських компаній, а також митний збір - 30%, але не менше 60 євроцентів за один літр.

Ринок мінеральних вод

Портрет ЦА споживачів мінеральної води

Портрет ЦАПортрет ЦА

Середньостатистичний українець за рік випиває до 15 літрів мінеральної води, а француз, наприклад, - 115 літрів за рік, та й в середньому по Європі цей показник коливається на рівні 100 л. Це пов'язано з низькою платоспроможністю і низькою культурою споживання мінвод серед українців. Але, сезонна популярність мінеральної води (зростання попиту в тепле і жарку пору року і зменшення в холодну пору року) виходить за свої рамки завдяки популяризації здорового способу життя та моди бути стрункими і красивими.

Місця покупок мінвод

Важкі 2014-2015 роки позаду і виробники знову нарощують потужності, акцентуючи увагу на корисності. У 2015 році обсяг виробництва газованої води впав на 7% і склав 70 млн дал, а негазованої - на 4% і склав 34 млн дал. 2016 став більш успішним: тільки за перші шість місяців року випуск газованої збільшився на 6% і склав 36 млн дал, а негазованої води - на 20% і склав 20,4 млн дал.

Причиною такого падіння стало різке зниження платоспроможності населення: зростання вартості комунальних послуг, падіння курсу гривні, військові дії і втрати ринків збуту в Донецькій і Луганській областях, а також в АР Крим. Незважаючи на те, що доходи багатьох громадян не змінилися, ціни на мінеральну воду збільшилися - в середньому на 5% в порівнянні з 2015 роком, коли ціни зросли на 58%.

Для поліпшення становища і збільшення попиту, виробники роблять ставку на бажання споживача вести здоровий спосіб життя, а також на продукцію для дітей.

Аналіз ринку мінеральної води: кращі мінеральні води України

Мінводу найкраще пити безпосередньо на курорті - відразу з джерела. Мінеральні води можуть втрачати свої лікувальні властивості, тому багато хто з них не продаються в пляшках. Для збереження бутильованої води, її насичують вуглекислим газом.

Аналіз ринку мінеральної води

Миргородські мінеральні води

Поляна квасова

Лужанська вода

Березовська вода

Дослідження ринку мінеральної води: особливості виробництва

Мінеральної вважається вода, яку добули з глибини не менше 100 м.

Як видобувають мінеральну воду

Щоб вода в майбутньому не помутніла і для того, щоб позбутися від зайвих домішок - воду фільтрують за допомогою фільтрів з природних матеріалів, наприклад, вугілля або піску, також іноді використовують синтетичні аналоги. Екологічно чиста вода має свою мікрофлору, яку потрібно прибрати, щоб вода зберігалася і не зіпсувалася. Для цього воду дезінфікують з використанням ультрафіолету або озону. Газують воду сатуратором або спеціальним обладнанням, яке насичує охолоджену воду вуглекислим газом.

Аналіз ринку мінеральної води: підсумки

Велика кількість мінеральних джерел, погіршення екології і турбота про здоров'я - далеко не основні фактори, що впливають на зростання споживання мінеральної води і на ринок мінеральної води України в тому числі.

Тіло людини до 90% складається з води. Саме завдяки воді відбувається більшість біохімічних процесів в організме.Дефіціт води провокує уповільнення цих процесів і гальмування виведення токсичних речовин з організму, і може привести до фатальних наслідків. Тому рекомендується випивати 30 мл води на кожен кілограм ваги людини в день. Але разом з продуктами життєдіяльності організму, вода виводить і мінеральні речовини. Як їх поповнити? Пити мінеральну воду.

Цільова аудиторія

Підводячи підсумки аналізу ринку мінеральної води України, можна з упевненістю стверджувати, що видобуток і виробництво цього корисного і потрібного продукту залишається затребуваним. Перспектива ринку мінеральної води залежить від самих виробників: для поліпшення якості та освоєння нових ринків необхідно модернізувати виробництво.

Брендингове агентство KOLORO проведе для вас кабінетне маркетингове дослідження, тому що знання основних тенденцій ринку - запорука успішного просування. Брендингове агентство KOLORO допоможе вам стати номером один!

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

377 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Безкоштовна консультація. Телефонуйте

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !