Упаковка для каш і продуктів швидкого приготування. Навіщо брендувати продукцію?

Упаковка для каш і продуктів швидкого приготування. Навіщо брендувати продукцію?

Категория: Дизайн

14 / 04 / 2015

17969 просмотров

43 4.4186046511628 5

Упаковка продуктів швидкого приготування, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупиВ умовах сучасної епохи швидкого харчування і фаст-фуду, продукти швидкого приготування набирають неймовірну популярність. Сніданок швидко і «на швидку руку», офісні обіди, відрядження вже практично не обходяться без продуктів швидкого приготування. Для сучасного споживача час і зручність має набагато більшу цінність, ніж повноцінне харчування.

Саме тому даний сегмент ринку має тенденцію до постійного зростання гравців ринку і підвищення попиту на продукцію. В умовах жорсткої конкуренції виробники роблять основний акцент на складному складі продукції, а також на оригінальному і зручному дизайні упаковки.

Продукти швидкого приготування - це продукція, приготування якої займає у споживача всього кілька хвилин і вимагає невеликих грошових витрат.

Виділяють наступні товари швидкого приготування:

  1. Каші швидкого приготування;
  2. Макаронні вироби і локшина;
  3. Супи і бульйонні кубики;
  4. Картопляне пюре;
  5. Мюслі і сухі сніданки.

Крім того, до продукції швидкого приготування відносять також приправи, желе і киселі.

Упаковка продуктів швидкого приготування

Для продукції моментального приготування, найчастіше, виробники використовують три види тари:

  1. Картонна упаковка;
  2. Гнучка упаковка;
  3. Пластикова упаковка.

Картонна упаковка

Каші в картонній упаковці, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупиКартон один з найжорсткіших матеріалів, що володіє високою здатністю зберігати форму.

Крім того, картон - натуральний матеріал і легкий, з максимально зручним процесом виробництва, матеріал гнучкий і податливий.

Йому можна надати практично будь-яку форму. Простий в утилізації і вважається одним з найбільш екологічно чистих видів упаковки.

Сучасна картонна упаковка, покрита спеціальними плівками, має високу стійкість до намокання.

Єдиний недолік картонної упаковки - досить висока вартість, в порівнянні з полімерними матеріалами.

Картонна упаковка застосовується, як правило, для каш швидкого приготування, сухих сніданків, різного виду круп, пластівців і мюслі.

Гнучка упаковка

Гнучка упаковка для каш, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупиГнучка упаковка – тара для пакування продуктів харчування, тиск внутрішньої атмосфери якої збігається з тиском навколишнього зовнішнього середовища.

Завдяки своїм властивостям даний вид упаковки має високу гнучкістю, а також легко адаптується під зміни тиску зовнішнього середовища, в залежності від коливань в навколишнє середовище - гнучка упаковка змінює свої розміри.

Основними перевагами гнучкої упаковки є: легкість, герметичність і безпеку, висока міцність, зручність і економічність.

В якості вихідних матеріалів для гнучкої упаковки використовуються різні полімерні плівки на основі паперу, фольги, поліолефінів, що дозволяє пакувати в гнучку упаковку товари практично будь-якого призначення.

Пластикова упаковка

Локшина в пластиковій упаковці, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупиПластикова упаковка є найвигіднішою і економічною в порівнянні з картонної і гнучкою видами тари. Як правило, для продуктів швидкого приготування використовують два види пластикової упаковки:

- Пластикові контейнери з щільною кришкою;
- Пластикові баночки, заварені кришкою, виготовленою з алюмінієвої фольги.

У першому випадку, кришка додатково декорується етикеткою, у другому - як етикетки виступає сама кришка з алюмінієвої фольги.

Крім низької собівартості, пластикова упаковка відрізняється також високою міцністю і безпекою.

З недоліків слід виділити кілька занижені в порівнянні з іншими видами тари бар'єрними властивостями.

Як упаковка продуктів швидкого приготування впливає на споживача

Серед виробників сегмента величезною популярністю користується саме гнучка упаковка, і в першу чергу, це пов'язано із зручністю даного виду упаковки для цільової аудиторії. У гнучкому впакуванні сьогодні можна знайти каші моментального приготування, макаронний вироби, супи, картопля, приправи, желе і киселі. Продукти швидкого приготування в гнучкому впакуванні зручно взяти з собою на роботу, в поїздку. Така упаковка дуже легка і займає мінімум місця.

Упаковка для мюслі, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупиКартонну тару найчастіше застосовують при пакуванні сухих сніданків - різного виду пластівців (вівсяних, гречаних, кукурудзяних, пшеничних і т.д.), каш і круп, великих порцій картопляного пюре, мюслі. Як правило, такі товари купуються споживачем для вживання в домашніх умовах. Картонна упаковка - оптимальна для тривалого зберігання.

Пластикова упаковка застосовується як тара для макаронних виробів, локшини, супів і картопляного пюре. Як правило, споживач купує продукти в такій упаковці в тих випадках, коли упаковка повинна замінити йому посуд, коли немає можливості використовувати тарілку або іншу тару, при вживанні їжі.

Здійснюючи покупку, споживач звертає увагу не тільки на вигляд і зручність упаковки, вагомими факторами вибору є також:

- Смакові властивості продукції;
- Асортимент;
- Вартість;
- Популярність торгової марки;
- Дизайн пакування;
- Реклама.

Дизайн упаковки продуктів швидкого приготування

Розробка упаковки і її нестандартного дизайну - стали невід'ємними умовами успішної діяльності виробника в умовах високої ринкової конкуренції. Сьогодні виробники продуктів швидкого приготування намагаються придумати не тільки яскраву упаковку, привертає увагу, а й приділяють велике значення її дизайну і ергономіки.

У зв'язку з цим, перш ніж почати працювати над дизайном упаковок слід провести ряд маркетингових досліджень, вивчити ринок і конкурентів, скласти портрет споживача і проаналізувати його очікування. Маючи в своєму розпорядженні таку інформацію набагато легше вибрати форму упаковки, її вид, матеріал, колірну гамму, графічне і текстове оформлення.

У дизайні упаковки продукції швидкого приготування можна виділити загальні прийоми і тенденції, що застосовуються виробниками досить часто:

1. Дизайн упаковки для каші швидкого приготування, як правило, використовує яскраві зображення фруктів, злаків і ягід; а також апетитне зображення вже готової каші. Часто на упаковці також зображують привабливу ложку, наповнену паряться кашею, на тлі ллється молоко або бурштинових цівок меду. Створення «смачного» продукту - одна з головних тенденцій в дизайні упаковки каш. Ще однією розповсюдженою тенденцією є використання зображень злаків і класів, на тлі розкішних пшеничних полів. Схожий прийом використовує і дизайн упаковки крупи.

Дизайн упаковки крупи, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупи

2. Для сухих сніданків характерно застосування цікавого, як правило, мультиплікаційного або казкового персонажа, дизайн направлений в більшості випадків на дітей і їх батьків.

Дизайн упаковки сухих сніданків, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупи

3. Що стосується мюслі, то основною тенденцією тут є зображення на упаковці фотографій здорових, сповнених енергії і струнких дівчат. В основному дана продукція орієнтована на жінок, які дотримуються правил здорового харчування і стежать за своєю фігурою. Така упаковка пропонує їм частіше за все не тільки сам продукт, а й унікальну програму дієти.

Мюслі дизайн упаковки, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупи

4. Дизайн упаковки макаронних виробів використовує найчастіше зображення готової гарячої локшини і соковитих шматочків м'яса, грибів, курки і т.д. в залежності від смакових властивостей. Крім того, в дизайні упаковки виробники прагнуть використовувати яскраві кольори жовтого, червоного, синього і зеленого для максимального залучення уваги. Такі ж прийоми застосовуються і для картопляного пюре.

Упаковка для макаронних виробів, дизайн упаковки, каші швидкого приготування, розробка упаковки, дизайн упаковки для каші, дизайн упаковки крупи

5. На упаковці супів практично всі виробники застосовують зображення гарячого, тільки приготованого супу в тарілці або гуртку, на задньому фоні при цьому розміщують картинки овочів. Круп і інших інгредієнтів, підкреслюючи тим самим натуральність продукту. Більшість виробників оформляє упаковку в зеленних тонах, доповнюючи тим самим тему природність і натуральність, створюючи образ «домашнього» продукту.

Супи дизайн упаковки

Що стосується дизайну етикетки, то особливості гнучкою і картонної упаковки дають виробникам можливість не виготовляти окремо етикетку, а створити цілісний образ продукції тільки за рахунок простору самої упаковки. Для пластикової тари, що заварена кришкою - етикеткою виступає сама кришка з алюмінієвої фольги. Для пластикових контейнерів з окремою кришкою необхідно виготовлення етикетки, як правило, виробники використовують просту паперову етикетку-вкладиш.

Гнучка упаковка дає найширші можливості в дизайні, за рахунок застосування полімерних плівок в складі упаковки. Це дає можливість створити ефект матовості або ж металізації, виготовлення упаковки з прозорими віконцями..

Замовити розробку унікального і нестандартного дизайну упаковки для продуктів швидкого приготування ви можете у брендінгового агентства KOLORO.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

43 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Безкоштовна консультація. Телефонуйте

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !