Iсторія світових горілчаних брендів - Smirnoff, Absolut, Finlandia, Stolichnaya

Iсторія світових горілчаних брендів - Smirnoff, Absolut, Finlandia, Stolichnaya

Категория: Брендинг и маркетинг

31 / 03 / 2014

19384 просмотров

103 3.9223300970874 5

БрендSmirnoff


Бренд горілки Smirnoff існує на сьогоднішній день, виключно тому, що Володимир Смирнов, який є сином Петра Арсенійовича Смирнова - творця цієї марки в 1860 році, встиг покинути Росію, і не запустив справу, живучи за кордоном. Горілка Smirnoff вважається однією з високоякісних і найпопулярніших на світовому ринку. Цей бренд, який свого часу розкрутила американська фірма Heublein, в даний час є власністю компанії Diageo (Великобританія).

Міжнародна алкогольна корпорація Diageoявляется власником таких відомих торгових брендів, як: Гинесс, Ред Страйп, Джонні Уолкер, J & B, Smirnoff, Gordon's, Капітан Морган, Кроун Рояль, Дон Хуліо, Бейліс, Блоссом Хілл. На даний момент горілка Smirnoff експортується в 130 країн по всьому світу. Між іншим, популярний з горілчаних брендів має російське походження. Smirnoff - спочатку був спиртогорілчаний підприємством, яке відкрив на території Москви Петром Арсенійович Смирновим. Продукція, яка випускалася на його підприємстві, відрізнялася дорожнечею і високою якістю, тому не викликала характерного алкогольного буйства. Люди були здивовані, коли з'ясовувалося, що назва горілки немає від прикметника "сумирний", а від прізвища творця бренду, який зумів розробити технологію, що очищає горілку від отруйної складовою.

Бренди горілки, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда брендаУпаковка горілки, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

У 1818 році Іваном Смирновим був створено в Москві торгове підприємство. Однак лише його видатний племінник Петро Арсенійович дав справі грандіозний розмах. Маючи великі амбіції, він скупив акції двоюрідного брата, і спорудив завод по перегонці. Завод Петра Смирнова був створений в 1860-их на території Москви, і мав торгове найменування П. А. Смирнов. Продукція, створювана на цьому підприємстві, відрізнялася високою якістю, і незабаром отримала широку популярність серед забезпечених громадян. Так, після дегустації смирнівської горілки, імператор Олександр III без зволікання зробив Смирнова головними постачальниками для імператорського двору. Після цього, те ж саме пропозицію висловили королівські сім'ї Швеції та Іспанії.

З кончиною Петра Арсенійовича 29 листопада 1898 року володіння підприємством перейшло в руки трьох його синів: Петра, Миколи, Володимира. Діти Петра Арсенійовича отримали право на торгівлю горілкою від імені батька в 1903 році, і заклад отримав назву «Петро, ​​Микола і Володимир Петровичі Смірнови, які торгують під фірмою П. А. Смирнова в Москві».

Дизайн пляшки горілки, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Однак, незабаром, Микола кинув Торговий дім в зв'язку зі своїм марнуванням, а Володимир став відомим на всю Російську Імперію кіннозаводчиком, який не пошкодував фінансових коштів для спорудження манежу і стаєнь на вулиці скакового. Після отримання Володимиром прибутку в 500 000 рублів, він закінчив цю справу, і передав всі свої повноваження Петру- старшому з братів.

Петро Петрович Смирнов безповоротно покинув цей світ в 1910 році, і справа була продовжена Володимиром Смирновим. До початку першої світової війни підприємство знаходилося в процвітанні, і на ньому створювалося більше 4 мільйонів ящиків горілки за рік.

Але Жовтнева революція 1917 року внесла корективи в долю підприємства. Більшовиками були націоналізовані всі приватні заводи і фабрики на території Москви, не виключаючи і спиртогорілчаний підприємство Смирнова, який став після цього націоналізованим підприємством. Микола Смирнов помер у злиднях в Москві через багато років. Володимир Петрович Смирнов ж, зміг втекти з Росії, і емігрувати, взявши з собою виключно свої пізнання і технології створення відомої марки горілки.

Горілчані етикетки, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

За кордоном Володимир багато разів робив спроби відродження фамільного бізнесу, проте його спроби не закінчилися успіхом. Люди за кордоном не мали знайомства з горілкою і приймати цей продукт відмовилися. Після невдалих спроб в Константинополі (Стамбулі) і на території Польщі, Володимир зупинив вибір на невеликому перегінному заводі в місті Корбевуа, передмісті Парижа. Саме там він зустрівся з Рудольфм Кюнеттом (Rudolf Kunett), який був одним з перевірених експортерів зерна, і продав Кюнетту виняткові права з ліцензією на створення і реалізацію всієї алкогольної продукції підприємства на територіях Сполучених Штатів Америки, Канади та Мексики. Підприємство "Ste. Pierre Smirnoff Fils" в Нью-Йорку отримало реєстрацію в 1933 году. Володимир Смирнов покинув цей світ в 1934 році.

Але запаморочливий успіх, якого очікував новий господар підприємства, не трапився. Горілка не була прийнята шанувальниками бурбона, коктейлів і джина, і на момент 1937 року компанія Кюнетта потрапила на межу банкрутства. Чисто випадково, Джон Мартін, колишній тоді президентом компанії Хьюблайн, висунув ініціативу на підтримку підприємства, і отримав право виробляти і реалізувати горілку Smirnoff.

Реклама горілки, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Горілка тепер стала продаватися в якості «Білого віскі Smirnoff, що не має смаку і позбавленого запаху». З'ясувалося, що цей самий "віскі" є відмінним компонентом для практично будь-якого коктейлю, що сприяло зростанню і популярності Smirnoff.

Одним із знаменних подій в історії бренду Smirnoff з'явився винахід алкогольного коктейлю «Московський мул». Коктейль складався з таких інгредієнтом, як: пиво з імбиру, горілка Smirnoff і шматочок лайма. Подача «Московського мула» відбувалася в гуртку з міді. По суті, завдяки цьому «тварині» Smirnoff був затверджений в якості улюбленого напою американців у другій половині 40-х років. А після цього горілка Smirnoff перетворилася на невід'ємну складову для «Кривавої Мері», «Викрутки» та інших відомих алкогольних коктейлів.

Горілка Smirnoff, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Так, після отримання початкового визнання в Російській Імперії, горілка переселилася на територію інших континентів і перетворилася в таку популярну алкогольну продукцію в світі. Відрізняється чистотою, прозорістю горілка, що відрізняється напрочуд, м'якістю і ніжністю смаку, як не можна краще зернового спирту, особливими властивостями води і унікальністю процесу фільтрування спеціально обробленим активованим вугіллям - ось частина секретів, завдяки чому якості і смакові переваги горілки бездоганні. Горілка створена в кращих традиціях російського і американського алкогольного виробництва. Багато в чому завдяки появі алкогольних коктейлів з горілкою і успішним кампаніям з рекламування бренду, Smirnoff отримав популярність не тільки в Сполучених Штатах Америки, а й по всьому світу.

Історія бренду горілки "Finlandia"


Горілка «Finlandia» - один з найбільш відомих горілчаних брендів преміум-класу. З 2000 р бренд належить компанії Finlandia Vodka Worldwide Ltd. (Дочірнє підприємство американського виробника Brown-Forman).

Вся продукція торгової марки «Finlandia» проводиться в Фінляндії з натуральної сировини: полярного ячменю, кришталево чистої джерельної води, цитрусових і лісових ягід. Вода для виробництва горілки береться з унікального екологічного джерела, який знаходиться на Півдні Фінляндії в селі Раямякі. Для виготовлення спирту, який потім проходить багатоступеневу дистиляцію, використовується спеціально вирощений ячмінь. Цей ячмінь дозріває протягом полярного дня (70 днів сонце не заходить за горизонт).

Горілка «Finlandia», Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Горілка Фінляндія стала випускатися ще в 1888 р, але пізнаваним брендом з її неповторним фірмовим дизайном, вона стала лише в середині ХХ століття. У 1970 р горілка стала експортуватися на європейський ринок, в 1971 р - в США. У 1993 р горілка Фінляндія стала однією з найбільш продаваних горілок в світі.

Крім класичної горілки виробляються також ароматизовані варіації горілки: з ароматом журавлини (з 1994 р), лайма (1999), манго (2004), лісових ягід (2005 рік), грейпфрута (2006 г.), мандарина ( 2009 року) і чорної смородини (2009 г.).

Класичний дизайн пляшки горілки Фінляндія (1970-2000 рр.) Є роботою фінського дизайнера Тапіо Вірккала. Нинішній дизайн пляшки «Кристалічний лід» (2003 рік) і «Танучий лід» (2011 р) був створений фінським дизайнером Харрі Коскіненом.

Етикетка на горілку, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Горілка Absolut


Шведський бренд горілки «Absolut» виробляється компанією Vin & Sprit Group вже більше 130 років.

Історія світового бренду «Абсолют» починається в 1879 році, коли вперше була випущена «абсолютно чиста горілка» - "Absolut rent Bränvin". Метод безперервної дистиляції, очищення горілки від непотрібних домішок і збереження її природних якостей, запропонований в 1879 р шведським підприємцем Ларс Олссон Смітом, використовується і до цього дня при виробництві Absolut Vodka.

Завдяки Сміту горілка Абсолют початку експортуватися за кордон, де придбала надзвичайний успіх. Сміт помер в 1913 році, і його справа знайшло продовження завдяки президенту компанії Vin & Sprit AB - Ларс Ліндмарджу.
Упаковка для алкоголю, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

У 1979 р своє сторіччя бренд горілки «Абсолют» також зазначив такою подією, як початок масового експорту в США.

Історія створення такого зовнішнього вигляду і дизайну пляшки, який має зараз горілка «Absolut», вельми цікава і незвичайна. Гуннар Броман, фахівець з реклами та просування бренду Абсолют, прогулюючись по Стокгольму і роздивляючись вітрини магазинів зауважив старовинний аптечний бутель. Його привернула простота і в той же час елегантність форми, і тому такий дизайн був прийнятий за основу. При розробці дизайну бренду була доопрацьована форма пляшки і прийнято рішення відмовитися від етикетки, щоб підкреслити кристально чисте вміст пляшки. І навіть на сьогоднішній день форма пляшки горілки Абсолют визнається шедевром дизайну: проста, але в той же час унікальна і впізнавана форма, чіткі контури, кришталево прозоре скло дійсно створюють відчуття чистоти.

З юридичних причин (в США неможливо було зареєструвати торгову марку «Absolute Pure Vodka» - «Абсолютно чиста горілка») назва бренду було перейменовано в «Absolut Vodka». А щоб підкреслити географічне походження напою було додано «Country of Sweden».

Всі зміни в дизайні бренду зробили свою справу, і вже в 1982 році горілка Абсолют обійшла свого конкурента - горілку Finlandia, а в 1985 р - головного конкурента на ринку США - горілку Stoli ( «Столична»). Тепер же горілка Абсолют є найпопулярнішою імпортованої горілкою в США, а по виробничим обсягами в світі посідає третє місце.

Легенда бренду, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Історія горілчаного бренду "Stolichnaya"


Горілка торгової марки «Столична» - один з найбільш відомих брендів горілки в усьому світі.

Незважаючи на те, що торговий знак і рецептура горілки були зареєстровані ще в 1938 р в СРСР, проводитися горілка стала лише через 3 роки.

Оформлення горілки, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Починаючи з 1971 р був налагоджений експорт в США. Дистрибуцією в Америці займалася американська компанія PepsiCo. У США горілка «Столична» більш відома як "Stoli". У 2000 р права на реалізацію горілки в США викупила британська компанія Allied Domecq.

Бренд «Столична» до 1999 р належав російській компанії «Союзплодимпорт», а в кінці ХХ століття був проданий голландської компанії Spirit International (є власником і на сьогоднішній день).

Концепція позиціонування, Бренд горілки, світові горілчані бренди, історія бренду горілки, дизайн пляшки, форма пляшки горілки, етикетка горілки, дизайн етикетки, упаковка товару, позиціонування, легенда бренда

Етикетка горілки "Столична" вельми запам'ятовується завдяки поєднанню білого, червоного і золотого кольорів. На етикетці також зображена готель "Москва", яка була побудована незадовго до реєстрації торгової марки "Столична". Поверх зображення готелю - назва горілки на латиницею "Stolichnaya vodka".


Ви помітили, що в просуванні торгової марки горілки і становленні її як бренду, важливу роль відіграє дизайн, форма пляшки і етикетка? Розглянуті в статті світові горілчані бренди доводять те, що дизайн пляшки і етикетки може зробити продукт унікальним, яскравим, незабутнім, і що важливо - це також впливає на продажу (яскравий тому приклад - успіх горілки Абсолют після оновлення дизайну).

Брендінгове агентство KOLORO спеціалізується на створенні горілчаних брендів. Ми створюємо не просто красиву упаковку продукту, але і пропонуємо варіанти позиціонування товару на ринку!

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Алина

Маркетолог

103 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !