Як створити бренд рідин для паріння

Як створити бренд рідин для паріння

Категория: Брендинг и маркетинг

19 / 07 / 2017

11886 просмотров

137 3.8832116788321 5

Вейпінг - це вдихання пару через електронний випарник (сигарету). Індустрія вейпінгу сильно зросла за останні кілька років. Прибуток сегмента в 2016-му році склала $ 5 млрд. Компанія Euromonitor International, яка займається стратегічними дослідженнями ринків, прогнозує, що до 2019-го року грошовий обсяг галузі виросте до $ 17 млрд.

створити свій смак рідини для паріння

Аналіз цільової аудиторії рідини для ширяння

Років - це захоплення молодих людей (3,9% дівчат і 5,6% чоловіків). В Америці парити дозволено тільки з повноліття, в Україні і Росії продавці вейпшопів уникають школярів превентивно. Станом на сьогоднішній день законом заборонено продавати рідини неповнолітнім. Початковий набір парильщика коштує недорого - $ 20-40, але для індивідуалізації девайсів і покупки більш дорогих рідин знадобляться гроші.

Парильники діляться на такі категорії:

 • ті, хто кидає курити;
 • ті, хто парує рідини з нікотином;
 • ті, кому просто подобається парити.

Ті, хто кидає курити замінюють сигарети вапорайзери і використовують рідину з вмістом нікотину і ароматизаторів (або тільки з ароматизаторами).

Друга група - ті, хто випарює рідини з нікотином. Це люди, які під віянням моди перейшли з сигарет на вапоризатори.

Третя група – це люди, які фанатіють від випускання пари. Вони вибирають безнікотинові рідини.

Рідина для паріння

Особливим попитом користуються такі види рідини для сигарет:

 • фруктові і ягідні;
 • коктейлі та мікси з екзотичних ягід і фруктів;
 • тютюнові аромати, які видали нагадують Camel, Kent, Winston або Parliament;
 • карамельні, горіхові і RedBull.

Для створення успішного бренду рідин для вейпінга, потрібно проаналізувати переваги покупців. Замовляйте аналіз ринка в компанії колорит.

Змусити вейпера купити певну рідину складно, але на його вибір можна вплинути таким чином:

Читайте також: Як визначити аудиторію вашого бренду

Вейпінг - нова субкультура

Вейпери - модні сучасні молоді люди. Вони кинули палити або хочуть це зробити за допомогою ширяння. Вони намагаються вести здоровий спосіб життя і долучити до своєї культури курців сигарет. В основному, це бородаті городяни, взуті в снікерхеди, відвідувачі барбершопов. Ті, хто в тусовці давно - парять багато і відповідно чимало витрачають на своє захоплення.

Окрема категорія вейперов - ті, хто став парити, щоб кинути палити. Вони не користуються дорогими аксесуарами або жіжамі. Вони не шукають ідеальних поєднань смаків і не засиджуються в вейп-барах. Вони просто парять, щоб не палити.

як придумати бренд рідини для паріння

У вейперов є свої цінності.

 1. парильників категорично проти пропаганди, насаджуваної тютюновими корпораціями.
 2. Вони проти куріння в громадських місцях.
 3. Вейпери часто пов'язані з субкультурою DIY (Do it yourself - життя за принципом «зроби сам»).

Кастомізація (індивідуалізація) - один з головних елементів культури. Багато парильники мають по кілька різних пристосувань для ширяння, які постійно вдосконалюють.

Сленговими словами позначаються пристосування для вейпа: дріпка, мехмод, варівольт, Жижка. З ними можна познайомитися на спеціальних вейп-форумах і тематичних сайтах.

Парити там, де приспічило - не в правилах вейперов. Вони дотримуються певних норм етикету, оскільки оточуючими вейпінг сприймається неоднозначно. Вейпери часто парять в колі однодумців або будинку. Розгулятися не дають законодавчі обмеження, наприклад, в Росії заборонено парити в громадських місцях.

як придумати бренд рідини для паріння

Вейпери проводять тематичні фестивалі в Україні (Київ і Одеса) та світі (Канада, США, Чехія, Польща, Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Ірландія. Компанія Cloud Chasers Inc. перевели задоволення на новий рівень, перетворивши його в модне заняття і видовищні змагання:

 • cloud chasing - створення найбільшої кількості пара;
 • tricks - зачаровують трюки, виконані за допомогою пари;
 • вейп-алхімія - змагання на створення кращої рідини.

Створення бренду рідини: що потрібно знати

Існує велика кількість різних пристосувань для вейпінга:

 1. Електронні сигарети зовні схожі на звичайні (підходять тим, хто вирішив кинути курити).
 2. Пристрої для вейпінга, які працюють від акумулятора або батареї.
 3. Механічні моди для просунутих вейперов.

як створити і змушують рідини для парінняяк створити і змушують рідини для паріння

Вапорайзери заправляються спеціальною рідиною, яку називають рідиною, соком або сумішшю. Рідини готуються з однакових інгредієнтів. Від їх співвідношення залежить смак і якість пара:

як придумати бренд рідини для паріння

Стандартні співвідношення не влаштовують багатьох. Тому виробники і вейпери шукають свої шляхи вирішення завдання. Наприклад, американський бренд вейп-рідини Magma має співвідношення PG / VG - 30/70, а в українському Flavorit - 50/50. Виробники частіше вказують кількість пропіленгліколю і гліцерину, а інші компоненти не згадуються. Справа в тому, що ароматизатори, дистилят та інші складові розлучаються в пропіленгліколі або гліцерині.

Якщо до складу рідини входить нікотин, то можна говорити про фортеці:

рідини для паріння

Смак і запах пару надає ароматизатор, який входить до складу рідини. Запахи ділять на:

 • фруктові;
 • пряні;
 • десертні;
 • тютюнові;
 • солодкі цукеркові;
 • злакові;
 • квіткові;
 • алкогольні;
 • аромат їжі;
 • пар без запаху і смаку.

Читайте також: Кондитерські бренди: як побудувати шоколадний замок

Як виникає ідея створити бренд рідини для ширяння

«Заводська» жижа випускається зареєстрованими виробниками. «Самозамес» - це кустарний продукт. Новачки використовують покупні рідини, а замісом частіше займаються впевнені парильники. Неофіти, які починають заважати - рідкість. Поруч з готовими рідинами продаються складові для самостійного приготування рідини.

Причини, за якими вейпери переходять на самозамес

 • перенасиченість ароматизаторами заводський рідини;
 • пошук «того самого» смаку;
 • економія.

як створити і змушують рідини для паріння

Практично всі преміум-рідини були колись чиїмось замісом, який вдосконалили, правильно упакували, наклеїли яскраву етикетку і правильно піднесли аудиторії.

Український ринок вейпінга тільки розвивається. Разом з його популярністю зростає попит на вапорайзери і рідини. Також з'являється потреба в спеціалізованих магазинах і вейп-барах (місце, де можна розслабитися і попарити). Основну частину прибутку вейп-шопамм приносять рідини і компоненти самозамісів. Закуповувати їх можна у дистриб'юторів або у виробників. Націнка може досягати 50%.

Брендінг вейп-рідини включає:

Читайте також: 30 найкращих логотипів в історії

Як придумати бренд рідини для ширяння?

Розробка продукту: смак

Сік - ключовий елемент в паренні. Для розробки нового смаку може знадобитися до двох місяців. Вирішивши серйозно займатися замісом самостійно, варто починати з вже готових рецептів, потім удосконалювати їх. Розібравшись в основних процесах, варто завести блокнот для заміток про вплив ароматизаторів один на одного при змішуванні.

рідини для паріннярідини для паріння

Позиціонування вейп-бренду

Щоб споживачі помітили - потрібно правильно себе подати, описати переваги бренду і його цінності. Вейпінг частіше позиціонується як спосіб кинути палити, але з ростом популярності посил змінюється.

1. Vape Syndicate Ukrainian - об'єднання вейперов, які перетворили задоволення в прибутковий бізнес. Компанія позиціонує себе як виробника недорогих, але якісних Джусов на кожен день, які стануть хорошою альтернативою самозамісу.

2. Український бренд Eco Van Vape акцентує увагу споживача на те, що їх продукція найкраща і якісна на ринку. Їх основним завданням було не придумати новинку, а довести до ідеалу вже існуючі рецепти. Підтверджують це ліцензія і дозвіл від МОЗ України.

3. Білоруський бренд RELAKES в своїй назві поєднує два слова: відпочинок (relax) і озеро (lake), що і є основним повідомленням для клієнтів: соки компанії чисті, як крапля води і якісні, як хороший відпочинок.

Як придумати назву вейп-бренду

Визначившись з позиціонуванням, потрібно вибирати назву. Ім'я бренду рідини має бути:

 • легко вимовним;
 • запам'ятовується;
 • відрізнятися від назв конкурентів;
 • перегукуватися з головним посилом бренду;
 • бути вільним для реєстрації торгової марки.

Придумуючи назву бренду, варто перевірити чи вільний домен і імена сторінок в соціальних мережах. Це стане в нагоді при просуванні бренду.

Приклади неймінга вейп-брендів

1. Vape Vault - високоякісний продукт за помірну вартість. Назва бренду перекладається як вейп-притулок. Основна ідея - об'єднати вейперов з хорошим смаком.

рідини для паріння

2. Бренд VAPEASY підкреслює своєю назвою, що бути вейпером легше і економніше, ніж бути курці звичайних сигарет.

рідини для паріння

3. Frog From Fog (Жаба з туману). Бренд використовував алітерацію (повторення співзвучних приголосних) в назві, що додало імені мелодійності і нотку гумору.

4. ShamaN - бренд з образом в назві. Шаман варить зілля, а зілля від ShamaN переносить в світ незабутніх смакових відчуттів.

рідини для паріння

5. Рідини Smaugy - якісний продукт за невелику вартість. Таку назву - яскравий образ для виробника. Придумуючи назву, творці орієнтувалися на вільний домен .com.

Для рідин виробники підбирають не менше оригінальні назви.

1. Команда ShamaN підібрали соковиті і смачні назви для Джусов: Watermelon cloud (кавунове хмара), Old memories (старі спогади), Fruit tsunami (фруктове цунамі), Light breakfast (легкий сніданок), Sweet cookies (солодкі печеньки).

2. Desperados (відчайдушні) підібрали оригінальні назви для своїх виробів: Fresh Clouds (свіже хмара), Party Hard (отпадная вечірка), Old Gold (старе золото), Crazy Nuts (божевільні горіхи).

Рідина для паріння

3. VapeMon (Японія) використовували покемоновскую тематику в назвах рідин: Niberry, Sqergy, Lemochoo.

Рідина для паріння

Як назвати вейп-шоп: 3 приклади

Більшість вейп-шопів мають в назві слово Vape (Vape Gараж, Vape Hydra) або Cloud (CloudFall, Cloudy), але зустрічаються і більш цікаві:

1. Вейп-шоп «підвальчик Дяді Вови» реалізує всі необхідні товари для ширяння і виробляє власну лінійку рідин, для якої хлопці підібрали оригінальні назви: Фруктові колечка, Холодне яблуко, Холодні ягоди.

Рідина для паріння

2. У назві російського вейп-шопа Паровоzzz реалізована популярна ідея неймінга - повтор приголосних у кінці слова. У іншого вейп-шопа Паровоз оригінальна назва сайту - пих-пих.рф.

3. З натяком на куріння підібрані назви для таких українських вейп-шопів, як Papirosa, eTabak, eSigareta.

Читайте також: Як назвати кондитерську: найманого від професіоналів

Етикетка та упаковка

Більше прикладів етикеток і упаковок вейп-рідин ви знайдете в нашому матеріалі..

Дивлячись на полиці з рідинами для вейпа, перше, на що звертає увагу покупець - упаковка і етикетка.

Рідина для парінняЕтикетка - це:

 • комунікація бренду зі споживачем;
 • відмінна риса на полиці;
 • спосіб відбудови від конкурентів;
 • можливість підкреслити переваги бренду;
 • можливість створення емоційного зв'язку між брендом і споживачем.

Це вчасно зрозуміли виробники Frog From Fog і провели редизайн етикетки і упаковки.

Рідина для парінняРідина для паріння

У RELAKES для кожного смаку індивідуальний графічний малюнок, а яскраві кольори підкреслюють соковитість ароматів вмісту.

Рідина для паріння

Мінімалізм в дизайні етикетки використовує MILCH: на чорному тлі розміщений малюнок, який підкаже смак вмісту баночки.

Рідина для паріння

Цікавий дизайн з контурної ілюстрацією у лінійки рідин MAFIA від Vape Syndicate Ukrainian Custom.

Рідина для паріння

Упаковка для рідини повинна бути зручною у використанні. Цим критеріям відповідають баночки з пластика або скла з носиком (Чабби Горила, Юникорн) або баночки з піпеткою.

Рідина від українського виробника VapeRoof, під назвою VapeRoof SKULL Edition - це коробочка з якісною поліграфією, всередині якої сховався матовий чорний череп з піпеткою.

Рідина для паріння

Реклама вейп-бренду: розробка слогана

Слоган - це фраза, яка легко запам'ятовується, при цьому вона може описувати основну ідею продукту. Наприклад, девіз Fluffy Puff - «Американський смак + Американські інгредієнти = Українська ціна».

Стратегія виходу на ринок рідини для ширяння

Індустрія вейпінга - нова ніша в Україні. Час на створення бренду - близько півроку.

Як вийти на ринок з новим соком?

Брендінг складається з декількох етапів

 • наявність ідеї (концепція вейп-шопа або нова лінійка смаків);
 • дослідження цільової аудиторії та ринку;
 • розробка позиціонування бренду;
 • розробка унікальної торговельної пропозиції;
 • найманого;
 • створення логотипу та розробка фірмового стилю;
 • дизайн упаковки та етикетки;
 • стратегія просування і рекламна комунікація.

Зворотній зв'язок.

Думка автора - суб'єктивно. Для кращого розуміння цільової аудиторії та її бажань, потрібно організовувати фокус-групи з потенційних покупців.

Контактная информация:

hi@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

137 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !