Аналіз виробництва, експорту, імпорту коньяків в Україні за 2008-2012 гг. Виробники коньяків в Україні

Аналіз виробництва, експорту, імпорту коньяків в Україні за 2008-2012 гг. Виробники коньяків в Україні

Категория: Исследования

15 / 10 / 2013

22722 просмотров

146 3.8698630136986 5

Коньяк. Класифікація коньяків в світі і Україні


Класифікація коньяків в Україні, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництваКоньяк - це алкогольний напій міцністю не менше 40% об., Який проводиться за особливою технологією з певних сортів винограду.

Назва «Коньяк» міцний напій отримав завдяки місту у Франції Cognac, де вперше і з'явився цей напій. Коньяк вважається споконвічно французьким напоєм. Назва «Cognac», технологія виробництва цього напою і географічні межі території, де допускається його виробництво, строго визначені і прописані в багатьох законодавчих актах. Всі інші напої, вироблені за технологією виробництва коньяку, повинні іменуватися як бренді.

Цікавий факт: в 1900 р на Всесвітній виставці в Парижі Микола Шустов представив анонімні зразки для дегустації. Його продукція була виготовлена ​​на належних йому заводах в Одесі і Єревані. Експерти Всесвітньої виставці оцінили смак коньяку і присудили йому перше місце. Після того, як був розкритий інкогніто, Микола Шустов вперше в усьому світі отримав привілей і право називати свою продукцію назвою «Cognac» (коньяк).

На даний момент згідно з міжнародним законодавством українські виробники коньяків мають право використовувати назву «коньяк України» при реалізації напою на території України або при експорті його в країни, що не входять до Євросоюзу. Однак забороняється писати назву латинськими буквами «Cognac».

Як відомо, зараз все ще вирішується питання про вступ України в Євросоюз, а одним з пунктів угоди про асоціацію з ЄС є заборона використання географічних назв напоїв виноробної продукції, а саме коньяк, шампанське, портвейн, мадера, кагор, херес. Якщо ж дана угода підпишеться без належних коректив, то вітчизняні виробники виноробної галузі зазнають колосальних збитків.

Згідно всесвітньої класифікації, встановленої Національним міжпрофесійні Бюро коньяків, коньяки поділяються на 5 класів. Кожен клас має своє позначення, яке вказується на етикетці.

 • V.S. (Very Special, Selection, французькою - de Luxe, Trois Etoiles) - коньяк витримки в дубових бочках не менше 2-х років.
 • Superior - «якісний» коньяк з витримкою не менше 3-х років.
 • V.S.O.P. (Very Superior Old Pale, франц. - Vieux, Reserve), V.O. (Very Old) - «дуже якісний старий» коньяк з витримкою не менше 4-х років.
 • V.V.S.O.P. (Very Very Superior Old Pale, франц. -Grand Reserve) - «дуже дуже якісний старий коньяк» з витримкою не менше 5 років.
 • X.O. (EXtra Old, франц. - Tres Vieux, Vieille Reserve) - «екстрастарий» коньяк з витримкою не менше 6 років.

Дизайн коньякуАналіз виробництва коньяків, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництваНеймінг коньяку, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Згідно міжпрофесійну Бюро коньяків, класифікація коньяків після 6,5 років витримки заборонена, оскільки вважається, що процес купажування більше 6,5 років неможливо контролювати.

\t\t\t\t\t\t\t

Якщо Вас зацікавила дана стаття, і Ви хотіли б отримати повний аналіз ринку з актуальними на сьогоднішній день даними, зверніться в наше брендінгове агентство KOLORO. KOLORO не просто якісно проведе маркетингове дослідження, аналіз конкурентів або кабінетне дослідження, ми також розробимо Вам найкращу стратегію виходу на ринок, концепцію позиціонування Вашого товару і / або маркетингову програму.

Цікавий факт: щоб перевірити витримку коньяку в домашніх умовах і перевірити на скільки чесні виробники, необхідно покрутити коньячний келих з налитим в нього коньяком навколо осі і подивитися на слід від коньяку. Якщо слід видно протягом 5 секунд, то коньяк з витримкою близько 5-8 років. Якщо сліди видно протягом 15 секунд, то витримка такого коньяку складає близько 20 років. Кажуть, що слідами коньяків з витримкою 50 років і більше можна милуватися протягом 18 секунд.

На пострадянському просторі частіше застосовується інша класифікація коньяків:

ординарні коньяки - з витримкою не менше 3-5 років;
марочні коньяки - в свою чергу діляться на:

 • КВ (коньяк витриманий) - витримка не менше 6 років;
 • КВВЯ (коньяк витриманий вищої якості) - витримка не менше 8 років;
 • КС (коньяк старий) - витримка не менше 10 років;
 • ОС (дуже старий коньяк) - витримка не менше 15 років.

колекційні коньяки - готові марочні коньяки додатково витримують в дубових бочках не менше 3-х років.

Цікавий факт: якщо доторкнутися до зовнішньої стінки келиха з коньяком і відбитки пальців будуть видні, то ви п'єте якісний напій. А якщо відбитки неможливо розгледіти, то напій в келиху - неякісний.

Дизайн пляшки коньяку, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Роблять коньяк в основному з білого сорту винограду Уні Блан. Іноді використовують більш ароматні й приємні на смак сорту винограду Фоль Бланш, Монтілья і Коломбар. Однак дані сорти більш складно вирощувати і вони менш стійкі до хвороб. Щоб залучити нових споживачів, виробники «граються» зі смаком коньяку, придумують незвичайні смакові композиції.

Цікавий факт: відомий коньячний будинок Сourvoisier (Курвуазьє) випускає кілька варіантів коньяку: Courvoisier Napoleon Fine Champagne - присмак домашньої сливи, Courvoisier VSOP Fine Champagne - квітково-ванільний аромат; Courvoisier XO Imperial - присмак звіробою, ванілі і какао, а Courvoisier Initiale Extra - з присмаком грибів, листя сигари і кориці і т.д.

Ринок коньяку в Україні. Аналіз виробництва, експорту, імпорту, споживання за 2008 - 2012 рр


Ринок коньяку в Україні невеликий, особливо якщо його порівнювати з ринком горілки (менше приблизно в 17 разів).

Як і на будь-якому ринку, на коньячному ринку існують свої проблеми: вступ України до Європейського Союзу, відсутність якісного виноматеріалу для виробництва коньяків, мінливий українське законодавство. Все це створює труднощі для вже працюючих на ринку виробників і для тих, хто хотів би увійти на ринок. Це негативно позначається на розвитку ринку коньяків і посилює конкуренцію.

Що стосується виробництва коньяків за 2008-2012 рр.: після кризового 2008 року обсяг виробництва скоротився на 20,5% і склав 3,1 млн. дол. У 2010 і 2011 рр. динаміка виробництва коньяків в Україні стала позитивною, і обсяг виробництва збільшився до 4,7 млн. дол. У 2012 р спостерігалося незначне скорочення обсягу виробництва коньяків і бренді: на 0,1 млн. дол або 2,1% в порівнянні з 2011 р

Рівень виробництва коньяків, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Імпорт коньяку в 2011 р склав 14,4 млн. Л., Що на 6,7% більше ніж у 2010 р Середня ціна імпортованого коньяку складає близько 150 грн. за 1 літр. Оскільки в Україні сировина для виробництва коньяків не кращої якості, то в країну постійно завозиться коньячний спирт. Так в 2011 р імпорт коньячного спирту склав 1,85 млн. дал, що майже на 50% більше в порівнянні з попереднім роком. Середня ціна за 1 літр імпортного коньячного спирту становить близько 30 грн. В основному коньяк в Україну імпортують з Вірменії (понад 40%), Франції (понад 20%), Молдавії, Грузії та Греції.

Показники імпорту в Україну, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Імпорт коньяку в Україні перевищує експорт майже в два рази. Експорт коньяку в 2011 р склав 8 млн. Л., Що в порівнянні з 2010 р більше в 2 рази. Середня ціна українського коньяку, що експортується за кордон, - 100 грн. за 1 літр.

Споживання коньяку в Україні зростає. Динаміка роздрібного товарообігу коньяку позитивна. В середньому за останні 5 років продаж коньяків збільшувалася на 13,9%. У 2012 р обсяг продажів коньяку в Україні склав 2890 млн. Л, що на 219 млн. Л або 8,2% більше ніж у 2011 р

Коньяк товарообіг в Україні, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

За ціною ринок коньяків можна розділити на 5 сегментів: средньоціновий, нижче середнього, вище середнього, субпреміальний і преміальний сегменти. Намічається тенденція збільшення частки ринку коньяків за середньою ціною і ціною нижче середнього. Частки споживання коньяків за ціною вище середнього і преміальних сегментів знижуються.

Ринок коньяків України, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Міжнародні коньячні будинки і бренди. Українські виробники коньяків, торгові марки


Всього в світі зареєстровано більше 20 тис. коньячних будинків. Міжнародні бренди цих коньячних будинків, які визнані у всьому світі:

 • Hennessy (Хеннессі);
 • Remi Martin (Ремі Мартін);
 • Courvoisier (Курвуазьє);
 • Camus (Камю);
 • Augier (Ожьє);
 • A.E. Dor (А. Дор);
 • Bisquit (Біскюіт);
 • Davidoff (Давидофф);
 • Frapin (Фрапен);
 • Delamain (Деламен);
 • Godet (Годе);
 • Meukow (Меуков);
 • Hine (Хайн);
 • та інші.

В Україні перший коньячний завод з'явився в 1899 р і належав він Миколі Шустову. На сьогоднішній день в Україні виробляють коньяк 14 підприємств, які випускають на ринок більше 50 найменувань коньяку.

Найбільш відомі виробники коньяку в Україні та їх торгові марки:

Одеський коньячний завод входить в один з найбільших європейських холдингів Global Spirits. Одеський коньячний завод випускає коньяки під українською торговою маркою «Шустов». Лінійка коньяків під ТМ «Шустов»:

 • традиційні коньяки «Коньяк 3 *», «Одеський 3 *», «Десна 4 *»;

Відомі коньячні бренди, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • коньяки «Шустов 3 *», «Шустов 4 *», «Шустов 5 *»;

Торгові марки коньяку, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • Гран-прі Париж «Шустов V.S.», «Шустов V.S.O.P.», «Шустов V.V.S.O.P.»;

Коньяк Шустов, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • коньяки «ESTE V.S.O.P», «ESTE V.V.S.O.P.», «ESTE X.O.»;

Преміум коньяк, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • марочні «Чайка», «Аркадія», «Ювілейний»;

Марочні коньяки, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • колекційні «Одеса», «Київ», «Золотий Дюк».

Колекційні пляшки коньяку, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Завод марочних вин і коньяків «Коктебель» виробляє марочні столові, міцні, десертні вина і коньяки. Лінійка коньячної продукції заводу «Коктебель»:

 • ординарні коньяки «П'ять зірочок», «Кара-Даг», «Коктебель 4», «Три зірочки»;
 • марочний коньяк категорії «КВ» «Коктебель»;
 • марочні коньяки категорії «КС»: «Коктебель-КС», «Крим»;
 • марочні коньяки категорії «ОС»: «Кутузов», «Коктебель 30 років», «Коктебель-Раритет»;
 • колекційні коньяки «Коктебель колекційний», «Крим колекційний».

Жовтневий винно-коньячний завод розташований в АР Крим. Випускає на український ринок:

 • ординарні коньяки торгових марок «Оквін 5 *», «Оквін 4 *», «Оквін 3 *», «Старий Крим 5 *», »Старий Крим 4 *», «Старий Крим 3 *;
 • марочні коньяки групи «КС» торгових марок «Престиж Криму», «Софія Кримська»;
 • марочні коньяки групи «ОС» торгових марок «Гранд Метр».

Марочні коньяки Украина, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

Коньяки ТУКЗ розливаються в пляшки об'ємом 0,25 і 0,5 л.

Сімферопольський винзавод виробляє коньяки під ТМ «Ай-Петрі КВВЯ», «Неаполь Скіфський», «Півострів Крим», «Сімферополь», «Артур».

ТОВ «Маглів» (АР Крим, м.Алушта) - коньяки ТМ «Магарач», «Нікітський Сад», «Алушта», «Массандра», «Кастель», «Le Sage», «Grands Krym», «Версаль».

Дім марочних коньяків «Таврія», розташований в м. Нова Каховка, Херсонська обл. об'єднує кілька торгових марок коньяків:

 • колекція «Таврія Борисфен»: «Борисфен 5 *», «Борисфен 4 *», «Борисфен 3 *», «Таврія Класік», «Імперіал», «Херсон», «Асканія», «Каховка Люкс»;
 • колекція «Таврія Преміум»: «Таврія V.S.», «Таврія V.S.O.P.», «Таврія X.O.»;
 • лінійка коньяків ТМ «Георгіївський»: ординарний «Георгіївський V.S.» (3 *), ординарний «Георгіївський V.S.O.P.» (5 *), марочний «Георгіївський кавалер X.O.»;
 • лінійка коньяків ТМ «Jatone»: ординарні і марочні коньяки «Jatone V.S.», «Jatone V.S.O.P.», «Jatone Х.О.»;
 • лінійка коньяків ТМ «Alexx»: «Alexx GT», «Alexx Silver», «Alexx Gold», «Alexx Platinum».

Ужгородський коньячний завод виробляє українські коньяки під торговими марками «Ужгород», «Карпати», «Тиса», «П'ять зірочок», «Три зірочки», «Закарпатський», «Бескиди», «Невицький замок».

Компанія «Галичина Дістілері» знаходиться в м Бучач, Тернопільська обл. виробляє коньяки під декількома торговельними марками:

 • Грінвіч: ординарні коньяки «Грінвіч Резерв», «Грінвіч 3 *», «Грінвіч Особливий Резерв», «Грінвіч 5 *»;
 • Renuage: «Renuage 4 *», «Renuage 5 *»;
 • Бучач: «Бучач Абданк 5 *», «Бучач Потоцький 4 *», «Бучач Гербовий 4 *».

Компанія «Алеф-Віналь» (АР Крим) випускає коньяк під кількома торговими марками:

 • лінійка коньяків ТМ «Жан-Жак»: «Жан-Жак Тіумф», «Жан-Жак 3 *», «Жан-Жак V.O. 4 * »,« Жан-Жак 5 * »,« Жан-Жак Класик 3 * »,« Жан-жак Франс 4 * »,« Жан-Жак Резерв 5 * »,« Жан-Жак Париж 4 * »,« Жан -Жак Париж 5 * »,« Жан-Жак Ейфелева вежа 5 * »;

Коньяк ТМ «Жан-Жак», коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • лінійка коньяків ТМ KLINKOV: «Клінков V.S.», «Клінков V.S.O.P.», «Клінков X.O.» (сімейна колекція, колекція ординарних коньяків, колекція VIP);

Коньяк ТМ KLINKOV, коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

 • лінійка коньяків ТМ «Дюльбер»: «Дюльбер V.S.», «Дюльбер V.O.», «Дюльбер V.S.O.P.».

Коньяк ТМ «Дюльбер», коньяк, Cognac, класифікація коньяків, вітчизняна класифікація коньяків в світі, класифікація коньяків в Україні, бренді, назва коньяк, назва Cognac, ринок коньяку в Україні, аналіз виробництва коньяків і бренді, динаміка виробництва

РЕЗЮМЕ


Ринок коньяку в Україні хоч і невеликий, але розвивається. На коньячному ринку існують проблеми, які пов'язані з вітчизняним законодавством і входженням України до Євросоюзу. Це посилює конкуренцію на ринку і ускладнює вхід на ринок новим гравцям.

Обсяги виробництва і продажів ростуть. У найближчі роки прогнозується подальше зростання споживання коньяків.

Ростуть частки споживання коньяків за середньою ціною і ціною нижче середнього. Однак, незважаючи на це імпорт дорогих преміальних коньяків міжнародних брендів також щороку зростає.

Для того, щоб залучити нових споживачів українські виробники оновлюють асортиментний ряд вироблених коньяків, придумують нові смаки коньяків, розливають коньяк в пляшки різної ємності.


Спеціалізація компанії KOLORO – розробка дизайну пляшки, етикетки і ковпака для алкогольної продукції, в тому числі і коньяку. Дизайнери створять для Вас унікальну геометрію пляшки, красиву етикетку і оригінальний ковпак. Крім того, ми розробимо Вам дизайн картонної упаковки, тубуса, гофроящика і POS-матеріалів.

Одним з напрямків KOLORO є 3Д-моделювання (можна зробити 3Д модель пляшки або будь-якого іншого товару), предметна візуалізація і створення прес-форм для лиття.

Більш детально про всі послуги Ви можете ознайомитися на нашому сайті в розділі «Послуги».

Якщо у Вас виникли питання або Ви хочете замовити у нас дизайн упаковки та етикетки, найманого, 3Д-моделювання, телефонуйте прямо зараз! Ми відповімо на всі Ваші питання і запропонуємо Вам оптимальну схему співпраці.

Наші контакти: +38-(057)-760-26-05, +38-(099)-618-87-50 info@koloro.com.ua.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Алина

Маркетолог

146 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Безкоштовна консультація. Телефонуйте

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !