Вплив кольору упаковки на споживача. Психологія кольору в продаж

Вплив кольору упаковки на споживача. Психологія кольору в продаж

Категория: Дизайн

27 / 03 / 2014

51454 просмотров

427 4.1217798594848 5

Виробники різних товарів використовують різні маркетингові ходи і інструменти для залучення споживачів. Одним з важливих аспектів у просуванні продукції - це колір упаковки. Колористика - це спеціальна галузь, яка займається розробкою кольорових упаковок для тих чи інших товарів і вивчає їх затребуваність для споживачів. Великі міжнародні компанії, які займаються розробкою дизайну упаковки, етикетки мають в своєму штаті маркетологів і фахівців з колористиці, які вивчають прихильність цільової аудиторії до того чи іншого кольору, і прогнозують можливий ефект, ставлення і враження споживачів до зміни кольору.

Кожна продукція має свій «вдалий» колір для просування. Так, наприклад, доведено, що упаковки зеленого, червоного і жовтого кольорів продаються швидше. Споживачі віддають перевагу тому, що більше нагадує природне - зелень, фрукти, овочі. Вважається, що товар в кольоровій упаковці на 60% більше продається більше, ніж в чорно-білій.

Колористика, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруДизайн упаковки, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

Дизайн ковпака, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруКонцепція реклами, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

Психологами вивчено, що кожен колір впливає на підсвідомість людей і діє позитивно або негативно.

Важливість кольору і дизайну упаковки


Коли випускається серія тієї чи іншої продукції, то розраховується на те, що вона з якихось відмітним критеріям буде запам'ятовуватися. Так, наприклад, шоколадні батончики без неї виглядають практично однаково. Але вибираючи батончики, споживачі вже знають, що "Баунті" в блакитний, "Марс" - чорної, а "Снікерс" - у коричневій упаковці. І мало хто знає, що всі ці бренди належать одному виробнику. На полиці вони все одно конкурують між собою, але в кінцевому підсумку приносять прибуток однієї компанії.

Кольори в дизайні упаковки, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруУпаковка і колір, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

Колір упаковки відіграє відмінну роль від конкурентних товарів.

Вплив кольору упаковки на покупку, продажу


Сприйняття кольору залежить від емоційного стану людини. Залежно від настрою, люди сприймають один колір, дратуються на інший і нейтрально ставляться до третього кольору.

Розглянемо, як впливає той чи інший колір на споживача і як почуття при цьому викликаються.

1. червоний - колір пристрасті. Викликає збудження, схвильованість, спонукання до дії. Дослідження вчених показали, що червоні тони викликають почастішання пульсу. Так, наприклад, виробники харчових продуктів використовують червоний колір упаковки. Це кетчуп, цукерки, сік. Червоний колір доводиться до вподоби і чоловікам. Так, наприклад, багато сигарети, туалетні води, дезодоранти мають упаковку з червоним кольором.

Підвищення продажів, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруРозробка упаковки, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

2. синій - колір спокою. Школярі молодших класів краще відтінки синього. Можливо, з цієї причини молочні продукти, товари для дітей мають упаковку яких переважає синій колір. У поєднанні з білим, він надає упаковці приємний вигляд і велику популярність у споживачів. Так, наприклад, біло-синя упаковка молока продається швидше, ніж зелено-біла. Покупці відзначають, що молоко в упаковці синього кольору здається більш свіжим.

Етикетка на йогурт, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруКольори в упаковці, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

3. жовтий - колір сонця і процвітання. Золото здавна привертає погляди людей. Упаковка з золотистим відливом підсвідомо говорить покупцеві про якість товару. Багато споживачів косметичних засобів відзначали, що баночку крему або туалетної води в золотистої упаковці хочеться взяти в руки. Особливо взимку продукти в упаковках жовтого кольору і його відтінків користуються великим попитом. Швидше за все, причина цього - нагадування про тепло, про літо.

Оригінальна упаковка, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруСтимулювання збуту, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

4. зелений - символ миру і надії. Він більше всіх наближений до природності і натуральності. Наприклад, упаковка молочних продуктів, на якій присутній зелений колір, вважається символом бадьорості. За опитуваннями багатьох покупців цей товар вони вважають більш реальним в порівнянні з іншими. В зелену упаковку зазвичай упаковують товар, на якому хоча зробити акцент, що він зроблений з наутрально сировини. Багато виробників косметики і продуктів харчування цим користуються.

Зелений колір в дизайні, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруЗелений колір упаковка, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

5. помаранчевий - створює відчуття теплоти, затишку, радості, веселощів. При вигляді оранжевого кольору стає приємно на душі, підвищується настрій, з'являється оптимістичний тонус. Теплий відтінок оранжевого кольору додає активність, але при цьому зберігає внутрішню гармонію і рівновагу. Крім того, помаранчевий колір - колір здоров'я та творчості, можливо тому помаранчевий колір так люблять виробники побутової хімії і косметичних засобів.

Помаранчевий колір в дизайні, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруУпаковка помаранчевий колір, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

6. Рожевий - це колір ніжності і привітності, він знижує внутрішню і зовнішню агресію. Рожевий колір вважається жіночним і кольором життя. Його зазвичай використовують в тих місцях, де необхідно створити хорошу атмосферу, позитивне настрій і психологічний комфорт. Такий колір дійсно розслабляє і заспокоює. В рожеву упаковку в основному упаковують продукти і товари, призначені саме для дівчат. В упаковку рожевого кольору будь-якого відтінку (від ніжно-рожевого до вульгарного яскравого) в основному "упаковують" косметику і парфумерію.

Рожевий колір психологія, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольоруРожевий колір в дизайні, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

Психологія кольору. Фактори наступності кольору упаковки


Наступність того чи іншого кольору упаковки залежить від багатьох факторів:

  • країна, в якій продається товар. Наприклад, в Росії білий колір вважається символом чистоти. Товари, упаковані в світлий матеріал, користуються попитом, так як нагадують про свіжості, легкості. А ось в Індії цей колір означає траур. Холодні кольори упаковок популярні в таких регіонах як Балтія і Скандинавія. У Росії популярний жовтий колір упаковки на продуктах харчування, тоді як в Єгипті він означає смерть.
  • сезонність. У Росії в літній час великим попитом користуються продукти харчування, випущені в синіх і білих упаковках. І навпаки, взимку більше продаються товари в жовтих, зелених, червоних упаковках.
  • підлога. Психологи стверджують, що у чоловіків популярні такі кольори - червоний, синій, фіолетовий, рідше оранжевий, зелений. У жінок - синій, блакитний, зелений, білий, помаранчевий, бузковий, рожевий. Можна зрозуміти чому упаковки жіночих парфумів часто жовті, рожеві і золоті.

Психологія кольору, Колір упаковки, колористика, дизайн упаковки, психологія кольору

  • матеріальне становище основної цільової аудиторії. Фахівці колористики також з'ясували, що люди з високим достатком вибирають товари переважно сірого, синього, зеленого, срібного кольору, а люди з малим достатком віддають перевагу яскравим кольорам - малиновий, червоний, жовтий.
  • Призначення товару (продукт харчування чи ні). Так, наприклад молочні продукти мають переважно білий, синій, зелений, жовтий, червоний колір на упаковці. А ось, такі поєднання відтінків як коричневий, сірий, чорний практично не використовуються в упаковці молочки, оскільки у споживачів виникає асоціація з несвіжістю товару.
  • Асоціація кольору зі смаком. Багато кольору асоціюються з певним смаком. Наприклад, лимонно-зелена упаковка в будь-яких країнах викликає кислі відчуття, так як асоціація безпосередньо йде з Лімна. Коричневий колір зазвичай асоціюється з кавою або шоколадом.

При вдалому поєднанні кольорів на упаковці бренд стає популярним і попит на нього постійно підтримується. Він стає таким, що запам'ятовується і затребуваним. В такому випадку дизайн довгий час може не змінюватися. Для утримання своїх позицій на ринку, необхідно постійно залучати клієнта різними способами, в тому числі і кольором упаковки.

Компанія KOLORO допоможе вам у створенні яскравого і незабутнього образу вашого товару. Ми пропонуємо нашим замовникам кілька кардинально різних варіантів дизайну упаковки, етикетки, а проведені опитування фокус-груп допомагають зрозуміти, як ставляться споживачі до того чи іншого дизайну, тим самим спрощуючи задачу вибору кінцевого варіанта дизайну.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Алина

Маркетолог

427 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !