Аналіз ринку чаю в Україні за 2008-2013 рр.

Аналіз ринку чаю в Україні за 2008-2013 рр.

Категория: Исследования

15 / 07 / 2013

16309 просмотров

37 3.8918918918919 5

Маркетологи брендінгового агентства KOLORO провели аналіз ринку чаю в Україні. Цілями маркетингового дослідження були: аналіз споживачів, виявлення переваг споживачів, аналіз тенденцій ринку, аналіз стану конкурентного середовища на ринку чаю.

Аналіз споживачів. Переваги споживачів


Український ринок чаю, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнозиЧай є одним з найпопулярніших напоїв у світі, та відмінним варіантом для втамування спраги. Чай виробляють головним чином в Індії, Шрі-Ланці, Китаї та Японії. Існує кілька критеріїв класифікації чаю: по типу чайного листа, за походженням, за способом обробки, за методом додаткової обробки, по добавкам.

Види чаю за типом чайного листа або за розміром чаїнок:

 • листовий (високосортних чай);
 • ламаний (середній лист, середньосортний чай);
 • висівка або крихта (низькосортний чай).

За походженням чай буває наступних видів:

 • Китайський;
 • Індійський;
 • Японський;
 • Цейлонський;
 • Африканський;
 • Турецький;
 • інші.

\t\t\t\t\t\t\t

\t\t\t

Якщо вас зацікавила наша дослідження і ви хотіли б отримати повний аналіз ринку з актуальними на сьогоднішній день даними, звертайтеся в наше брендінгове агентство - KOLORO. На нашому сайті ви також можете знайти маркетингове дослідження ринку пива, ринку молока, м'ясної та ковбасної продукції, та інші. Крім того, наші дизайнери можуть розробити для вас дизайн упаковки і етикетки вашого продукту, провести ребрендінг, створити логотип і брендбук, легенду бренду, рекламний слоган, а також знайти партнерів в іншій країні (постачальників, дистриб'юторів) і потенційних замовників, здійснить холодні дзвінки ( послуги call-центру), і багато іншого.

\t\t\t

Середньостатистичний українець за рік споживає 0,5-0,6 кг чаю. І з кожним роком споживання зростає. Більше 80% жителів України відзначили, що п'ють чай більше одного разу на день.

Також виділяють чорний, зелений, фруктовий і трав'яний чаї. В Україні найбільшою популярністю користується чорний чай, його п'ють 63% українців. Переваги споживачів є відносно стабільними в часі і не змінювалися більш ніж на 4%. Структуру споживання чаю, в залежності від його виду, можна побачити на представленій діаграмі:

Структура споживання чаю, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Чай розфасовують в пачки, пакетики, або продають на вагу. Структура споживання чаю в залежності від його фасування представлена ​​на діаграмі:

Споживання чаю Україна, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Щорічно зростає частка чаю в пакетиках – на 2-3%, і частка листового вагового чаю – 1-2%, і тому зменшується частка листового чаю розфасованого в пачки. Найбільше чай в пакетиках купують люди, які хочуть заощадити час, оскільки час його заварки набагато менше, ніж у листового чаю. Саме тому пакетований чай найбільше користується популярністю у ділових (постійно зайнятих) людей.

Цінові категорії чайного ринку України


На вітчизняному ринку чай надано в різних цінових сегментах:

 • економ (ціна чаю від 4 - 7,5 грн);
 • низька ціна (7,5 - 12 грн);
 • середня ціна (12 - 20 грн.);
 • висока ціна (20 - 50 грн.);
 • преміум (понад 50 грн.);
 • колекційний.

Найбільшу частку займає середньо ціновий сегмент (майже 40%), чай за низькою вартістю п'ють близько 30% споживачів, колекційний чай і чай преміум класу п'ють всього 1-2% українців. У даних сегментах представлений як листовий чай, так і чай в пакетиках. А, оскільки споживачі стали більше звертати увагу на якість продукції, і спостерігається активізація попиту на пакетований чай, виробники почали збільшувати виробництво пакетованого чаю середнього, високого і преміум класів.

Аналіз тенденцій розвитку українського ринку чаю


Динаміка реалізації чаю в Україні як в натуральному, так і в грошовому вираженні, має тенденцію постійного зростання, що свідчить про подальше зростання ринку.

Рівень продажів чаю, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Чайний ринок в Україні знаходиться в стадії насичення первинного попиту. Середньорічний темп зростання ринку (у натуральному вираженні) за останні п'ять років склав 14%, але в 2011 р і в 2012 р темп зростання був більше - в межах 15-16%.

Продажі чаю Україна, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Середньорічний темп зростання ринку чаю (у вартісному вираженні) за останні п'ять років склав 9,4%. Але, у зв'язку з активним ростом споживання чаю, збільшення його вартості та загострення конкуренції з виробниками суміжного ринку кави, ринок чаю починає рости з великим темпом приросту.

Український ринок чаю повністю залежить від імпорту, оскільки у великих промислових масштабах чай в Україні поки не вирощують. Ціна чаю в Україні, крім іншого, залежить і від зміни курсу валют. Як показує динаміка, за останні шість років імпорт чаю в натуральному вираженні знизився в 2011 р до рівня 25,75 тис. тон і збільшився в 2012-2013 рр. на 0,32 тис. тон до 26,07 тис. тон. При цьому, імпорт в вартісному вираженні збільшується постійно (починаючи з 2009 р), в середньому на 14,4%, лише в 2013 р імпорт чаю в грошовому вираженні незначно знизився. У структурі імпорту найбільшу частку займає чорний чай (понад 80%), на другому місці - зелений чай.

Імпортери чаю в Україну, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Iмпорт чаю, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

В Україні найбільше поставляється цейлонського, індійського та кенійського чаю. Структура поставок чаю представлена ​​на діаграмі. Останнім часом спостерігається тенденція збільшення частки поставок з Азії та Африки, оскільки даний чай дешевше, ніж цейлонський.

Структура поставок чаю, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Українські гравці на чайному ринку займаються переробкою, фасуванням і упаковкою імпортованої сировини. Деякі з виробників займаються експортом чаю на зарубіжні ринки, однак частка експортованого чаю невелика (близько 1% від усього обсягу імпортованої продукції). Динаміка експорту чаю в натуральному вираженні: в 2009-2011 рр. спостерігалося зростання експорту чаю - до рівня 393,02 т., в 2012р. експорт знизився до 287,35 т., але в 2013 р виріс на 62,44 т. до позначки 349,79 т.

Експорт чаю у вартісному вираженні також коливався: з 2009 по 2011 р експорт зростав, в 2012 р незначно впав, в 2013 р - виріс до позначки 3282,83 тис. Дол.

Український чай експортується в Молдову (близько 70%), Росію (20%), Білорусь, Литву та в інші країни.

Експортери чаю Україна, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Експорт чаю, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Аналіз стану конкурентного середовища на ринку чаю. Основні гравці на ринку чаю в Україні


Популярні ТМ чаю Україна, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

До 2014 року основними гравцями на чайному ринку в Україні були такі бренди і торгові марки:

 • «Піраміда» (портфель брендів включає Ahmad Tea, ТЕТ, Grace !, kompot);
 • «Орімі Трейд» (бренди: Greenfield, Tess, Принцеса Нурі, Принцеса Ява, Принцеса Гіта, Принцеса Канді);
 • Unilever (бренди Lipton, Бесіда, Brook Bond);
 • «Май Україна» (чай під торговими марками Травневий, Curtis, Лисма);
 • «СолоМія» (чай Batik, Askold, Домашній чай).

Структура чайного ринку, брендингове агентство, ринок чаю в Україні, маркетингове дослідження, особливості ринку, чайний ринок, види чаю, аналіз ринку, тенденції розвитку, аналіз споживачів, переваги споживачів, експорт та імпорт, структура ринку, прогнози

Оскільки в період дослідження на ринку діяло всього п'ять основних гравців, які займали на той час основну частину загального ринку чаю, можна зробити висновок, що чайний ринок в Україні характеризується олігополістичною конкуренцією.

В Україні найбільшою популярністю користується чай Ахмад (його частка на ринку чаю 13%), на другому місці - торгова марка Грінфілдс часткою ринку 10%. Трійку замикає торгова марка Ліптон з часткою ринку 9%. Іншими популярними торговими марками є Бесіда, Батік, Хейліс, Принцеса Нурі, Травневий, Тесс, Принцеса Ява, ТЕТ і інші.

РЕЗЮМЕ


Таким чином, за результатами проведеного дослідження ринку чаю в Україні можна зробити наступні висновки:

 • споживання чаю в Україні щорічно зростає;
 • найбільше українці п'ють чорний чай;
 • найбільшим попитом в Україні користується чай в пакетиках;
 • зростає частка середньо- і високоцінового сегмента;
 • ринок чаю є повністю залежним від імпорту, а значить і від зміни курсу валют;
 • чайний ринок в Україні характеризується олігополією;
 • п'ять великих компаній-виробників займають основну частку ринку;
 • наявність на українському ринку величезної кількості брендів і торгових марок чаю.

Прогнози і перспективи:

 • зростання споживання чаю;
 • зростання попиту на якісний чай в пакетиках і зниження попиту на листовий чай в пачках;
 • зростання попиту на чай середньої та високої ціни (від 12 до 50 грн.);
 • розширення асортименту продукції.

Якщо вас зацікавила наша дослідження і ви хотіли б отримати повний аналіз ринку з актуальними на сьогоднішній день даними, звертайтеся в наше брендінгове агентство - KOLORO. На нашому сайті ви також можете знайти маркетингове дослідження ринку пива, ринку молока, м'ясної та ковбасної продукції, та інші. Крім того, наші дизайнери можуть розробити для вас дизайн упаковки і етикетки вашого продукту, провести ребрендінг, створити логотип і брендбук, легенду бренду, рекламний слоган, а також знайти партнерів в іншій країні (постачальників, дистриб'юторів) і потенційних замовників, здійснить холодні дзвінки ( послуги call-центру), і багато іншого.

Вартість послуг брендінгового агентства KOLORO - від $ 200. Ознайомитися з портфоліо і послугами, які надає наше агентство, ви можете на сайті. Ви можете замовити цікаву для вас послугу, зв'язавшись з нами по телефону або e-mail :+38-(057)-760-26-05;+38-(057)-760-26-06; +38-(099)-618-87-50;info@koloro.ua.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Алина

Маркетолог

37 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !