Сарафанне радіо як метод просування товарів та послуг

Сарафанне радіо як метод просування товарів та послуг

Категория: Брендинг и маркетинг

27 / 03 / 2014

12212 просмотров

26 4.0769230769231 5

Що означає «сарафанний маркетинг» знає кожен західний маркетолог. Останнім часом ця тенденція стала активно розвиватися і в нашій країні. Компанії стали все частіше звертатися до "сарафанне радіо" як до методу просування своїх товарів і послуг.

Сьогодні цей метод має кілька загальноприйнятих назв: в Росії - «сарафаниий маркетинг» або «сарафанне радіо», за кордоном - WOM - маркетинг, buzz marketing (дзижчання-маркетинг, гудіння, маркетинг з уст в уста).

Маркетинг продажів, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти рекламиРекламні оголошення, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти реклами

Сарафанний маркетинг насправді існує вже дуже давно - з моменту, коли людина тільки навчився розмовляти і спілкуватися. Люди спілкуються між собою, повідомляють один одному різну інформацію, передають різні відомості, факти, діляться досвідом і тим самим роблять рекламу або антирекламу певних товарів, продуктів.

Вперше сарафанне радіо стали пропонувати в Америці дванадцять років тому в якості послуги рекламного бізнесу з розробки акцій.

Застосування сарафанного радіо


Сьогодні маркетинг "з вуст в уста" застосовується в тому випадку, коли:

 • у бренду з'являється якась новинка, про неї треба розповісти і надати людям можливість спробувати і оцінити;
 • у існуючого товару з'явилася нова якість (смак, колір, упаковка, звук);
 • виробник товару бажає отримати відомості про Інса своєї аудиторії.

Стимулювання збуту, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти реклами

Основним недоліком «сарафанного радіо» є неможливість здійснювати за ним контроль. Чутки можуть спотворюватися, а реакцію на них дуже важко спрогнозувати, є ризик заробити собі погану репутацію.

Перевага використання сарафанного маркетингу в тому, що він підвищує впізнаваність, надає споживачам можливість спробувати, протестувати продукт, а це призводить до збільшення шансів для здійснення покупки.

Просування товарів і послуг за допомогою wom-маркетингу


Якщо ви вирішили використовувати маркетинг з уст в уста, то вам слід пам'ятати про:

 1. Просування товарів, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти рекламиПросування товарів WOM-маркетингом (buzz marketing) засновано на довірі. Тобто люди психологічно розцінюють інформацію як щось справжнє, адже вона надходить від точно таких же споживачів. Тут ключовим моментом є чесність рекламіста, що використовує сарафани маркетинг.
 2. Якщо з'являються негативні відгуки під час спілкування з агентами і споживачами, то це в своєму роді для виробника сигнал, який вказує на те, що продукт треба доопрацювати, зробити більш якісним або корисним.
 3. Використовуючи сарафанне радіо, не можна платити людям за те, що вони будуть розповідати про продукт, та й факт оплати завжди стає відомим, отже, у бренда буде не дуже хороша репутація.

На заході WOM-маркетинг став таким популярним, що вже почав витісняти ATL-маркетинг (реклама на телебаченні, радіо, друкованих виданнях) шляхом перетягування на себе рекламні бюджети. Якщо на території нашої країни це поки що нова тенденція, то на Заході WoM - вже давно сформувався рекламний канал, охоплення якого можна порівняти з телевізійною рекламою.

У нашій же країні частка «сарафанного маркетингу» в загальному ринку з просування товарів та послуг поки незмерима. Нехай компанії і звертаються до технологій "сарафанного" методу просування, але прямої конкуренції поки немає, оскільки рекламні бюджети на WOM-маркетинг поки набагато менше, ніж на звичні споживачам канали комунікації та види рекламного просування.

ATL реклама, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти реклами

Як запустити "сарафанне радіо"?


Завдання, які необхідно визначити для того, щоб запустити сарафанне радіо:

 1. Вибрати людей, які зможуть правильно подати інформацію іншим, залучити їх бонусами від компанії або надати атрибути з рекламними логотипами компанії.
 2. Правильно піднести інформацію - вона повинна легко сприйматися, бути ненав'язливою і такою, що запам'ятовується.
 3. Діяти і поширювати по-максимуму інформацію про продукти або послуги (наприклад, в соціальних мережах).
 4. Виявляти участь до проблем своїх клієнтів (наприклад, заміна товару протягом 14 днів або сервісне обслуговування протягом якогось періоду) - це може допомогти заробити додаткову позитивну репутацію, адже завжди задоволений людина поділиться своєю радістю зі своїми знайомими.
 5. Відстежувати рейтинг компанії - означає стежити за відгуками щодо діяльності, своєчасно усувати недоліки, змінювати структуру товару і доповнювати її.

Рекламна компанія, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти рекламипродають тексти, Сарафанне радіо, реклама, рекламні тексти, дизайн реклами, тексти реклами

Таким чином, людям повинні подобатися речі, які виробляє або послуги, які пропонує ваша компанія. Ваша діяльність повинна бути на слуху. Для того щоб товар просувався, необхідно постійно його демонструвати.

На сьогоднішній день у всьому світі сарафанний маркетинг стає популярним в порівнянні з іншими маркетинговими технологіями і Україна не виняток. Люди освоюють всесвітню мережу, використовують її для пошуку конкретних продуктів і відгуків про них. Широке і системне використання wom-маркетингу - лише питання часу. Хочете, щоб ваш товар був завжди в попиті та завжди був на слуху - спробуйте "сарафанне радіо".

Є питання? Задавайте в коментарях, або дзвоніть нам за тел. 057-760-26-05.

Контактная информация:

hi@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Алина

Маркетолог

26 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !