Упаковка (етикетка) для м'ясних товарів

Упаковка (етикетка) для м'ясних товарів

Категория: Дизайн

24 / 02 / 2015

23651 просмотров

136 4.0514705882353 5

Дизайн упаковки м'яса, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу

Виробництво м'ясної продукції в Україні - одна з найбільших галузей промисловості.

Асортимент готових продуктів м'ясної промисловості сьогодні дуже широкий:

- Ковбаси (копчені, варені, варено-копчені, сиро-копчені та ін.);
- Сардельки та сосиски;
- Копченості;
- М'ясні делікатеси;
- Паштети і т.д.

Великою популярністю сьогодні користуються ковбасні вироби, а також сардельки та сосиски, вони постійно присутні в раціоні сучасного споживача. Ковбаса - це харчовий продукт, готовий до вживання, приготований з м'яса яловичини, свинини, птиці в подрібненому вигляді, з додаванням таких субпродуктів як сіль, цукор, спеції, яйця, молоко, шпик. Сардельки і сосиски - це готовий продукт, що відноситься до варених м'ясних виробів. Завдяки універсальності даних продуктів їх купує більш 90% населення країни.

Розвиток упаковки для м'ясної продукції. Види ковбасних оболонок

Всі виробники ковбасної продукції, а також сардельок і сосисок використовують такий вид упаковки як оболонка. Така упаковка-оболонка виробляється сьогодні за новітніми технологіями та включає безліч різновидів, кожна з яких має свої плюси і мінуси.

З чого виготовляють оболонку?

Дизайн ковбаси, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу

Оболонка - це не просто упаковка, вона дозволяє не тільки зберігати і транспортувати товар, але і дозволяє надати йому потрібну форму, захистити від зовнішніх факторів впливу.

При виробництві ковбасних виробів та інших видів м'ясної продукції спочатку використовувалися лише натуральні оболонки, проте зі зростанням рівня попиту на ковбасні вироби виробники почали активно розвивати технології виробництва оболонок штучного походження.

Найвідомішими видами оболонки на м'ясну продукцію є:

 1. Натуральні, виготовлені з органів тварин;
 2. Штучні, вироблені з використанням природних матеріалів - целюлозні, колагенові, фіброузні;
 3. Синтетичні, створені із застосуванням поліпропілену, поліаміду, EVOH і т.д.

Класифікація оболонок

Класифікують ковбасні оболонки по їхніх споживчих і технічними властивостями.

Найбільш поширена класифікація використовує такі взаємопов'язані параметри як матеріал і рівень паро- / газонепроникності.

Ковбасні оболонки класифікуються наступним чином:

дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу

Натуральні оболонки або кишкові мають високу непроникність вологи та високу непроникність диму, більш еластичні, у вологому стані зберігають свої властивості незмінними. Такі оболонки складаються з білків, за складом наближені до м'яса. Натуральна оболонка витримує всі зміни, які відбуваються із фаршем в процесі технологічної обробки, а під впливом пари та диму натуральна оболонка стає міцною і стійкою до впливу з боку мікроорганізмів. При дотриманні температурного режиму зберігати продукцію в натуральній оболонці можна до 5 діб.

Штучні оболонки

Дизайн етикеток ковбаси, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасуподіляються на полімерні та виготовлені з натуральних матеріалів - білкові, фіброузні, целюлозні.

Білкові оболонки виготовляють із середнього шару шкури тварини великої рогатої худоби - сировинного матеріалу високого ґатунку; вони можуть бути їстівними або ж неїстівними. Білкові оболонки виглядають натурально, зберігають смакові якості продукту, завдяки проникності упаковки. Термін зберігання продукту - 3-5 діб.

Целюлозна оболонка створюється з целюлози (натурального матеріалу). Термін зберігання товару - 2-3 діб. Така оболонка набагато дешевше, ніж натуральна або білкова. Відмінно зберігає властивості продукту, завдяки високій проникності. Фіброузні оболонки являють собою мембрани із середнім ступенем проникності, відмінно пропускають вологу, повітря і дим. Нагадують по структурі чайні пакетики, проте мають більш складну конструкцію. Термін зберігання - 15-120 діб.

Дизайн ковбаси, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу

Поліамідні оболонки - оболонки «21 століття». Ці термоусадочні оболонки відносяться до класу бар'єрних. Виготовляються з полімерної плівки, стійкі до проколювання, мають високу міцність і стійкі до механічного впливу, мають низьку непроникність вологи та кисню, високу бактеріальну чистоту. Поліамідні оболонки оберігають продукти від мікробного псування і окислення. Термін зберігання м'ясних виробів в такій оболонці - 15-60 діб.

Отже, варені види ковбас, як правило, упаковуються в оболонки з полімерних матеріалів, копчені ковбаси - в натуральні та білкові оболонки, напівкопчені та варено-копчені ковбаси - в целюлозні та фіброузні оболонки.

Що стосується оболонок для сосисок та сардельок, то тут застосовуються целюлозні та поліамідні види оболонок. Висока непроникність целюлозних оболонок дозволяє використовувати їх для упаковки не тільки ковбас, а й сосисок, сардельок, шпікачек. Особливу роль відіграють поліамідні ковбасні оболонки, що застосовуються для упаковки 80% сосисок і варених ковбас, представлених на українському ринку.

Як дизайн упаковки (оболонки) і етикетки на ковбасу впливає на споживача

Ковбасна етикетка, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу

Серед виробників м'ясних виробів і ковбасної продукції великою популярністю користуються саме штучні оболонки, завдяки своїй економічності, високій проникності та більш тривалих строків зберігання.

Яка ж оболонка краща для споживача? Можна відзначити наступну тенденцію: найбільш затребуваними на сході країни є м'ясні та ковбасні вироби в штучних оболонках темних кольорів (шоколадних, темно-коричневих), в центральних регіонах - світлих тонів (солом'яні, оболонки з помаранчевим відтінком, золотисто-жовті та кольору «лосось» ). Споживачі, які приділяють велике значення природності та натуральності продуктів харчування, набувають частіше ковбасні вироби в натуральній оболонці.

Однак варто зазначити, що сама оболонка не грає для споживача принципової ролі, тут важливим є лише її зовнішній вигляд, оформлення та дизайн упаковки.

Упаковка та етикетка на ковбасу (дизайн етикетки) сьогодні виступають головними комунікаційними елементами, що створюють зв'язок між споживачем і брендом. Красива упаковка стимулює взяти товар у руки, як правило, саме цей товар потім і купується.

У зв'язку з цим сучасні виробники приділяють чимало уваги оформленню упаковки і розробці дизайну етикетки. Саме тому найбільш затребуваними сьогодні є поліамідні ковбасні оболонки, що мають практично безмежні можливості втілення дизайнерської задумки при оформленні упаковки і створенні етикетки.

Брендування ковбасної продукції. Розробка дизайну етикетки

У брендуванні ковбасної продукції та в дизайні етикетки на ковбасу можна виділити загальні тенденції та прийоми, часто використовувані виробниками.

М'ясні вироби і ковбасну продукцію найчастіше представляють аудиторії у вигляді:

- Торгової марки з широким асортиментом продукції, як правило, такий прийом використовують підприємці. При цьому в дизайні упаковки і етикетки використовуються зображення достатку і «гори» м'ясної продукції.
- Красивого зображення м'ясного продукту і однотонного фону, для створення акценту на самому продукті.
- Демонстрації м'ясного продукту «в розрізі», для підвищення рівня довіри покупців до торгової марки.
- Створення акценту на оригінальній етикетці ковбасної продукції - яскрава і приваблива етикетка для ковбаси;
- Актуальною і затребуваною тенденцією стала демонстрація природності та екологічності м'ясної продукції.
- Набирає популярності застосування яскравих відтінків в етикетці для ковбаси, це дозволяє створити яскравий дизайн, який би привертав увагу споживачів до ковбасної продукції.

\t\t\t\t\t\t\t\t\t\t

Упаковка для ковбаси, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу Етикетка для ковбаси, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу

Виробники упаковки для м'ясної та ковбасної продукції в Україні

Виробництвом натуральних і штучних оболонок для упаковки ковбасної продукції, сардельок і сосисок в Україні займаються такі підприємства:

 1. Упаковка м'яса, дизайн етикетки, дизайн упаковки, розробка дизайну етикетки, ковбасні оболонки, етикетка для ковбаси, етикетка на ковбасу ТОВ Прилуцький завод - «Білкозин» (м.Прилуки, Чернігівська обл.) - https://belkozin.com.ua/about;
 2. МНС ТРЕЙД Груп (м.Харків) - https://sausage-case.com;
 3. ТОВ "Міт Ідеал Груп" (м.Чернівці) - https://meatidealgroup.prom.ua/;
 4. ТОВ Евроальянс Плюс (м.Новоград-Волинський) - https://www.euroalliance-plus.com/;
 5. ТОВ Гранд Кейсінг (м.Київ) - https://grandcasing.com.ua/;
 6. Компанія POLY-PACK (м.Луганськ) - https://www.poly-pack.com.ua/;
 7. ТОВ «ВТР» (м.Київ) - https://www.vtr.com.ua/;
 8. ТОВ «ТЕХНОПРОД» (м.Київ) - https://technoprod.bizera.com.ua/;
 9. АПК Петриківський консервний завод (м Петриківка) - https://pkz-ua.all.biz/;
 10. ТОВ "ФСК Брок" (м.Київ) - https://fsk-brok.all.biz/;
 11. ТОВ Арома-Світ (м.Миколаїв) - https://43214.ua.all.biz/;
 12. ТОВ АГРО-ВЕКТОР ЛТД (м.Миколаїв) - https://47803.ua.all.biz/;
 13. ТОВ Кротон НПКФ (м.Дніпропетровськ) - https://169223.ua.all.biz/
 14. та ін.

Розробити оригінальний дизайн упаковки та етикетки, який виділяється серед конкурентних торгових марок, привертає увагу покупців, підкреслює головні переваги продукту і демонструє головні цінності бренду допоможе міжнародне брендінгове агентство KOLORO.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

136 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !