Стратегія просування авіакомпаній

Стратегія просування авіакомпаній

Категория: Брендинг и маркетинг

30 / 12 / 2017

17234 просмотров

99 4.1010101010101 5

У ДТП люди гинуть в 1500 разів більше, ніж в авіакатастрофах, тим не менш, багатьом сідати за кермо менш страшно, ніж підніматися по трапу на борт літака. Це потрібно враховувати, розробляючи стратегію просування бренду авіакомпанії.

Просування авіакомпаній: летимо у далечінь

Бренд авіакомпанії - не просто реклама або запам'ятовується ім'я. Це гарантія якості, відповідного рівня безпеки та сервісу. Основний акцент авіакомпанії повинні робити на безпеки послуг, що надаються, оскільки багато пасажирів бояться літати і не можуть перебороти свій страх, навіть, якщо це двадцятий політ. Рівень сервісу - це коли ремені безпеки не зав'язують, а пристібають, а стюардеси і стюарди в паніці не бігають по салону під час турбулентності і форс-мажорних ситуацій. Гарантія якості - максимум доступної інформації про переліт і авіаперевізнику.

маркетинг авіакомпаній

Авіаційна галузь високо конкурентна, а компанії пропонують дуже схожі продукти і змагаються за одних і тих же клієнтів. Авіакомпанії творчо підходять до своїх маркетингових стратегіях, щоб привернути увагу споживачів. Вони використовують соціальні медіа, нетрадиційні рекламні методи і програми лояльності.

Читайте також: Розробка фірмового стилю для авіакомпанії: досвід великих гравців

Соціальні медіа

Авіакомпанії зв'язуються з клієнтами в соціальних мережах, розповідаючи про новини компанії, рекламних акціях і бонуси.

Мобільний маркетинг авіакомпаній є потужним інструментом для залучення клієнтів в сучасному цифровому світі:

 • мобільні рішення використовують для персоналізації комунікацій;
 • створюють мобільне спільноти, які дозволяє авіакомпаніям задовольняти потреби клієнтів в будь-якому місці і в будь-який час;
 • розсилка спеціальних пропозицій клієнтам (виходячи з їх переваг та історії подорожей) через Viber, Telegram, WhatsApp, iMessage, BiP, WeChat або смс;
 • оновлення контенту в соцмережах і на сайті компанії підвищує впізнаваність бренду.

просування авіакомпаній

Цікавий спосіб просування послуги перевезення - розповідь про пілотів і членів екіпажу, задіяних в рейсі. Це може бути онлайн-трансляція польоту з кабіни пілота, блог про будні стюардеси або досвід подорожі дирекції авіакомпанії. Продвигайте спеціальні пропозиції, рекламні акції, послуги та відгуки через онлайн-відеоролики на YouTube.

Читайте також: Що потрібно, щоб створити бренд: набір «мінімум»

Програми лояльності

Програми лояльності авіакомпаній - це переважно нарахування миль за переліт. Коли клієнт отримує певну кількість очок або досягає певного рівня, він отримує право на пільги, наприклад, безкоштовний переліт, можливість підвищення класу, безкоштовний Wi-Fi, алкогольні напої, дисконтну парковку і багато іншого. У міру збільшення кількості миль, збільшується лояльність і мотивація використання конкретної авіакомпанії.

просування аеропортів

Розваги на борту

Багато авіакомпаній надають розваги під час польоту. Наприклад, перегляд телешоу, новин, фільмів, прослуховування музики або гри у відеоігри. Наприклад, на деяких рейсах Open Skies, дочірньої компанії British Airways, пасажирам пропонують iPad з розвагами.

Щоб залучити бувалого мандрівника, скористайтеся нашими порадами, а ще краще - замовте стратегію просування авіакомпаній в брендінговому агентстві KOLORO.

Читайте також: Аналіз ринку туристичних послуг в Україні: проблеми і перспективи

просування бренду авіакомпанії

Нетрадиційні способи просування

Клієнти, які задоволені обслуговуванням, психологічно більш мотивовані і, завдяки отриманому позитивному досвіду, можуть залишатися вірними однієї авіакомпанії.

З підвищенням лояльності клієнтів також з'являється безкоштовна реклама з вуст в уста, позитивні відгуки клієнтів і інші нетрадиційні способи реклами. Для авіакомпаній збереження клієнтів, підвищення лояльності і участь в позитивній рекламі з вуст в уста - ключ до майбутнього успіху. Згідно з опитуваннями, проведеними Forrester Research, тільки 16% мандрівників знаходяться під впливом рекламних кампаній, що проводяться самими авіакомпаніями.

Читайте також: Створення провокаційною реклами: муки совісті проти шансу на вибухові продажу

стратегія просування авіакомпаній

Вдалі маркетингові ходи

Icelandair

Програма Icelandair Stopover дозволяла пасажирам відвідати Ісландію на термін до семи ночей без додаткової плати, при поїздці в більш ніж 20 міст в Європі. Icelandair пропонувала конкурентоспроможні ціни при поїздці на континент, але вони використовували Ісландію, як центр. Щоб просунути цю функцію, авіакомпанія запустила багатогранну маркетингову контент-кампанію.

У соцмережах запустили проморолики про конкурс Icelandair. Переможці отримали 48-годинну зупинку і особистого гіда. Подорож зняли на відео і опублікували в соціальних мережах.

Використовуючи hashtag #MyStopover, Icelandair заохочує мандрівників ділитися своїми враженнями в соціальних мережах.

Кампанія Stopover поєднує в собі інтригуючу концепцію (що може запропонувати Ісландія), стимул (участь в конкурсі) і взаємодія з послідовником (створений користувачами контент). Користуючись досвідом споживачів, перевізник створив масу корисного контенту про визначні пам'ятки, житло, кафе і ресторанах Ісландії.

WestJet

У грудні 2013 канадська авіакомпанія WestJet створила цифровий кіоск біля воріт вильоту в аеропортах Торонто і Гамільтона. Там на екрані з'явився Санта-Клаус, запитувач мандрівників, чого вони хочуть на Різдво. Поки пасажири летіли, співробітники WestJet підготували всі бажані подарунки і на лінії видачі багажу.

Створивши і поширивши відео з експериментом, поряд з використанням фірмових хештегов #westjetchristmas, авіакомпанія змогла поділитися зі світом добром і любов'ю.

Virgin America

У серії повідомлень в блогах Virgin America розповіли, що мандрівники можуть зробити в різних містах за одну годину. Від ковзанярського спорту в Монреалі, до меморіальної бібліотеки Курта Воннегута в Індіанаполісі: авіакомпанія надає всебічні путівники по місту, які стануть в нагоді тим, хто подорожує у справах або летять на відпочинок.

Virgin America публікувала відмінні путівники по пам'ятках навіть для мандрівників, сильно обмежених у часі. Це були розваги, відвідування ресторацій та барів. Також читачам пропонувалося ділитися своїм досвідом в розділі коментарів. Таким чином з'являється більше читачів і знаходиться більше потенційних мандрівників.

маркетинг авіакомпаній

Стратегія просування авіакомпаній

Стратегії бренду авіакомпаній засновані на розумінні того, чого хочуть споживачі і чому вони обирають конкретну авіакомпанію. Вони сильніше зацікавлені в комфорті за рахунок більш високих цін або вважають за краще вибирати бюджетну авіакомпанію, яка привносить родзинку в подорож?

Наприклад, всі люди літають на літаках з однією головною метою - дістатися до пункту призначення. Згідно «Дослідженню класичних авіакомпаній: практичні маркетингові рішення», опублікованому в «щоквартальний журнал досліджень бізнесу», існує чотири унікальних елемента льотних послуг:

 1. Невловимість. Послуги не можна затримати, помацати або помітити до прийняття рішення про покупку. Коли людина заходить в літак, він очікує дотримання певних стандартів, таких як комфорт, плавний політ і швидке обслуговування.
 2. Невідповідність. Авіаційна галузь постійно в русі і вартість коригується з урахуванням економічних проблем і споживчого попиту. Наприклад, квитки на літак швидко дорожчають у міру наближення дати відправлення.

просування авіакомпаній

 1. Єдність. Бренд постачальника послуг і послуга не можуть бути розділені. Авіакомпанії відомі в першу чергу за послуги - польоти. Вони повинні диференціювати якість послуг, щоб домогтися успіху.
 2. Продукція. Компанії повинні управляти товарами і продуктами, пов'язаними з їхніми послугами. Авіакомпанії відповідають за справність своїх літаків, якість харчування в польоті і інші зручності, пов'язані з задовільним льотним досвідом.

Читайте також: Програми лояльності: любов з першої покупки

Маркетингові тенденції для авіакомпаній

 1. Орієнтація на клієнта. Авіакомпанії повинні робити акцент на задоволенні потреб своїх мандрівників. Наприклад, забавний соціальний медіа-пост або гумористична реклама - відмінний спосіб бути більш зрозумілими і такими, що запам'ятовуються.

Чудовим прикладом є Air Zealand, яка стала відома своїм веселими, але інформативними відео про безпеку.

 1. Бути в тренді. Щоб бути в тренді, привабливим для споживачів, потрібно йти в ногу з часом і орієнтуватися в інтересах клієнтів.

Наприклад, Pokemon Go вийшла влітку 2016 року. Багато авіакомпаній запустили качку про те, що зловити рідкісного покемона можна під час польоту.

 1. Технології та передбачення. У маркетингу авіалінії інтелектуальна аналітика використовує методи машинного навчання і статистичні алгоритми для визначення того, як клієнт буде реагувати на конкретну пропозицію, що вони можуть придбати і які можливості і крос-продажу можуть їх зацікавити.

Інтелектуальна аналітика і інші технології допомагають авіакомпаніям управляти роботою більш ефективно. United Airlines почали робити це досить рано. За допомогою підходу «збирати, виявляти і діяти» United Airlines може бачити в реальному часі те, що клієнт може побажати або чого потребує, а потім вжити відповідних заходів.

просування аеропортів

 1. Запуск нових тенденцій. Відмінний спосіб для авіаліній побудувати свій бренд - диктувати тренди. Так бренд йде від «просто ще однієї авіакомпанії» до «цієї дивовижної авіакомпанії».

Канадська авіакомпанія WestJet ще в 2015 розробила унікальну технологію - розумні літакові крісла. Ця технологія дозволяє транспортувати пасажира із залу очікування прямо в літак. Ще одна революційна ідея компанії - перевести розклад авіарейсів в метричну систему вимірювання часу: в добі 10 годин, а в годині - 100 хвилин. Також компанія пропонувала опцію здачі дітей в багаж. Правда, такі інновації пропонувалися виключно один день - першого квітня.

 1. Штучний інтелект. Чатбот - один із прикладів технології, яку повинні використовувати авіакомпанії. Це знижує витрати, одночасно надаючи клієнтам миттєву допомогу. Чатбот KLM Royal Dutch Airlines в Facebook може цілодобово обслуговувати клієнтів.

Є й інші технології, які стануть в нагоді в авіаційному маркетингу. Наприклад, Qantas і Lufthansa використовують гарнітури VR для поліпшення користувацького досвіду.

Замовляйте стратегію просування аеропортів і авіакомпаній в брендінговому агентстві KOLORO. Отримаємо задоволення небом разом!

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

99 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !