Яким кольором оформити магазин: гайд по сприйняттю кольорів

Яким кольором оформити магазин: гайд по сприйняттю кольорів

Категория: Дизайн

25 / 05 / 2016

111291 просмотров

1613 4.1177929324241 5

В який колір пофарбувати магазин? Якщо ви вже задавалися цим питанням, ця стаття спецібрендингально для вас! Вибір кольору фірмового стилю магазину – відповідальне рішення для будь-якого мінімаркета, і тим більше для супермаркету. Адже колір - один з найпотужніших невербальних інструментів комунікації. Важливо правильно використовувати кольори і розуміти значення кожного з них.

дизайн інтер'єру магазину

Фото інтер'єру магазину домашнього затишку

Колір повинен підкріплювати образ бренду і викликати певні емоції. Споживачі швидко формують суб'єктивну думку про бренд в цілому, судячи лише по дизайну інтер'єру магазину. Правильно підібраний колір підвищує впізнаваність і в 85% випадків визначає, чи зайде людина в магазин.

Читайте про те, як вплинути на поведінку покупців у магазині в нашій статті тут. Ви знайдете 11 кращих прикладів того, як позитивно впливати на покупців, викликаючи у них тільки позитив!

Дизайн інтер'єру магазину: про що говорить покупцям колір

Більшість людей однаково сприймають різні кольори. Тому існує безліч досліджень, присвячених вивченню сприйняття кольору і асоціацій з кожним із них. Розглянемо основні кольори: те, які емоції вони викликають, в якій індустрії використовуються і як комунікують зі споживачами. Також ми наведемо рекомендації про застосування цих квітів у дизайні інтер'єру магазинів.

Фіолетовий

Фіолетовий - кращий колір, якщо ви хочете створити образ креативного бренду. Його вибирають амбітні творчі люди з багатою уявою. З давніх часів фіолетовий - колір королівської влади, і багато королів, імператорів та ін. носили саме фіолетові накидки. Це заспокійливий і розслабляючий колір, який викликає передчуття чогось вишуканого, містичного, загадкового. Фірмовий стиль магазину одягу з використанням фіолетового кольору підкреслить розкішність бренду.

Позитивні асоціації

З часів королів фіолетовий асоціюється з мудрістю, багатством, успіхом, владою і титулом. Завдяки тому, що головний колір KOLORO – фіолетовий, ми створюємо «королівські» бренди.

Негативні асоціації

Невдало підібрані відтінки можуть викликати нудьгу. Також містика не у всіх людей викликає позитивні почуття, і може викликати страх.

Ключові слова кольору: креативність, уява, королі, мудрість, містичність, загадка, елегантність, витонченість, люкс.

Застосування

Фіолетовий використовують, щоб підкреслити королівську якість або преміальні характеристики бренду, його унікальність або мудрість. Також яскравий фіолетовий колір використовують для реклами дитячих продуктів. Це пов'язано з тим, що 85% дітей і підлітків віддають перевагу саме такому кольору.

Мережа фармацевтичних супермаркетів «Бiла Ромашка» використовує приглушений фіолетовий колір в оформленні інтер'єру (на фото нижче). До того ж, вони вдало поєднують його з жовтим, підкреслюючи витонченість бренду. Один з головних кольорів мережі магазинів proStor - теж фіолетовий. Варто відзначити вдалу комбінацію з рожевим. Це один з кращих стилів інтер'єрів магазинів, у яких основна цільова аудиторія - жінки.

фірмовий стиль магазину в фіолетовому

Рожевий

Рожевий майже такий же сильний колір як і червоний, волає до чутливості та пристрасті, але не викликає агресивних емоцій. Рожевий передає легкість, безтурботність, веселощі, невинність, делікатність.

Позитивні асоціації

Яскраво-рожевий - це колір здоров'я, молодості, енергійності, веселощів, грайливості і радісного хвилювання. Світло-рожевий асоціюється з романтичністю і легким рум'янцем.

Негативні асоціації

Може асоціюватися з юнацькою безвідповідальністю, легковажністю, незрілістю. У певних випадках натяк на жіночність також може бути негативно сприйнятий. Неважливо, які кольори у магазина ще використовуються - бренд все одно можуть порахувати слабким або занадто молодим.

Ключові слова кольору: здоров'я, радість, жіночність, співчуття, грайливість, невинність, спокій, романтичність, м'якість, вразливість, цвітіння.

Застосування

Додавання рожевого кольору робить образ більш чутливим і жіночним, тому його використовують для рітейлу товарів для жінок. Пастельні відтінки рожевого застосовуються в дизайні магазинів одягу для дітей.

Магазин дитячих іграшок «Будинок iграшок» використовує рожевий як основний колір логотипу і в дизайні інтер'єру магазинів. Також це колір бренду молодіжного одягу для дівчат Kira Plastinina.

стилі інтер'єрів магазинів для дітей і дівчат

Червоний

Червоний - це найінтенсивніший колір, який стимулює сильні емоції: від радісного хвилювання до почуття небезпеки. Ресторани і кафе застосовують червоний, адже він збуджує апетит. Червоний колір створює відчуття гострої необхідності або невідкладності, тому це головний колір всіх розпродажів в крупних магазинах і супермаркетах. Його також використовують для провокації імпульсивних покупців, схильних до необдуманих покупок. Використовується в дизайні логотипів для залучення уваги і відомий тим, що підвищує кров'яний тиск у споживачів.

Позитивні асоціації

Червоний колір викликає такі позитивні почуття: передчуття, пристрасть, любов, енергійність, драйв. Він асоціюється з пригодами, сміливістю, силою і теплом.

Негативні асоціації

У той же час, в залежності від контексту або відтінку, червоний асоціюється з небезпекою, обмеженнями, забороною, війною, і часто сприймається як попередження. Здатний підвищувати рівень агресії та злості.

Ключові слова кольору: дія, сміливість, пристрасть, бунтарство, небезпека, кров, хвилювання.

Застосування

Використовується в індустрії харчування, розваг і спорту. Дуже добре підходить для створення акценту на певних товарах в супермаркетах, залучення уваги до знижок або розпродажів.

Червоний - основний фірмовий колір мережі магазинів цифрової техніки і побутової електроніки «АЛЛО». Він застосовується для оформлення вивісок, вітрин, стендів. Акційні пропозиції виділяються червоними літерами на білому тлі. Цей же колір використаний для оформлення сайту (кнопки, навігація, іконки та ін.).

При розробці фірмового стилю для магазину м'ясних продуктів «М'ясний», ми використовували саме червоний колір, тому що він викликає апетит. Детальніше про нашу роботу читайте тут.

які кольори магазину краще для м'ясного відділу

Оранжевый

Один з найбільш суперечливих квітів, тісно пов'язаний з червоним. Люди або ненавидять його, або обожнюють. Полум'яний помаранчевий вселяє енергію і тепло, а також спонукає до дії. Його використовують для стимуляції розумової діяльності. У комбінації з червоним використовується для залучення уваги. Кнопки призову до дії роблять зазвичай помаранчевими - вони виглядають менш агресивно, ніж червоні, але теж помітні.

Позитивні асоціації

Помаранчевий асоціюється з веселощами і грайливістю, показує дружелюбність і позитивний настрій бренду. У деяких країнах асоціюється з розкішшю - в Нідерландах це колір королівської сім'ї. У багатьох людей викликає асоціацію «сонце - море - пляж - відпочинок».

Негативні асоціації

Суперечливо сприймається покупцями, може асоціюватися з обмеженням або забороною.

Ключові слова кольору: радість, ентузіазм, легковажність, молодість, креативність, веселощі, наснага, успіх, заохочення.

Застосування

Так само, як і червоний, застосовується для стимуляції імпульсивних покупців, може використовуватися в оформленні кнопок заклику до дії. Помаранчевий - колір розваг, тому його можна часто зустріти в оформленні магазинів дитячих товарів, на атракціонах.

Мережа магазинів гаджетів і аксесуарів «Цитрус» використовує багато помаранчевого кольору. Це не дивно, адже помаранчевий - це колір багатьох цитрусових (апельсини, мандарини, грейпфрут). Використання такої назви, кольору і навіть ароматів (магазин наповнений свіжими запахами) підвищує запам'ятовуваність бренду. Помаранчевий - це також головний колір фірмового стилю магазину жіночого взуття Welfare. Така комунікація викликає асоціації з енергійністю та радістю при покупці та носінні взуття.

який краще колір магазину використовувати для залучення уваги

Синій

Синій - це синонім безпеки та фінансової стабільності, його використовують, якщо хочуть підкреслити, що бренд заслуговує довіри. Сприймається як один із символів життя, тому що вода і небо - сині. Це улюблений колір 42% людей, будучи найбільш прийнятним як для жінок, так і для чоловіків. Решта людей в більшості своїй називають синій серед інших улюблених кольорів. Синій є найпопулярнішим кольором при створенні логотипів. Відтінок синього індиго (глибокий синій колір) асоціюється з мудрістю і духовністю.

Позитивні асоціації

В першу чергу синій колір викликає довіру. Також він сильно асоціюється з відданістю і вірністю. Блакитний колір надає заспокійливу дію і миролюбність. Синій часто вважається кольором інтелектуалів, він спонукає до роздумів і усвідомлених думок.

Негативні асоціації

Багато відтінків блакитного асоціюються з холодом і неприступністю, шовінізмом або ж з безтурботністю і легковажністю. Також може асоціюватися з вогкістю, зневірою і нудьгою. Синій вважається кольором консерваторів.

Ключові слова кольору: довіра, сила, свобода, холод, розум, лояльність, впевненість, надійність, мир, спокій.

Застосування

Переважно використовується для брендування послуг, які пов'язані з фінансами і безпекою. Його застосовують банки, адвокатські та юридичні фірми, аптеки, лікарні, а також авіакомпанії. Не рекомендується використовувати синій або блакитний в продуктових магазинах і супермаркетах, так як він пригнічує відчуття голоду. Його часто застосовують в сфері IT і техніки.

Головними кольорами магазину цифрових рішень MOYO є синій і чорний. В даному випадку це дуже вдала комунікація - покупці техніки хочуть бути впевнені в безпеці та надійності товарів. Будівельно-господарський гіпермаркет «Епiцентр» також виконаний в синьому кольорі. Це ще один приклад вдалого підбору асоціації: будматеріали повинні бути надійними.

в який колір пофарбувати стіни магазину

Книжкова мережа «Буква» використовує блакитний колір. Це відмінно довершує асоціацію з мудрістю і знаннями. Магазин краси та здоров'я «Космо» також використовують блакитний. Тут він також підкріплює асоціацію з турботою про здоров'я. Рожевий колір на логотипі натякає на наявність косметики і засобів по догляду для жінок.

в який колір пофарбувати магазин книг

Бірюзовий - це досить витончений колір. Він має всі властивості синього, але сприймається як більш легкий і життєрадісний. Це головний колір бренду і магазину прикрас Tiffany&Co, а також мережі парфюмерно-косметичних магазинів в сегменті люкс Brocard.

яким кольором оформити магазин аксесуарів і парфумерії

Зелений

Зелений колір найкраще сприймається людським оком, і навіть вважається, що він може надавати відновлювальний вплив на зір. Зелений є другим улюбленим кольором серед людей. Це колір навколишнього середовища, миру і спокою. Символізує життєву силу, оновлення, вважається чином родючості.

Позитивні асоціації

Асоціюється зі здоров'ям, свіжістю, багатством і спокоєм, безпекою. Натуральний зелений (від кольору лісу до лаймового) асоціюється з гармонією з природою. Світлий зелений допомагає впоратися з негативними думками, налаштовує на робочий настрій і надихає.

Негативні асоціації

Може асоціюватися зі злістю, заздрістю, ревнощами і недосвідченістю. До того ж, може викликати негативне враження через асоціації з грошима (в залежності від ситуації це може бути сприйнято негативно).

Ключові слова кольору: оновлення, світ, зростання, здоров'я, натуральність, органічність, удача, земля.

Застосування

Застосовується eco-friendly компаніями, які позиціонують себе з точки зору турботи про природу. У магазинах використовується для створення розслаблюючої обстановки. Також застосовується в оформленні фірмового стилю банків і аптек.

Детальніше про виграшні стратегіях позиціонування читайте в нашій статті тут.

Зелений використаний для оформлення будівельного гіпермаркету Leroy Merlin, що задає відчуття спокою і в той же час надихає. Аптечна мережа «Аптека Доброго Дня» підкріплює комунікацію зі здоров'ям і відновленням за рахунок зеленого кольору.

вибрати колір для магазину

Жовтий

Жовтий - колір сонячного світла, який світиться оптимізмом і радістю. Золотий відтінок асоціюється з позитивним майбутнім. Жовтий одночасно асоціюється з енергійністю та креативністю. Однак жовтий викликає швидку втому очей і може спровокувати плач у дітей.

Позитивні асоціації

Являє бренд як молодий і оптимістичний, як той, що швидко розвивається.

Негативні асоціації

У консервативних людей викликає враження спонтанності, необов'язковості та ненадійності. Тому його не використовують серйозні компанії, особливо якщо їм потрібно викликати довіру споживачів. Якщо занадто багато жовтого, це може викликати почуття занепокоєння і роздратування.

Ключові слова кольору: енергія, тепло, радість, світло, сонце, інтелект, допитливість, позитивність, гостинність, нестабільність, безвідповідальність, легковажність.

Застосування

Широко застосовується в індустрії розваг, а також в індустрії харчування. Продуктові супермаркети Billa та «Мегамаркет» використовують саме цей оптимістичний колір. Жовтий викликає почуття радості, і стимулює спонтанні покупки.

в який колір пофарбувати магазин продуктів

Коричневий

Коричневий говорить про стабільність, надійність. Це колір землі і він асоціюється з усім природним і натуральним. Налаштовує на серйозні відносини, взаємовигідну користь.

Позитивні асоціації

Асоціюється з природністю, спокоєм, багатством, простотою, комфортом і зручністю.

Негативні асоціації

Для багатьох людей коричневий - перша асоціація з брудом. Крім того, він викликає почуття зайвої простоти, гордовитої серйозності та грубості, догматизму і консерватизму.

Ключові слова кольору: простий, сільський, земляний, стабільний, теплий, комфортний, зручний, грубий.

Застосування

Використання коричневого викликає відчуття єднання з природою, натуральністю бренду. Може застосовуватися із зеленим, щоб показати дружелюбність компанії до навколишнього середовища.

Магазин елітної шкіргалантереї WITTCHEN підкреслює натуральність своїх виробів коричневим кольором. Інтер'єр магазину взуття Timberland також оформлений в цьому кольорі. Так як це взуття найчастіше купують для далеких походів, подорожей, коричневий колір підкріплює асоціацію із землею.

оформлення магазинів одягу

Білий

Білий заявляє про чистоту, невинність, спокої, нейтралітет. Бренди, які використовують білий, як ніби кажуть, що їм нема чого приховувати, і вони повністю відкриті до співпраці. Це самий універсальний колір.

Позитивні асоціації

Асоціюється з чистотою, свіжістю, невинністю, юністю і благополуччям.

Негативні асоціації

Може сприйматися як порожній, обмежений, позбавлений креативу або натхнення.

Ключові слова кольору: невинність, чистота, простота, світ, правда, стерильність.

Застосування

Білий колір застосовують для написів на логотипі, відтіняючи його яскравими або темними відтінками. При дизайні інтер'єру багатьох магазинів або супермаркетів білий є головним кольором - він дуже легко сприймається, не відволікає увагу і підкреслює інші кольори. Білого багато в інтер'єрі магазину прикрас PANDORA і одягу Stradivarius (в поєднанні з коричневим).

дизайн інтер'єру магазину одягу

Чорний

Чорний каже про формальний, елегантний і престижний бренд. Він виглядає драматично і вишукано. Чорний додає серйозності будь-якому заходу, тому його не застосовують для дитячих товарів. У комбінації з червоним або помаранчевим він стає загрозливим і агресивним.

Позитивні асоціації

Чорний асоціюється з авторитетністю, могутністю і класичності.

Негативні асоціації

Чорний колір асоціюється зі смертю, тому його не використовують в оздоровчих закладах, лікарнях, в розважальних центрах. Він також може асоціюватися з негативом, страхом, містикою, злобою, невідомістю.

Ключові слова кольору: класичний, містичний, традиційний, драматичний, елегантний, формальний.

Застосування

У рітейлі чорний колір частіше використовують для люксових брендів, орієнтованих на певну групу споживачів. У поєднанні з білим, золотим або срібним, чорний використовується навіть в інтер'єрі преміальних супермаркетів. У чорному кольорі оформлені магазини косметики NYX та одягу Pull&Bear.

вибір кольору для фірмового стилю магазину

Який краще колір магазину вибрати, щоб сподобатися цільової аудиторії

Улюблений колір більшості людей - синій. Його вважають за краще 57% чоловіків і 35% жінок. На перших місцях саме природні кольори - синій і зелений. В цілому чоловіки віддають перевагу яскравим і агресивним кольорам, а жінки - м'яким і приглушеним. Також чоловікам більше подобаються затінені кольори, а жінкам - світло відтінені.

як вибрати колір магазину для цільової аудиторії

З огляду на те, що у чоловіків і жінок все ж різні переваги кольорів, особливо, що стосується їх відтінків, варто правильно вибирати колір, апелюючи до жінок або чоловіків. Це істотно для вибору оформлення фасаду та інтер'єру магазину.

Перш, ніж вибирати в який колір пофарбувати стіни магазину, необхідно провести маркетингове дослідження цільової аудиторії. Компанія KOLORO проводить детальні маркетингові дослідження для виявлення того, що більше припаде до смаку споживачам.

Стилі інтер'єрів магазинів: рекомендації по вибору кольору

Колір впливає на покупців під час шопінгу і може істотно підштовхнути їх до покупки. Ми підібрали кілька рекомендацій щодо вибору квітів при дизайні інтер'єру магазину.

1. Розкажіть історію кольором

Замість того, щоб вибирати абстрактний колір, який просто подобається власнику магазину, можна створити в магазині певну атмосферу за рахунок поєднання кольорів. Наприклад, використання пісочного кольору в поєднанні з блакитним, буде навіювати враження про відпочинок на морі. Приглушені відтінки зеленого можуть перенести покупця на узлісся.

оформлення магазину в морському стилі

2. Залучайте увагу кольором правильно

Червоний може викликати агресію, але також він дуже привертає увагу. Рекомендується використовувати такі яскраві кольори дуже дозовано - максимум 20% від загального простору магазину. Наприклад, можна прикрасити червоним вітрини або окремі полки. Однак не варто таким кольором оформляти весь магазин.

3. Використовуйте один і той же колір всюди

Використання одного кольору (або схеми) зміцнює впізнаваність бренду. Якщо ви використовуєте різні відтінки, і тим більше кольору свого логотипу в рекламних акціях, це істотно знижує вашу впізнаваність і вводить споживачів в замішання. Часто в супермаркетах виникає плутанина з тим, якого ж кольору логотип роздрукувати на постері. У таких випадках необхідно під рукою завжди мати брендбук. У компанії KOLORO ви можете замовити послугу розробки брендбуку. Це буде ваш повний гайд по застосуванню елементів фірмового стилю. Барвисті приклади брендбуків популярних магазинів ви знайдете в нашій статті.

4. Подбайте про комфорт і затишок

Теплі кольори (оранжевий і жовтий) привертають покупців, так як вони виглядають затишно. У той же час вони збуджують і заряджають енергією. Холодні кольори (синій і зелений) мають заспокійливий ефект і розслаблюють покупців.

затишний фірмовий стиль

5. Не перевантажуйте кольором

Використовуючи кольорові вставки для залучення уваги споживачів, пам'ятайте, що колір повинен «підсвічувати» товар, а не затьмарювати його своєю яскравістю. Строкаті обгортки краще виставляти на білих, чорних або бежевих полицях, а тьмяні та непоказні - на яскравих.

В який колір пофарбувати магазин продуктів

У продуктових магазинах краще використовувати теплі та яскраві кольори - вони викликають апетит. При цьому жовтий і червоний можуть становити невелику частину рекламних поверхонь, а стіни можуть залишатися білими або бежевими. Не рекомендується використання синього або зеленого. По-перше, вони пригнічують почуття голоду. По-друге, холодні кольори заспокоюють споживачів, і їм може здатися, що не так вже вони й хочуть ходити по всьому магазину в пошуках чогось смачного.

Яким кольором оформити магазин дитячого одягу

Діти віддають перевагу яскравим, теплим, сонячним кольорам, адже вони викликають радісний і грайливий настрій. Вдалим вибором будуть помаранчевий, жовтий, фіолетовий, червоний. Однак якщо ви орієнтуєтеся на молодих батьків із зовсім маленькими дітьми, краще вибирати пастельні та приглушені відтінки зеленого, блакитного, помаранчевого або рожевого.

В який колір пофарбувати стіни магазину аксесуарів

Основним кольором для магазинів аксесуарів зазвичай вибирають або білий, або чорний. Доповнюючи їх золотим або срібним, можна домогтися необхідного ефекту підсвічування прикрас. Виділяти важливі елементи (наприклад, новинки) можна будь-яким іншим яскравим кольором. Проте краще не використовувати теплі кольори, так як на їх фоні прикраси можуть виглядати дешевими. Найкраще використовувати фірмовий колір бренду або холодні відтінки (зелений, блакитний, фіолетовий).

в який колір пофарбувати стіни магазину

Які кольори магазину одягу варто підбирати

Вибір стилю інтер'єру магазину одягу - не настільки складне завдання, як може здатися. В першу чергу слід врахувати сам товар - які кольори переважно використовують при пошитті одягу. Саме їх варто уникати при декоруванні магазину, інакше красива зелена блуза буде повністю губитися на тлі зеленої стіни. Світлі пастельні тони підійдуть для магазину нижньої білизни, темні відтінки зеленого та коричневого - для магазину джинсового одягу. Магазину вечірніх суконь краще відтворити в інтер'єрі будь-яку святкову подію, використавши відповідні елементи декору.

інтер'єр магазину одягу

Підбір фірмових кольорів і оформлення інтер'єру магазину - дуже тонка робота, яка вимагає знання цільової аудиторії, і тривалого підбору кольорів. Іноді все залежить від відтінку :)

За підбором ідеального кольору для вашого магазину чи супермаркету звертайтеся в компанію KOLORO. Наші дизайнери дуже тонко відчувають колір і підберуть для вас найкраще поєднання!

Контактная информация:

hi@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Инна Дитяшова

Копирайтер

1613 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !