Маркетингова стратегія банку

Маркетингова стратегія банку

Категория: Брендинг и маркетинг

20 / 12 / 2017

6805 просмотров

17 4.5294117647059 5

Як маркетинг банківських послуг monobank привернув тисячі клієнтів за місяць

Мобільний банк monobank почав бета-тестування в жовтні 2017 року. За місяць компанія видала 12 тисяч карт, і вже до 6 листопада українці отримали 150 млн гривень кредитів. Що дає впевненість новій фірмі? Як будується її маркетинг банківських послуг? Адже мобільний банкінг зараз - інтенсивно розвивається галузь, де дуже багато конкурентів.

Банківські послуги, як і послуги в цілому, невловимі - їх не можна помацати, і вони не зберігаються в часі. Фінансова установа має саме визначити потрібну споживачам послугу, встановити її ціну і запропонувати ринку цікаві банківські продукти. Помилка в банківському секторі обходиться дорого.

Читайте також: «Ритейл-брендінг банків: зводимо дебет і кредит»

Що ще за monobank?

Перший в Україні мобільний банк без відділень monobank - дітище кількох «приватівців». За його створення відповідальні головним чином:

 • Дмитро Дубілет, який зробив вражаючу кар'єру: колишній IT-директор в «ПриватБанк», а тепер саксофоніст в Fintech Band;

 • Олег Горохівський, колишній перший заступник Голови Правління в «ПриватБанк», тепер фронтмен в Fintech Band;
 • Михайло Рогальський - колишній глава відділу платежів в «ПриватБанк», зараз музичний продюсер в Fintech Band.

Для довідки, Fintech Band - IT-компанія, що надає послуги українським і зарубіжним банкам. По суті, новий банк - мобільне відділення Universal Bank, що відображено в бренд: monobank | Universal Bank. У свою чергу, Universal Bank - тернопільське установа, що працює з 1994 року. За версією кредитних агентств посідає п'яте місце за надійністю і якістю обслуговування.

Зауважимо, що в Норвегії і Японії вже існують банки під ім'ям Monobank. Українська назва не в останню чергу пишеться з маленької літери, щоб виділитися поміж аналогічних брендів.

Перший крок маркетингової стратегії - аналіз ринку банківських послуг

Чи потрібен мобільний банкінг в Україні? Відповідь - безумовно. Ринок мобільного банкінгу зростає стрімкими темпами: в рік його обсяг становить понад 100 млрд гривень. Цей напрямок банківської сфери вигідно і клієнтам, і самим фінансовим установам.

Перший крок маркетингової стратегії - аналіз ринку банківських послуг

Вперше розрахунки через телефон в Україні з'явилися в 1999 році. ПриватБанк ввів послугу: оплата телефону і переказ коштів за допомогою смс. Побачивши, наскільки успішна технологія, банк вирішив розробити Приват24. Вже через кілька років інші великі установи приєдналися до «гонці озброєнь». Зараз найбільшими сервісами вважаються мобільні додатки від:

 • Альфа-банку;
 • VTB;
 • Райффайзен Банку;
 • Укрсоцбанку.

Потрібно більше інформації про банки? Брендінгове агентство KOLORO проведе всі необхідні дослідження ринку. А ще ми робимо креативний найманого, що продає дизайн упаковки і розробляємо стратегії просування не гірше, ніж у monobank`а!

Як ми бачимо, ринок мобільного банкінгу дуже насичений. Для більшості молодих банків увійти на нього - досить складний челлендж. Чи варто він того?

Чому мобільний банкінг вигідний

Дослідження Deloitte, проведене в 2016 році, показало: якщо взяти ціну обслуговування у відділенні за 100%, то інтернет-банкінг буде коштувати 4%, а мобільний - 2%. Різниця у витратах для банків відчутна. Якщо установа переведе хоча б 20% своїх клієнтів на розрахунки по мобільному, то воно заощадить близько 5 млн доларів в рік. Крім того, завдяки технологіям менеджери банку отримують значні переваги:

 • збільшення аналітики по клієнтам, тому маркетологи краще розуміють, як проводити кампанії;

 • цілодобовий доступ споживачів до послуг банку - тобто, клієнти більш задоволені, і банки отримують прибуток, навіть коли менеджери сплять;

 • дешевий канал продажів, поліпшена сегментація ринку, додаткові продажу і розширений функціонал.

Тому, коли клієнт звертається в банк, йому обов'язково радять перейти на інтернет-або мобільне обслуговування. В Приваті і ПУМБ менеджери викладають докладні інструкції, як проводити операції за допомогою комп'ютера. Така банківська стратегія допомагає перевести більше клієнтів в Інтернет і, як наслідок, більше економити.

Для споживачів мобільний банкінг також вигідний - ми всі знаємо, наскільки зручніше стає життя, коли всі розрахунки можна проводити через комп'ютер або смартфон. Навіть пенсіонери вже щосили оплачують комунальні послуги через Інтернет - може бути, за допомогою дітей або онуків, але тим не менше.

Споживчі переваги

Сектор мобільних послуг в подальшому буде тільки рости. Зараз в Україні лише 40% населення користуються інтернет-банкінгом. В цей відсоток входять люди 25-40 років. Надалі, природно, вони продовжать користуватися мобільними банками. Значить, вік клієнтів розсунеться від 18 до 100 років (ми сподіваємося).

Отже, ми бачимо, що новим установам є сенс вкладатися в уже насичений, але все ще перспективний ринок, і витрачати значні кошти на маркетинг в банку.

Визначення ринку і портрета клієнта

Інтернет-банкінг в Україні популярний у громадян у віці 25-40 років, які складають 65% користувачів мобільних сервісів. Більше половини припадає на чоловіків - 56.7%, а на жінок 43.3% від усіх споживачів. Якщо вірити дослідженню USAID, то цільову аудиторію мобільного банку можна поділити на три основні типи:

 • молодий користувач 20-25 років, з вищою освітою і середнім доходом близько 4 500 гривень на місяць. У нього досить оптимістичний настрій і погляд на майбутнє;

 • більш зрілий користувач 40-45 років. Середній дохід - близько 5-6 тисяч в місяць. Вони не обов'язково задоволені своїм становищем і вважають, що в старості переважно залежатимуть від держави;

 • користувач старше 60 років. Він заробляє близько 3 000 гривень, і він вважає, що повністю залежить від держави.

Визначення ринку і портрета клієнта

Переважає, як уже було сказано, перший і другий типи клієнтів мобільного банкінгу. Значить, маркетингова стратегія банку в даному випадку орієнтується на них. У перспективі цілком можливий широке охоплення ринку, всіх груп споживачів. Варто поглянути на зарубіжну статистику: в Польщі, Великобританії, США більше 90% клієнтів використовують інтернет і мобільний банкінг.

Брендінгові агентство KOLORO організовує просування вашого бізнесу для будь-якої аудиторії. Створіть стратегію просування свого бізнесу з нашою допомогою.

Просування банку і банківської послуги

Реклама банківських послуг повинна представляти мобільний банкінг як:

 • прогресивний;

 • динамічний;

 • зручний;

 • разом з тим, надійний і точний.

Почуття стилю також має велике значення - стиль повинен бути сучасним і лаконічним, в руслі останніх тенденцій графічного дизайну. Оцініть сувору чорно-сіру гаму карти monobank. M - монохромність.

Просування банку і банківської послуги

По секрету: успіх monobank створений упаковкою! Так-так, і нічим іншим. Читайте «Як створити ефективний дизайн упаковки»

Навіть в просуванні банківських послуг увагу молоді потрібно залучати яскравими висловлюваннями, часто з почуттям гумору - подивіться на стікери, що додаються до упаковки банківської карти. Котик, як відомо, універсальний символ, що випромінює добро і тепло. А говорить він упереміш українською та англійською мовами.

Сучасна молодь найчастіше володіє англійською мовою досить добре, щоб розуміти, про що йдеться. Навіть якщо написано на трансліті: «Ізі, Ізі! Ріел ток! Сінк ебаут іт! ». Клієнти років 25-ти з вищою освітою посміються, але зрозуміють: треба зупинитися і подумати. Це досить вузьконаправлене рішення. Пенсіонери подумають, що, прочитавши напис, вони викличуть демона, прости Господи.

Звертаючись до молоді, слід говорити чітко і ясно: «Банк без відділень - зручно і вигідно», «Ну де ви ще бачили безкоштовні переклади?», «Повертаємо до 20% від покупок». Потім треба видавати короткі інструкції - дивіться скріншот сайту monobank.

Банк без відділень

Банк також обіцяє розрахувати кредитний ліміт без будь-яких походів по установам. Якраз те, що потрібно молоді: просто і без зайвих зволікань. Час, що залишився можна витратити на тусілово (тут ви чуєте гіркий сміх), немає, на навчання і роботу.

Просування банківських продуктів

Будь-яка нова фірма повинна завоювати спочатку внутрішній ринок, точніше, всього лише один або кілька сегментів внутрішнього ринку. Саме тому кампанія monobank звертається до конкретної групи споживачів, яку ми з вами визначили декількома абзацами вище.

Зараз аудиторія 25-40 років практично не дивиться телевізор. Основні канали інформації - Інтернет та Інтернет-ЗМІ:

 • Google;
 • Twitter;
 • Facebook і інші соцмережі;
 • блоги і статті на тематичних порталах.

Просування банківських продуктів

Маркетологи «безкоштовного» банку monobank вибрали практично безкоштовну стратегію, в даному випадку - найбільш ефективну. У мережі зараз можна знайти відео або подкастів, присвячених банку. Акцент просування послуг банку зроблений на текст - статті і фото на фінансових порталах, групах в Facebook і Instagram. Навіть Twitter був заведений не в травні, коли оголосили про створення такого банку, а ближче до листопада, під час підготовки до безпосереднього випуску карт.

ЭЦя довга-довга стаття вимагає перерви. Пийте каву і знайомтеся з «Оглядом українського ринку кави»

Реалізовану стратегію monobank в якомусь сенсі можна уподібнити просуванню відеоігор, що знайоме сучасної молоді:

 • анонс про прийдешнє релізі;

 • набір бета-тестувальників;

 • власне організація тесту;

 • викладання відгуків про послугу в соцмережах і на порталах.

Але зате які люди просували monobank! Колишній IT-директор ПриватБанку 7 березня оголосив про створення «першого банку без відділень в Україні». Поза всяким сумнівом, топ-менеджер найбільшого банку країни - людина, словами якого слід довіряти.

У жовтні почалося бета-тестування: редакції фінансових порталів почали викладати статті з докладними оглядами мобільного додатка. Це досить акуратна реклама банківських продуктів. У групі Facebook створили закриту групу для тестувальників, де люди ділилися знайденими багами і побажаннями. Варто зауважити, що в період тесту monobank видав уже 12 000 карт.

Потім 22 листопада відбувся запуск, і в мережі стали з'являтися привабливі фото стильних чорних карт. Виникло природне цікавість: «Що це? Красиво виглядає! Хочу такі ж стікери ». Сарафанне радіо викликало таку ж природну хвилю замовлень карт, причому досить велику. Юлія Акуленко, заступник директора Universal Bank, оцінює плани з видачі карт в 300 - 400 тисяч за перші півроку.

Висновок

Сучасні банківські послуги слід просувати, застосовуючи сучасні ж інструменти. Найбільш активна аудиторія - працездатні громадяни 20-40 років - розуміють яскраві і образні звернення. Тексти повинні бути, з одного боку, короткими, як пропозиції на головній сторінці банку, а з іншого - докладними і об'єктивними, як огляди на фінансових порталах. Стиль, почуття гумору, тонка «заточка» під клієнта - все сприяє просуванню сучасного банку.

Подивіться, як ми в брендінговому агентстві KOLORO організуємо просування вашого бізнесу. Замовте послугу у нас!

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Александр Тоболин

Ведущий ведущих маркетологов

17 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !