Як створити бренд

Як створити бренд

Категория: Брендинг и маркетинг

12 / 07 / 2011

6754 просмотров

38 3.9473684210526 5

Розробка бренду, створити бренд розробити бренд брендінг ребрендінг, brand, branding, rebranding, how to createРозробка бренду і його підтримка організацією, як вважає Томас Гед - гуру світового менеджменту, обходиться компаніям в величезні статки, причому, в основному, без будь-яких чітких цілей і можливостей оцінки результату. У нашій країні брендінговий досвід, поки, не дуже великий, але вже зараз можна виділити шість етапів на шляху до пізнаваному бренду.

Кожна людина є споживачем того чи іншого товару або послуги. Але всюди нас оточує величезна кількість однакових товарів від різних виробників. Багато з них привезені з різних країн, у різних упаковках, з незвичайними назвами. Але, насправді, різниця між цими товарами невелика. То який же з них вибрати?

В основному, ті, хто купував товар раніше, або, принаймні, чув щось про нього, частіше купують те, що вже знайоме. Саме так чинить більшість покупців. У підсумку - одні товари продаються добре, а інші ні. Це означає, що в певних випадках зв'язок між товаром і покупцем виявився сильнішим і міцнішим, ніж в інших. З цього випливає визначення: бренд - це інтелектуальна складова товару, яка виражена в його назві і дизайні, які властиві тільки цьому товару, і мають міцну і сильною комунікацію з покупцем. Іншими словами - виникнення у певного споживача однозначного зв'язку між конкретним товаром і його торговою маркою можна вважати народженням Нового Бренду. Виходячи з цього найголовніше завдання виробника - це створення умов для створення і фіксування такого зв'язку, при позитивній реакції покупця. Якщо ж покупець реагує негативно, то це може створити антибренд.

Створення бренду - мета і мрія кожного виробника. Якщо крок за кроком вирішувати проблеми, що виникли на шляху, то шлях до мрії стане коротшим. Їх може бути трохи більше, трохи менше Ми розглянемо шість основних

1. Розробка бренду. Навіщо це потрібно?


Розробка бренду дуже відповідальний захід, тому будь-яка компанія, що бажає мати успішний бренд, повинна бути здатною на наступне:

 • ручатися за якість товару і його асортимент;
 • проводити ясну і логічну цінову політику;
 • застосовувати однакову упаковку, яка буде впізнавана;
 • гарантувати постійну поставку в головних каналах збуту;
 • реалізовувати повну маркетингову підтримку бренду на всіх етапах його розвитку.

2. Визначення цілей створення бренду


Світова практика створення бренду зазвичай ставить досить чіткі цілі, - наприклад, володіння 15% ринку. Необхідно точно визначити свої головні цілі: обсяги продажів, вивчення конкурентів, визначити, якою частиною ринку ви володієте і до чого прагнете. Звичайне питання: чому бренд сприяє досягненню поставленої мети? Та тому, що прихильність споживачів бренду тягне за собою перевагу перед конкурентами і скорочує витрати на рекламу.

3. Створення бренду, з чого починати?


На самому початку безпосередньої розкрутки бренду потрібно створити опитування потенційних покупців, для з'ясування їх ставлення до вашої торгової марки. Не варто забувати і про те, що Інтернет також здатний посприяти проведенню таких опитувань. Зіставте результати які ви отримали з вашими цілями, і ви зможете спрогнозувати розміри майбутніх матеріальних, фізичних і моральних витрат на їх досягнення.

Поставте перед собою завдання - зробити власний бренд не менше впізнаваним (і навіть зі знаком «плюс»), ніж ваш основний конкурентний товар або бренд. Необхідно постійно проводити моніторинг цільової аудиторії і налагоджувати зворотний зв'язок зі споживачами вашої продукції (враховувати їхні скарги і пропозиції). Це дозволить оцінити ефективність ваших дій, і, якщо це необхідно, відкоригувати їх. Це дозволить не тільки уникнути накопичення помилок, які майже неминучі, але і заощадити сили і засоби, для вибору найбільш оптимальних рішень.

Створення бренду - це свого роду змагання, де переможець той, хто незмінно показує відмінні результати! Не забувайте про те, що, перемігши одного разу, ви берете на себе певні зобов'язання - як перед споживачами, так і перед самим собою. І, поки буде існувати ваш бренд, він потребуватиме постійної турботи і уваги з вашого боку. Як-не-як, а те, що створювалося довго і коштувало великих грошей, можна втратити швидко і за безцінь. Тому необхідно весь час ставити нові завдання і намагатися знайти способи їх вирішення.

Абсолютно всі бренди - це торгові марки, але далеко не кожна торгова марка є брендом! Торгова марка набуває статусу бренду тоді, коли відношення "товар-покупець" певного товару стає набагато міцніше і впевненіше, ніж аналогічні відносини у небрендованих конкурентних товарів. Поряд з цим, важко провести чітку межу між брендом і торговельною маркою. Зазвичай, якщо до конкретного товару ставиться позитивно не менше половини цільової аудиторії, то його можна назвати брендом.

4. Складові бренду


Велика частина покупців вважає, що брендінг це створення логотипу. Але для того, щоб у споживачів склалася хороша думка про товар, процес брендінгу повинен складатися з таких компонентів:

 • візуальний образ (дизайн упаковки, логотип і слоган);
 • аудіо-оформлення (музика і голос);
 • тактильні відчуття (товар або його упаковка повинні бути приємними на дотик), і, якщо це буде можливо, то можна впливати і на
 • нюх (наприклад, приємний запах упаковки).

Всі ці складові впливають на підсвідомість. І потрібно, щоб споживач дізнавався про ваш бізнес всюди: на плакатах, в магазинах, на радіо і на телебаченні, і в Інтернеті. Те поєднання кольорів, звуків або графічних символів, яке вибране вами, має у споживача асоціативно зв'язуватися тільки з вашим товаром!

5. Інтернет-маркетинг, або Допомога Інтернету


Повідомляйте своєму споживачеві про те, що ви маєте фірмовий сайт. На упаковці товару в обов'язковому порядку пишіть адресу сайту та електронної пошти! У наші дні Інтернет - це невід'ємна частина життя людини. Крім того, в мережі ви отримуєте потрібну інформацію про споживачів і конкурентів.

Можна створювати різноманітні канали для спілкування зі споживачами (в соціальних мережах, в блогах і на сайті) .Також можна створити інтернет-магазин і використовувати Інтернет, як додатковий або основний канал збуту. В інтернеті можна проводити брендінгові кампанії (з тотальним впливом через всі можливі рекламні носії). Багато виробників товарів і послуг давно зрозуміли, що аудиторія в Інтернеті - це люди, які готові заплатити. Крім того, тільки в Інтернеті можна точно вибрати цільову аудиторію, і в підсумку прорахувати ефективність такої кампанії, а, в разі потреби, легко скорегувати помилки.

Створення фірмового сайту зможе підняти ваш престиж, дати вам в розпорядження безліч нових інструментів. Ви зможете заявити про вашу продукцію або послуги, про керівників і співробітників своєї компанії, і набагато полегшити своє спілкування зі ЗМІ. На сайті можна опублікувати всю необхідну інформацію і новини в будь-яких обсягах.

6. Розкрутка бренду і її особливості


Покупець довірливий, але не зобов'язаний "вестися" на досконалу нісенітницю! На його рішення про покупку впливає як мінімум чотири фактори:

 • країна виробник;
 • дизайн упаковки (повинен бути привабливим);
 • торгова марка (наявність визначеності; товар "від ніхто" не викликає не тільки довіри, але і захоплення);
 • і, без сумніву, адекватна ціна товару.

Успіх формування бренду залежить від використання сильних сторін продукту в рекламі. Створення бренду вимагає враховувати особливості споживача, що в підсумку дасть більш швидкий успіх. Тому більшість вітчизняних марок відрізняється "душевністю" і натуральністю .;) Крім того, якщо, наприклад, міжнародні бренди роблять упор на зручність застосування товару, то для наших споживачів це відходить на другий план. Наші споживачі, на відміну від західних, ще не знаходяться під впливом постійного асортиментного пресингу (хоча передумови до більш вимогливому запитом вже добре помітні).

Тому, спочатку, потрібно визначити проблеми та завдання, а вже потім пропонувати варіанти їх вирішення - шляхом чіткого вибору категорії продукту для брендінгу та розкрутки. Правильно розроблений бренд повинен виправдовувати очікування і відповідати можливостям основного споживача.

Створення бренду може бути і самоціллю, маючи дуже корисні властивості:


 • Бренд допомагає продавати товар в більших обсягах за вищою ціною;
 • Ринковими лідерами стають переважно ті компанії, які роблять вагомі внески в брендінг.

Розробка бренду, який зможе продати себе сам - це досить трудомісткий процес і займатися цим зобов'язані фахівці. Брендінгове агентство «KOLORO» готове допомогти вам зі створенням бренду.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

38 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !