Як назвати меблеву фірму: чек-лист, 7 підходів і 9 прикладів

Як назвати меблеву фірму: чек-лист, 7 підходів і 9 прикладів

Категория: Брендинг и маркетинг

28 / 07 / 2017

51837 просмотров

1639 4.195851128737 5

Сьогодні ми продовжуємо наш цикл статей про неймінг. Ми вже писали вступну статтю, де описали. Також у нас є матеріал з прикладами для назви бренду одягу, мережі магазинів і ресторану. Цього разу поговоримо про неймінг меблевої фірми.

Ми описали 7 способів придумати назву з прикладами магазинів і компаній, які вже існують (міжнародні бренди, а також локальні ринки Росії та України). А в кінці матеріалу ви знайдете перелік помилок і підводних каменів, яких потрібно уникати.

Як назвати меблеву фірму: почніть з дослідження

Не варто починати пошук імені не провівши дослідження. Кабінетного пошуку з використанням відкритих джерел і декількох безкоштовних програм буде досить. Шукати потрібно існуючих конкурентів в ніші. Так ви зможете придумати назву, яка не буде співзвучно з конкурентним бізнесом.

Найманого меблів: знайдіть позиціонування

Перед тим, як починати придумувати назву фабрики меблів, варто визначитися з позиціонуванням компанії на ринку. Для цього буде потрібно відповісти на 7 питань. * Ми привели їх нижче. Якщо у вас немає відповіді на один з них, або ви ще не знаєте, чим відрізнятися, проведіть більш глибоке дослідження. Ваше завдання - знайти вільну нішу.

Як назвати меблі: починаємо з позиціонування

1. Хто ви, і чим займаєтеся?

- Робимо дизайнерські меблі за індивідуальними замовленнями, під параметри конкретного житла та побажання клієнта).

2. Для кого?

- Для забезпечених споживачів, які цінують якість і індивідуальність, підтримують тренд «купуй вітчизняне», цінують красиві речі і готові доплатити за це.

3. Яку потребу задовольняє бренд?

- Запит на ексклюзивний товар преміум категорії для людей, які хочуть потішити своє его і тих, хто цікавиться сучасним мистецтвом.

4. Хто основні конкуренти?

- Інші студії дизайнерських меблів, а також салони з елітної іноземної меблями.

5. У чому відмінність від конкурентів?

- Ставку робимо на ексклюзивний дизайн, талант художника, ручну роботу і якісні матеріали (осідлаємо organic-тренд, розповімо про власні угіддях, де вирощують деревину, і висаджують нові дерева).

6. У чому вигода споживача?

- Задоволення потреби в ексклюзивному товар, даруємо почуття причетності до чогось особливого і гарантію трохи вище, ніж у конкурентів.

* В якості прикладів відповідей приведена уявна меблева компанії преміум-сегмента

Читайте також: 8 виграшних стратегій позиціонування бренду

Після того, як відповіді отримані, можна приступати до пошуку назви для меблевої компанії. Не забудьте, що в ньому ви відштовхуєтеся від ЦА і образу бренду. А ось розкривати унікальна торгова пропозиція в назві необов'язково.

Замовити кабінетне дослідження потрібного сегменту ринку ви можете в KOLORO. Перекладіть технічні турботи на нас, а самі займіться стратегією розвитку.

Способи придумати назву меблевому бізнесу

1. Придумати назву виробництва меблів: абревіатура

Найвідоміший виробник і реалізатор меблів в світі зробив саме так. Так, назва IKEA - це акронім, підвид абревіатури. Він складається він з перших букв імені і прізвища засновника (Ingvar Kamprad), а також назви ферми, де Інгвар народився (Elmtaryd Agunnaryd). Творець склав факти своєї біографії в звучне слово, яке легко вимовляється в будь-якому куточку земної кулі: від Ріо до Веллінгтона.

Неймін IKEA, рекламний борд в Америці, кампанія 2014 року

При швидкому пошуку інших назв-акронімів, ми наткнулися на магазин «ВДМ» (Все Для Меблів). Це класична абревіатура, яка має пряме відношення до того, чим магазин займається. Плюсом такого назви є стислість. Однак очевидним є і мінус - 3 нічого не значущі букви-приголосні погано запам'ятовуються. Тому в комунікації все одно доведеться використовувати розшифровку. А значить, ідея абревіатури вмирає.

2. Як назвати салон меблів: описовий спосіб

Найбільш популярний спосіб створення назви меблів - обігрування суті компанії, її особливостей. Наприклад, один з меблевих магазинів Києва працює з модульними меблями. Його назва - Smart Box, є ще слоган - «розумні меблі». Їх основний товар - модульні меблеві конструкції, з яких можна скласти різні типи полиць, тумб, столів або стелажів. Назва компанії розкриває все це і перегукується з модою на smart-living. Другий пункт дуже важливий, адже він ще й орієнтується на ЦА бренду.

Неймінг меблів, приклад SMART box

3. Як назвати магазин меблів: використання гумору

Назва фабрики меблів (і магазину за сумісництвом) «Дубок» - зменшувальна форма від слова дуб. В контексті меблевого виробництва її можна вважати доречною, так як дуб - популярне сировину для цієї сфери. Однак гумористичне і зменшувальне-пестливе «Дубок» не виглядає серйозно і більше підійшло б для магазину дитячих меблів. Тим більше, що меблі з дуба вважається преміальним варіантом, а в цьому сегменті гумор не продається. Якщо ж компанія на преміум не претендує, то вибір кореня «дуб» - дивне рішення.

А ось біля магазину дизайнерських меблів PAPATYA вийшло залишитися стильними, трендовими і використовувати в назві гумор. Назва складається з відсилань до «Party» (вечірка) «Patio» (патіо), з німецької слово перекладається як «ромашка». Воно бадьорий і звучне. А то, що основна категорія товарів - стільці та столи, багато з яких розраховані на використання на вулиці, закріплює позиціонування меблевого бренду. Крім того, описуючи себе, компанія говорить про технологічність та інноваційності. назва цього образу допомагає, навіть і не скажеш, що вона належить 70-річному бренду.

Хочете замовити розробку неймінга, який буде актуальним і через 70 років? Зверніться в брендінгове агентство, ми знайдемо правильну тональність!

Як назвати меблі, приклад Papatya

4. Як назвати компанію з меблями на замовлення: емоційний найманого

Багато компаній не прив'язуються до сфери діяльності при розробці неймінга меблів. Так вчинила компанія «Атмо». Назва передає їх місію - створювати не меблі, а атмосферу для оселі. Плюсом такого назви є його простота і стислість. Мінусом - його популярність. В Україні кілька компаній з подібними назвами:

 • • «Атма» - виробництво санітарно гігієнічного устаткування;

 • • «Атма» - виробництво кераміки;

 • • Atmasfera 360 - сферичний кінотеатр;

 • • «Атмосфера» - торговий центр.

Неунікальне загальна назва може піти на користь: погано запам'ятовуватися або асоціюватися з іншою компанією.

Як назвати мебедь, приклад Атма

5. Придумати назву для магазину меблів: підказка з книг

Заглянути в літературні твори - хороша ідея. Назви на кшталт «12 стільців» або «Мойдодир» (для магазина сантехніки) добре запам'ятовуються, пробуджують у споживачів спогади і народжують позитивні асоціації.

Як назвати меблі: зверніться до мистецтва, приклад 12 стільців

6. Неймінг для магазину дитячих меблів: відкрий казку

Меблі для дітей - сегмент. де казкові назви будуть найдоречніше. Фабрика «Папа Карло», магазин Little Kingdom (Маленьке королівство), або ігрове Bibu (бі-бу - звуки, які часто видають діти) - подібні емоційні назви є ключем до серця батьків.

Неймінг для магазину дитячих меблів

7. Як назвати виробництво меблів: розкажіть про себе

Понад 60 відсотків меблевих магазинів продають те, що самі виготовляють. Щоб клієнт дізнався про це, вони додають в слоган або в текстовий логотип словосполучення «від виробника». Однак можна піти іншим шляхом і відобразити цю особливість в назві. І так робив бренд Woodwerk, який в назві відбив основний складові свого бренду - «Wood» (дерево) і «Werk» (виробництво, робота). І це ідеальне опис в 2 словах все, що робить компанія. Ризикнемо припустити, що творці орієнтувалися на Марка Цукерберга і його Facebook.

Як назвати меблі, приклад Woodwerk

Як назвати м'які меблі: приклад з України

Компанія Pufetto виробляє дивани, крісла та ліжка. В її назві є корінь «Пуф», який розповідає про асортимент (щось м'яке, щось для сидіння). Другий аспект назви - його італійське звучання. Воно тут не просто так, в команді Pufetto 2 італійця: дизайнер і архітектор, вони відповідають за зовнішній вигляд і конструкцію диванів. Як і попередній приклад, ця назва розповідає про себе і створює швидкий і точний автопортрет в одному слові.

Важливо, що вони поширили це і на лінійку найменувань. У кожній серії є своє ім'я, все вони містять італійські мотиви:

 • Fiorella;

 • Dimaro;

 • Forli;

 • Modena;

 • Belluno;

 • Bergamo і т. д.

Читайте також: Неймінг для лінійки: в чому суть і як це робить KOLORO

Неймінг меблів, бренд Pufetto

Як назвати фабрику меблів - приклад бренду Pufetto

Найманого меблевої фірми: підводні камені

 1. Назва сайту меблів не повинно відрізнятися від назви компанії, інакше це заплутає споживачів. Тому при неймінге потрібно моніторити і підбирати тільки ті назви, доменні імена яких вільні. Варто також перевірити і доступність імен на сторінках в соціальних мережах.

 2. Відкиньте найочевидніші варіанти і варіанти, які не викликають жодних емоцій. Такі назви погано запам'ятовуються, їх можна «втовкмачити» в голови споживачам тільки дуже агресивною рекламою.

 3. Протестувати на негатив. Іноді в вашій голові слова пов'язані з чимось хорошим, ноу інших людей вони викликають змішані або негативні почуття. Тому потрібно протестувати фінальні варіанти на парі десятків людей, які потрапляють під визначення вашої ЦА.

 4. Якщо ви придумуєте нове слово, або використовуєте слова з іноземної мови, перевірте його з носієм. Написання, звучання і сленгові значення - це те, що повинно вас цікавити. Пункт подвійно важливий, якщо ваш бренд планує вихід на іноземний ринок.

 5. Зареєструйте назву. Це додасть ваги компанії і убезпечить від спроби шахраїв користуватися вашим ім'ям для наживи, коли ви станете успішними.

Сподіваємося, що наші поради вам допоможуть. Але не забувайте, що допомогти вам можемо і ми. Звертайтеся в KOLORO за послугою неймінга меблів, ми придумаємо назву, яке підкорить споживача і розповість історію вашого бренду.

Контактна інформація:

Контактная информация:

hi@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Ксения Ляшко

Маркетолог

1639 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !