Як створити відеоролик: основні етапи й особливості

Як створити відеоролик: основні етапи й особливості

Категория: Брендинг и маркетинг

22 / 01 / 2016

23907 просмотров

164 4.2073170731707 5

як створити відеоролик, створення відеороликів, створення роликів, вартість відеороликаСтворення відеороликів - складний процес, що вимагає значного вкладення сил, часу і грошей. Однак найчастіше грамотно створений відеоролик виправдовує витрачені на своє виготовлення ресурси.

Існує кілька видів відеороликів:

 1. Презентаційні. Це відеоролики, які розповідають про продукт, послугу, компанію і т.д. Їх головна мета - продемонструвати основні переваги.
 2. Іміджеві. Такі відеоролики відрізняються від презентаційних тим, що нічого не продають і не презентують, а тільки створюють правильний образ. Їх головне завдання - викликати певні емоції, пов'язані з продуктом, людиною або компанією.
 3. Навчальні. Мета створення ролика - донести до глядача нову інформацію або розповісти про деякі правила. Особливість навчальних відеороликів в тому, що вони повинні бути максимально простими і зрозумілими.
 4. Вірусні. Таку непривабливу назву ці відеоролики отримали за швидкість поширення. Своїм змістом вірусні ролики привертають увагу і викликають бажання глядачів поширювати їх далі. Однак головна мета таких відео - привернути увагу до інформації, яка не має прямого відношення до самого ролику і може міститися в кінці відео або в описі.
 5. Соціальні. Подібного роду відеоролики створюються з метою висвітлити те чи інше соціальне явище і звернути на нього увагу великої кількості людей. Соціальні відеоролики, як правило, покликані викликати сильні емоції, часто - негативні.
 6. Відеоарт. Дана категорія відеороликів не переслідує якоїсь конкретної мети. Відеоарт - це чисте мистецтво, тому тут відсутні будь-які правила і обмеження.

Як створити відеоролик, основні етапи

Етапи створення відеороликів можна умовно розділити на три групи: пре-продакшн, продакшн і пост-продакшн. Залежно від виду, мети і складності відеоролика, деякі етапи можна пропускати або спрощувати.

Пре-продакшн

 1. Дослідження ринку. Незалежно від типу відеоролика, його мета - вплив певним чином на глядача. Тому першим етапом буде вивчення цільової аудиторії та конкурентів. При дослідженні цільової аудиторії слід звернути увагу не тільки на стандартні показники: стать, вік, дохід і т.д., але і на такі критерії: як споживач приймає рішення, на що він звертає увагу в першу чергу і т.д. При дослідженні конкурентів важливо пам'ятати, що збір інформації проводиться з метою виділитися поміж конкурентів, а не стати схожим на них.
 2. Розробка ідеології. Далі необхідно визначитися з тим, яким буде ваш відеоролик. Тут розробляються ключові питання: головна тема, способи її донесення, загальний настрій і т.д.
 3. Написання ТЗ. За підсумками розробки створюється технічне завдання, яке буде максимально докладно описувати всі аспекти майбутнього відеоролика.
 4. Написання сценарію. Залежно від складності і виду ролика розробляється сценарій, який максимально відповідає всім вимогам, описаним в технічному завданні.
 5. Розрахунок бюджету. Після написання сценарію розраховується бюджет з урахуванням всіх витрат. За підсумками можуть бути внесені деякі зміни в сценарій відеоролика.
 6. Підготовка до зйомок. Це складний процес, який включає в себе вибір місця для зйомок, підбір знімальної групи, кастинг акторів, оформлення документів та інші технічні моменти.

як створити відеоролик, створення відеороликів, створення роликів, вартість відеоролика

Продакшн:

Етап продакшну включає в себе підготовку до відеозйомок на місці і безпосередньо зйомку. Сюди входить: навчання знімальної групи, побудова декорацій, робота з акторами і т.д. Залежно від складності відеоролика змінюється склад знімальної групи, кількість знімальних днів, складність декорацій та інші аспекти.

Постпродакшн

 1. Власне створення ролика. На цьому етапі здійснюється монтаж, озвучення, накладення спецефектів та інші необхідні дії. В результаті виходить повністю готовий відеоролик.
 2. Просування і розкрутка. Це останній і один з найважливіших етапів створення відеоролика. Залежно від мети, способи і канали просування можуть бути різними, однак цей етап є ключовим для досягнення тих цілей, заради яких знімався ролик.

З чого складається вартість відеоролика?

як створити відеоролик, створення відеороликів, створення роликів, вартість відеороликаРізні відеоролики істотно розрізняються за ціною, проте створення будь-якого з них вимагає фінансових вкладень.

Приблизно розрахувати вартість відеоролика можна виходячи з таких показників:

 • глибина опрацювання ЦА і конкурентів;
 • кількість знімальних днів;
 • місце проведення зйомок і складність декорацій;
 • наявність графіки, анімації та спецефектів;
 • розмір гонорарів всіх осіб, які брали участь в розробці і зйомці відеоролика.

Створення відеоролика - непростий процес, що вимагає значного вкладення ресурсів. Однак при правильному підході та грамотно підібраних фахівцях, отримане відео виправдає ваші очікування.


Фахівці нашої компанії знають, як створити відеоролик, що повністю відповідає вашим вимогам і цілям! Зв'яжіться з нами зараз для безкоштовної консультації.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Дарья Таран

Маркетолог

164 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !