Як просувати бренд в умовах кризи

Як просувати бренд в умовах кризи

Категория: Брендинг и маркетинг

02 / 03 / 2015

7172 просмотров

14 4.1428571428571 5

Маркетингова стратегія в кризу, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяВ Україні оборот роздрібної торгівлі за 2014 рік знизив свої показники на 8,6% в порівнянні з 2013 роком, в грошовому вираженні це склало - 903, 535 млрд. грн (за даними Держкомстату). Однак і це ще не межа – за січень 2015 р. оборот роздрібної торгівлі знизився на 22,6% в середньому по Україні, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

Більшою мірою зниження обороту торкнулося Донецької та Луганської областей - 67.3% і 90% відповідно. Аутсайдерами залишаються російські торговельні марки, яким оголошено «бойкот».

Доходи населення України не збільшуються, а ціни ростуть практично щодня в зв'язку з нестабільністю національної валюти, купівельна спроможність знижується швидкими темпами. Ніхто не може прогнозувати, що буде завтра.

У зв'язку зі зниження виручки багатьох компаній і торгових підприємств скорочуються і маркетингові бюджети. Подібна економія може сприяти втраті компаніями своїх ринкових позицій.

Що робити в таких умовах? Як залишитися «біля керма» в умовах кризи?

Експерти Forbes пропонують свої унікальні «рецепти», які дозволяють виживати в умовах кризи. Всі опитані спікери згодні один з одним в одному, що криза несе в собі не тільки ризики, але і відкриває нові можливості. Безумовно виграють в цей період тільки ті компанії, які зможуть оперативно переорієнтуватися на нові вимоги ринку і потреби споживачів, з набагато меншими бюджетами, застосовуючи при цьому перевірені та ефективні канали комунікації та ефективні інструменти просування. Отже, думки експертів.

Андрій Длігач, генеральний директор відомої в усьому діловому світі компанії, Advanter Group

Генеральний директор, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяВелике число компаній вже скоротили свій маркетинговий бюджет на 30%, 50% і навіть 100%. Незначно скорегували бюджет лише невелике число компаній. Найближчим часом звичайно краще поберегти наявні ресурси, відмовитися від розширення асортиментних позицій або переорієнтації на нові ринки, спрямувати всі сили на підтримку основних напрямків діяльності компанії.

В умовах кризи не варто прагнути до крос-продажу. Найкраще працювати над підвищенням рівня лояльності споживачів, наприклад, за рахунок підвищення якості обслуговування та інших «приємних подарунків» клієнтам. Варто задуматися і про запуск партнерських програм. Крім того, криза - ідеальний час для введення інновацій. Сьогодні необхідні нові ідеї, для яких не потрібні великі бюджети, а необхідний лише хвильовий ефект.

Антон Волнянський, директор з маркетингу компанії «Биотрейд» (ТМ «Біола»)

Директор по маркетингу, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяУ той час як більшість компаній розглядає варіанти скорочення бюджетів на маркетинг, ті компанії, які можуть витрачати великі кошти на рекламу, навіть в період кризи, найчастіше і виграють. Відповідно до теорії спіралі, динаміка зниження рівня продажів веде за собою скорочення рекламного бюджету, що в наступному витку призводить до нового зниження обсягів реалізації та ще більшого скорочення витрат на рекламу. В результаті компанія може прийти до нуля.

Якщо у вас немає можливостей для ведення колишньої рекламної активності, рекомендую вам дві речі. Перше - чітке фокусування - вибирайте ті канали комунікацій, в ефективності яких ви впевнені, які дають вам можливість охопити максимальну кількість цільових сегментів. Решту каналів можна поки вивести з гри.

Друге - додайте більше креативу, шукайте нові оригінальні ідеї. Хитрі механізми залучають вашу цільову аудиторію у взаємодію з вашою компанією - те, що вам потрібно. Використовуйте промо-акції, вірусний маркетинг, сарафанне радіо і т.д., все що дозволить підвищити купівельну активність.

Максим Пейков, комерційний директор підприємства «Лакталіс-Україна»

Комерційний директор, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяКожен бренд необхідно постійно підтримувати і просувати, інакше він не протримається більше року. Як правило, більшість компаній знижують активність в просуванні товарів планових покупок (сметана, хліб, молоко, крупи). У період кризи для цих товарів вирішальним фактором вибору стає ціна. Виробники зміщують всю свою активність з ATL реклами в BTL, найчастіше, в трейдових акції.

Ще однією тенденцією останніх років стало перенаправлення рекламних бюджетів з телевізійної реклами в інтернет-рекламу. Однак ця тенденція не буде настільки вдалою для всіх, для більшості продуктів, все ж максимально ефективною залишається телевізійна реклама.

Найефективнішими засобами боротьби з кризою і низькими обсягами продажів залишаються оригінальні ідеї. Наприклад, повісьте в магазині замість звичайної люстри відро, кожного відвідувача магазину здивує така обставина. Особливо якщо він зустріне таке відро не в одному магазину. А потім додайте до цього відру рекламне повідомлення і назву торгової марки і мета досягнута - знання і впізнаваність торгової марки досягнуті.

Дуже часто продажі багатьох товарів імпульсивного попиту нарощують обсяги продажів за принципом brand encounter, який асоціює той чи інший бренд, з конкретною дією, яку слід здійснити, наприклад: «Не гальмуй - снікерсни», «Є перерва - є Kit Kat». Крім того, такі товари, найчастіше, розміщені в прикасовій зоні, де на них звертають найбільшу увагу.

Створюючи особливі для споживача стимули до покупки, ви створюється для нього умови, в яких складно відмовитися від її здійснення.

Євген Кражан, керівник департаменту по роботі підприємствами малого та середнього бізнесу «Київстар»

Керівник департаменту, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяНаша компанія поки не планує скорочення бюджетів. Також ми не плануємо здійснювати переорієнтацію на інші канали комунікації зі споживачем. Для нас була і залишається найбільш ефективною - телевізійна реклама. Використання бігбордів завжди виступало в якості підтримки нашої телевізійної реклами. Досить великі бюджети ми направляємо сьогодні в онлайн, це дозволяє нам максимально ефективно донести інформацію до вузьких сегментів цільових споживачів.

Компаніям, які все ж змушені скорочувати свої рекламні бюджети, слід приділити особливу увагу своєму споживачеві, лавірувати з цінами, застосовувати товарні кредити і відстрочки платежів. Варто активізувати продажі, в тому числі телефонні. Розглянути можливість проведення партнерських програм з конкурентами і працювати на підвищення лояльності «старих» і перевірених клієнтів.

Дмитро Павлов, власник групи UCT

Власник групи UCT, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяУ кризовий період можна не тільки втратити великі капітали, а й примножувати їх, захоплюючи нові сегменти ринку. Кризові явища можуть працювати на користь вашої компанії.

Бюджет на рекламу не варто скорочувати суттєво, слід знижувати лише нецільові витрати. Зростання прибутку компанії забезпечить лише грамотний маркетинг і активні продажі, решта - лише непотрібні витрати.

Компаніям, які мають свої власні рекламні площі та можливості, наприклад, інтернет-майданчики, ефірний час та ін., в період кризи варто подумати про бартерні відносини.

Також особливу увагу я раджу приділити тим каналам комунікації, за якими можна чітко відстежити окупність вкладених інвестицій - ROI, для того щоб ви могли гнучко реагувати на зміни ринку і оптимізувати свою рекламну кампанію з мінімальними витратами. Під час кризи виживають тільки сильні компанії, які ретельно продумують кожен свій крок.

Ілля Кухарев, креативний директор мінської компанії GETBOB Digital Agency

Креативний директор, просування бренду, маркетингова стратегія, рекламна кампаніяУ тому випадку, коли компанія змушена урізати свій маркетинговий бюджет, важливо правильно проаналізувати всі поточні витрати і залишити ті канали реклами, які дозволяють домогтися максимального ефекту. Шукати нові канали зараз не час, це несе для компанії додаткові ризики. Необхідно використовувати сильні сторони кожного обраного вами каналу комунікації.

Крім того, варто приділити особливу увагу підвищенню активності з боку покупців, постаратися залучити їх у взаємодію з компанією або її продуктом.

Рецепти виживання в умови кризи у кожної компанії свої, проте, в цілому всі вони спрямовані на оптимізацію витрат на реклами, виділення і використання найбільш ефективних рекламних каналів, підвищення активності споживачів і рівня лояльності. Відмінно працюють в кризовий період - нові оригінальні ідеї просування та реклами компанії або її продукту, причому ці ідеї, як правило не вимагають серйозних витрат, вони підхоплюються хвилею і розносяться з унікальною швидкістю, завдяки своїй нестандартності та інтересу, що викликається у споживача. Брендінгове агентство KOLORO пережило вже не одну кризову хвилю впевнене, що сила кожної компанії в її маркетинговій стратегії. Якісна стратегія дозволяє домогтися максимальних успіхів з мінімальними бюджетами.

Розкажіть свої унікальні «рецепти виживання», які дозволяють компанії утримати свої позиції та пережити складні часи. Залишайте свої корисні поради в коментарях.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

14 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Безкоштовна консультація. Телефонуйте

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !