Справі - Iм'я! Чек-лист з неймінгу

Справі - Iм'я! Чек-лист з неймінгу

Категория: Брендинг и маркетинг

07 / 04 / 2015

16780 просмотров

132 4.2651515151515 5

Неймінг - багатоетапний і досить складний процес.

Для тих, хто подумує про створення свого бізнесу або вже стоїть на старті нового проекту, ми підготували корисну інструкцію, де крок за кроком, детально описаний процес розробки грамотної назви. Вашій увазі пропонується корисний чек-лист з неймінгу.

Частина 1. Аналіз ринку

Проведення маркетингових досліджень дуже важливий і необхідний попередній етап процесу розробки назви бренду.

Аналіз ринку, неймінг, розробка назви. як назвати торгову марку, як назвати компанію, як назвати бренд, придумати назву, ім'я бренду

На даному етапі необхідно:

- Вивчити ринок і його особливості, актуальні тенденції;
- Проаналізувати діяльність конкурентних компаній;
- Виявити лідера ринку і прямих конкурентів, вивчити їх стратегії ведення бізнесу;
- Провести оцінку імен конкурентних компаній, якими методами і технологіями неймінга вони керувалися при виборі назви;
- Вибрати цільовий сегмент покупців - визначити на кого буде орієнтований ваш продукт і скласти портрет споживача;
- Вивчити бажання, смаки, уподобання та очікування цільової аудиторії, а також проаналізувати поведінку і мову, якою розмовляє цільовий покупець - які слова найчастіше застосовує, чи використовує він жаргон і специфічний сленг.

Частина 2. Складання характеристики бренду

Спираючись на результати проведених маркетингових досліджень і знаючи потреби свого споживача, необхідно скласти повну описову характеристику на ваш бренд або компанію, з точки зору його (її) користі для покупця.

Характеристика бренду повинна включати в себе розгорнуту інформацію:

 1. Бренд-характеристика, неймінг, розробка назви. як назвати торгову марку, як назвати компанію, як назвати бренд, придумати назву, ім'я бренду
  Про смакові властивості бренду, його аромат, розмір, кольорову гаму та ін.;
 2. Про цінності бренду і його місії;
 3. Описувати головні конкурентні переваги вашого продукту перед усіма аналоговими продуктами;
 4. Характеристика повинна містити докладний опис УТП (унікальної торговельної пропозиції) вашого продукту і начерки з позиціонування бренду на ринку;
 5. Якщо вже готова легенда бренду - цікава історія про ваш продукт або компанію, то її також слід включити в характеристику.

При складанні характеристики бренду важливо підбирати найбільш точні слова, які описують ваш продукт, це допоможе вам у подальшій розробці назви, зокрема при складанні асоціативних рядів. Скласти якісний і докладний опис бренду вам допоможе проведення SWOT-аналізу.

SWOT-аналіз - це один з найбільш відомих методів стратегічного планування, що припускає виявлення важливих внутрішніх і зовнішніх факторів, виділяючи головні можливості та загрози для вашої компанії в процесі бізнес-діяльності, а також сильні та слабкі сторони вашого бренду.

Частина 3. Генерація ідеї

Наступний етап неймінга - це формування головної ідеї вашого бренду, яка повинна бути донесена до цільової аудиторії за допомогою назви продукту. Ідея визначає, які емоції, думки і обіцянки буде передавати ваша назва споживачеві.

Генерація ідеї - це завжди творчий процес. Щоб полегшити собі завдання використовуйте відомі методики генерації ідей такі як:

1. Мозковий штурм. Проведення мозкового штурму вимагає колективної роботи, в процесі якої кожен учасник висуває свої ідеї, які інші учасники обговорюють, розвивають і критикують. Після дебатів група підводить підсумки і аналізує отримані рішення.
2. Ментальні карти. На думку автора даного методу - Тоні Бьюзена, креативність мислення безпосередньо пов'язана з пам'яттю людини. Тому для генерації ідей він запропонував метод, при якому в центрі паперового листа пишуть ключове поняття, а всі моменти і асоціації, пов'язані з цим об'єктом записуються на гілках виходячих від центру листа, в результаті виходить щось на кшталт карти, значно полегшує пошуки потрібного варіанту.

Генерація ідей, неймінг, розробка назви. як назвати торгову марку, як назвати компанію, як назвати бренд, придумати назву, ім'я бренду

3. Синектика. Автор методу - Вільям Гордон, вважає головним джерелом креативу - метод пошуку аналогій. Синектика має на увазі вибір головного об'єкта і складання таблиці з переліком прямих і непрямих аналогій, пов'язаних з цим об'єктом. Потім необхідно зіставити між собою об'єкт, головну мету процесу і отримані аналогії.
4. Морфологічний аналіз має на увазі розкладання головного об'єкта на окремі компоненти, потім вибір з них найбільш важливих і суттєвих, і з'єднання їх між собою по-новому, для отримання абсолютно нового об'єкта.
5. Метод фокальних об'єктів. Дана методика генерації ідей має на увазі об'єднання ознак абсолютно різних об'єктів в єдиному предметі.

Частина 4. Розробка назви

Етап розробки назви є основним в процесі неймінгу, саме на цьому етапі формується перелік можливих варіантів назви бренду або компанії.

Для того щоб полегшити собі виконання такого відповідального завдання скористайтеся популярними методиками і способами створення імені. Познайомитися з даними методами ви можете в нашому блозі в статті «12 способів придумати назву компанії, бренду, торгової марки».

Послуги неймінгу, неймінг, розробка назви. як назвати торгову марку, як назвати компанію, як назвати бренд, придумати назву, ім'я бренду

Частина 5. Відбір варіантів

Фокус групи, неймінг, розробка назви. як назвати торгову марку, як назвати компанію, як назвати бренд, придумати назву, ім'я бренду

На даному етапі вам належить вибрати кращі з кращих придуманих вами назв. Найчастіше, такий відбір відбувається методом проведення опитування фокус-групи.

Опитування фокус-груп має на увазі організацію і проведення групової дискусії, в ході якої кожен з учасників висловлює свою думку щодо запропонованих варіантів назви. Перевага даного методу полягає в тому, що сформувати фокус-групу ви можете відповідно до ваших потреб, ви можете зібрати для обговорення до 8 абсолютно різних людей, це можуть бути представники вашої цільової аудиторії або ж представники різних вікових груп і професій.

Фокус-група дає можливість поглянути зовсім по-новому на розроблені вами назви і вибрати найоптимальніші.

Частина 6. Аналітичний аналіз варіантів

Аналітичний аналіз назв передбачає проведення цілого ряду експертиз та перевірок для вибору найперспективнішого варіанту:

 1. Фонетичний аналіз назви - перевірка потенційного імені на легкість вимови, звучання, на наявність плаваючої наголоси.
 2. Письмова експертиза - перевірка естетичності написання і привабливості зовнішнього вигляду імені, а також оцінка його читабельності і зручності розміщення на фірмовій документації, рекламної продукції, POS-матеріалах.
 3. Перевірка імені на відповідність продукту. Грамотна назва не повинна точно називати пропонований об'єкт, але має містити чіткі асоціації, безпосередньо пов'язані з товаром.
 4. Семантичний аналіз - розгляд можливих смислових полів, пов'язаний з назвою і виключенням з них тих, які викликають у споживача негативні емоції.
 5. Перевірка на запам'ятовуваність - тестування назви за ступенем його запам'ятовуваності цільовою аудиторією.
 6. Юридична експертиза - перевірка назви на можливість її застосування, відповідно до існуючих законодавчих обмежень.

Частина 7. Перевірка унікальності назви і реєстрація назви

Реєстрація торгових марок, неймінг, розробка назви. як назвати торгову марку, як назвати компанію, як назвати бренд, придумати назву, ім'я брендуДля того щоб повністю бути впевненим в можливості використання обраного вами варіанту назви необхідно перевірити його на унікальність - тобто на ступінь його подібності з вже існуючими назвами торгових марок.

Детальніше про те як перевірити ім'я бренду на унікальність і про те, як зареєструвати нову торговельну марку читайте в матеріалі «Реєстрація торгової марки».

Від того наскільки вірно і грамотно ви виберете назву вашої компанії чи бренду, буде залежати його подальша доля, успіх і затребуваність.

Крім наведеного вище чек-листа, рекомендуємо також ознайомитися з матеріалами: «Неймінг. Керівництво до дії» та «Неймінг на практиці. Як назвати торгову марку»..

Професійну допомогу в розробці назви вам з радістю нададуть фахівці брендінгового агентства KOLORO.

Контактная информация:

hi@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Анна Просвирина

Маркетолог

132 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

сделать запрос
up-btn

Розкажіть нам про ваш проект

Отримайте консультацію вже зараз!

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !