Процес виробництва пива. Упаковка пива: скляні і пластикові пляшки, бяшані банки, кеги.

Процес виробництва пива. Упаковка пива: скляні і пластикові пляшки, бяшані банки, кеги.

Категория: Брендинг и маркетинг

15 / 04 / 2014

19921 просмотров

73 4 5

Пиво - напій душевний і серйозний. Його приготуванням, відпрацюванням тонкощів процесу, удосконаленням і випуском пивоварного обладнання досі зайняті кращі фахівці в пивоварної галузі.

Пиво - дуже популярний напій, особливо в теплу і жарку пору року. Пиво має свою історію, але за весь час існування так уже склалося, що традиційної упаковкою пива вважаються скляні та пластикові пляшки, алюмінієві банки і кеги. Скляні пляшки укупорюються кронен-кришкою, пет-пляшки - пластиковим ковпачком. Про інші види закупорювання - читайте в статті "Укупорка для алкогольної продукціі. Виробники укупорок".

Якщо Вас цікавить де можна купити скляні пляшки для пива, ознайомтеся зі списком виробників склотари в Україні, Росії і за кордоном. Ви зможете підібрати оптимальний варіант для себе.

Крім того Вас може зацікавити маркетингове дослідження ринку пива. А в даній статті ми розглянемо процес виробництва пива, і проаналізуємо всі види упаковки для пива.

Упаковка для пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикеткиДизайн пляшки пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Сучасне пивоваріння

Історично сформований процес варіння пива, який перейшов до нас від шумерів і ченців Німеччини, зберіг всі етапи виробництва. Вдосконалене обладнання, всебічний автоматичний контроль процесу дозволяють не тільки варити старі традиційні сорти пива, а й створювати нові.

Процес виробництва пива складається з декількох етапів


1. Приготування солода - пророщування зерен використовуваних злаків, сушка, очистка від паростків. Сухе зерно не здатне віддати протеїни, цукор в ньому знаходиться в вигляді крохмалю. Тому, щоб "розбудити" зерно, його пророщують. Найчастіше для виробництва пива використовують зерна ячменю.

2. Затирання солоду. Для виробництва того чи іншого виду пива використовують певну рецептуру затору - суміші різного виду солоду та інших необхідних інгредієнтів. Подрібнений солод розбавляють водою (затирають) в котлі і нагрівають до потрібної температури.

Процес виробництва пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

3. На етапі фільтрації затор перекачують в фільтр-чан, де відокремлюють нерозчинну дробину і сусло. Пивна дробина вважається відходом пивоварного процесу і являє собою суміш часток ядер і оболонок зерен. Пивну дробину використовують для годування тварин або для виробництва біогазу.

4. Кип'ятіння сусла. Далі в отримане неохмелене сусло додають хміль і інші інгредієнти, і варять в сусловарочному котлі1-2 години. Завдяки хмелю пиво набуває характерну гіркоту, аромат і стійку щільну піну. Українські пивовари в основному використовують вітчизняний хміль, але також імпортують баварський (Німеччина), чеський (Чехія), англійський та американський хміль.

Етапи виробництва пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

5. Освітлення та охолодження сусла. Готове сусло перекачують в вирпул, де відбувається відділення білка і нерозчинних залишків злаків і хмелю. Після цього сусло охолоджують в спеціальному пластинчастому охолоджувачі і перекачують для бродіння в танки.

6. Бродіння починається в циліндро-конічних вертикальних танках. При процесі бродіння в результаті взаємодії цукру, що міститься в Сулі, і дріжджів, які додають в сусло, виходить спирт і вуглекислий газ. Вуглекислий газ насичує сусло, а потім його надлишки збираються і відводяться через спеціальну трубу. Час бродіння, його температура залежать від:

  • дріжджів, які використовують для варіння пива;
  • і від виду пива, яке хочуть отримати - верхового або низового шумування.

Виробництво пива в Україні, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Для того, щоб бродіння протікало правильно, необхідно постійно підтримувати температуру сусла, тому танк охолоджують. Для виробництва пива верхового бродіння підтримують температуру в 15-20 ° C, для низового бродіння - 6-9 ° C. Відсутність піни на поверхні сусла - показник закінчення процесу бродіння. На дні танка для бродіння збираються всі відпрацьовані дріжджі і пластівці протеїнових сполук, після закінчення бродіння їх видаляють. В результаті бродіння отримують молоде «зелене» пиво, яке охолоджується і потім дозріває при температурі 0-1 ° C.

7. Фільтрація пива від залишків дріжджів. Промислові пивоварні для фільтрації пива використовують Кізельгуровий фільтр, сепаратори, фільтри-преси, фільтри тонкого очищення.

Освітлене (відфільтроване) пиво збирається в форфасах - спеціальні ємності для зберігання перед розливом.

Устаткування для виробництва пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

8. Пастеризація пива - для збільшення терміну придатності пива, деякі сорти пива нагрівають до температури 68-72 ° C .. На деяких заводах пиво пастеризують вже в пляшках, на інших - ще до розливу. Вважається, що нагрівання пива (пастеризація) погіршує його смак.

9. Розлив виконується на спеціальних швидкісних пристроях (машинах). Від чистоти упаковки і швидкості видалення повітря з пляшок залежать терміни зберігання пива. Деякі пивоварні заводи мають власний цех з виробництва скляних або ПЕТ-пляшок для пива. Повні пляшки пива герметично укупорюваються і спеціальна етикіровочна машина наклеює на них етикетку.

Виробники пива в Україні, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Упаковка пива


Сучасне виробники розливають пиво в кеги, скляні пляшки, алюмінієві банки і ПЕТ-пляшки.

  • Склянна пивна пляшка

У скляну пляшку пиво почали розливати ще в 1841 році. Сьогодні скляна пляшка для пива виробляється переважно з темно-зеленого або коричневого скла. Це обумовлено тим, що при впливі світла пиво змінює свої якісні характеристики. На сьогоднішній день деякі виробники все-таки розливають пиво в прозору пляшку, наприклад:

Дизайн пляшок пива різних виробників пива неоднозначний: хтось розглядає саму пляшки як звичайну тару, а хтось вважає, що форма пляшки повинна залучати нових споживачів. При позиціонуванні пляшки пива невеликого обсягу (0,33 л) маркетологи стверджували, що пляшка міцно тримається в руці, її приємно брати, а кількість рідини достатньо для задоволення одноразової потреби у пиві. Традиційною і найпопулярнішою ємністю для скляної пляшки вважається 0,5 літра.

Скляні пляшки пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикеткиПляшки для пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Зовсім недавно знаменитий бренд «Балтика» змінив традиційну ємність скляної пляшки з 0,5 л до 0,47 л. За заявою президента компанії це було зроблено з метою формування культури відповідальності вживання алкоголю і прагненням підтримати політику по боротьбі зі зловживанням алкоголю. Однак насправді в цьому криється просте маркетингове пояснення: ціна зменшеною тари залишилася на колишньому рівні.

Пивні етикетки, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

  • Алюмінієва, бляшана пивна банка

У 1958 році вперше було розпочато розлив в алюмінієву банку з відривати колечком. Звичне сьогодні «залишається вушко» (stay-on-tab) з'явилося вже в 1975 році. З точки зору збереження властивостей пива алюмінієва банка ідеальна, хоча суперечки навколо її гігієнічності не вщухають досі.

Малюнок наноситься на алюмінієву банку методом звичайної поліграфічної друку. Внутрішня поверхня банки захищена спеціальним харчовим шаром, щоб пиво не контактувало з алюмінієвим сплавом.

Банки під пиво, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикеткиДизайн реклами пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Звичайна ємність банки - 0,33 л, 0,5 л і 1 л. Популярністю користується алюмінієві банки об'ємом 0,5 Л.В республіці Білорусь був навіть винайдений спеціальний ковпачок, який повинен був вдягатися на банку і оберігати від забруднення. Алюмінієва тара вважається високо екологічною, оскільки після збору легко утилізується. Пиво в жерстяній банці легко охолоджується, товщина стінок банки всього 0,11 мм, але банку витримує тиск до 6 атмосфер і вага 115 кг. Алюмінієва банка в 22 рази легше скляній, тому її легко перевозити і складувати.

Форма банки не привертає уваги дизайнерів, тому вся увага зосереджена на дизайні банки. Найчастіше розроблена етикетка для скляної пляшки служить основою малюнка на алюмінієвій банці.

Жерстяна упаковка пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

  • Пивна пластикова пляшка

Полімерна тара (ПЕТ-пляшка) була створена компанією "DuPont", з метою полегшити упаковку для напоїв. Звичайна скляна пляшка важить до 350 гр, а ПЕТ-пляшка - 28 гр. Пластикова тара, поряд з перевагами, має недоліки: пропускає УФ-промені і кисень всередину і випускає вуглекислий газ. Тому термін зберігання пива в ПЕТ-бутилці зменшується. У Німеччині в такій тарі пиво непридатне через два тижні, у нас термін реалізації допускається до чотирьох місяців.

Зазвичай виробництво пластикових пляшок відбувається на самих пивоварних заводах, щоб не погіршувати гігієнічні показники пляшок. Стандартний обсяг ПЕТ-пляшок пива - 1л, 1,5 л, 2 л.

Пляшка пива з пластика, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикеткиДизайн пластикової пляшки пива, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикеткиДизайн пластикових пляшок, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

  • Пиво в кегах

Виробники почали розливати кегове пиво з середини дев'яностих, але справжній бум припав на 2004 рік .Кег - це бочонок з нержавіючої сталі, зазвичай ємністю від 5 до 100 літрів. Для того, щоб пиво не виливалося і його можна було вільно потім розливати, на кег встановлюється спеціальний клапан. Для розливу до цього клапана приєднується спеціальний пристрій розливу й охолодження. Термін реалізації кегового пива набагато вище, ніж традиційного пляшкового.

Нестандартна пивна упаковка, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикеткиПивні банки, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Етикетка для пива


Маркетологи і дизайнери вважають, що формування бренду починається не з якості пива, а з його упаковки. Цей постулат особливо ефективний сьогодні в Росії, де з 2011 р заборонена реклама пива. Впізнаваність пляшки, її форми, кольору і етикетки - основне правило сьогоднішніх продажів.

Скляні пивні пляшки, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

На скляну і ПЕТ-пляшку наклеюється етикетка спеціальної етикетувальної машиною. До якості етикетки пивовари відносяться трепетно: з одного боку вона не повинна стиратися і намокати, з іншого боку - легко відклеюватися, так як скляна пляшка використовується багатократно. Від етикетки, її форма - турбота дизайнерів. З лицьового боку пляшки приклеюється етикетка, ззаду - контретикетка, а у вузькій частині (ближче до шийки) - кольєретка. Для етикетки виробники застосовують тільки щільну якісний папір, іноді на металізованої основі.

Склад написів на етикетках регламентується законом «Про захист прав споживача», за яким вся інформація повинна бути достовірною і не вводити покупця в оману.

Етикетка на пиво, Виробництво пива, упаковка пива, маркетингові дослідження ринку пива, скляна пивна пляшка, дизайн пляшок пива, пивна пластикова пляшка, етикетка для пива, дизайн етикетки

Останні дослідження маркетологів виявили однозначну тенденцію: довіра покупців до етикетці набагато вище, ніж можна припустити, а незнайомий (новий) товар в вісімдесяти відсотках зі ста вибирається виключно за етикеткою.

Брендінгове агентство KOLORO спеціалізується на створенні брендів алкогольної продукції, в тому числі - дизайн форми пивної пляшки, дизайн етикетки, контретикетки, кольєретки і коробки. Кращі дизайнери м.Харкова створять для вас унікальний і впізнаваний бренд, успіх якого буде забезпечений!

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Алина

Маркетолог

73 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Выберите удобный вам мессенджер:
- Оценка готовности вашего проекта
- Построение плана работ
- Цены и Сроки

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !