Кондитерські бренди: як побудувати шоколадний замок

Кондитерські бренди: як побудувати шоколадний замок

Категория: Брендинг и маркетинг

10 / 10 / 2016

29435 просмотров

312 4.1730769230769 5

Більшість людей, при проханні назвати їх улюблену їжу, виберуть або щось солодке, або щось жирне. У чому ж криється причина? Чому ми всі любимо солодке? Напрошується досить очевидна відповідь - тому, що смачно. А за рахунок чого смачно? Тому, що солодко? Насправді, популярність кондитерських виробів в першу чергу обумовлена ​​не своїми смаковими якостями.

панкейкі, вафлі на ринок кондитерських виробів

Чим зобов'язаний успіх ринку кондитерських виробів?

В ході дослідження, проведеного вченими Єльського університету, піддослідним мишам пропонували розчин глюкози і підсолоджувача. Останній не несе значної енергетичної цінності, але дуже солодкий. Дивно, але у всіх випадках миші вибирали менш смачний, але більш калорійний розчин. Було з'ясовано, що сигнали про смак і про поживність їжі обробляють різні відділи мозку - вентральний і дорсальний стриатум. При цьому спинний має більш сильний вплив на вибір продукту. Це дає можливість зробити висновок, що для організму важливіше поживність продукту, ніж його смак.

 • Цікаво більше досліджень ринків України? Заходьте в наш розділ Блогу, присвячений дослідженням.

Саме тому, кондитерські вироби і жирна їжа, в яких так багато калорій, настільки популярні і від них складно відмовитися. Це пов'язано з тонкими рисами натури людини і роботою мозку, який «пам'ятає», що раніше їжа була недоступна в будь-який час. Тому мозок вибирає висококалорійну їжу - на всякий випадок, якщо доведеться голодувати найближчим часом.

Завдяки особливій цінності солодкої їжі для організму, ринок кондитерських виробів матиме колосальні прибутки до тих пір, поки все людство не перейде на високопоживні коктейлі. На щастя, це станеться зовсім не скоро. На відміну від жирної їжі, яка просто поживна, кондитерські вироби мають ще одну перевагу - вони впливають на наш настрій. З'ївши шоколадку, досить легко забути про життєві перипетії. Тут все досить просто - солодощі (наприклад, шоколад) містять амінокислоту триптофан, з якої утворюється серотонін - один з «гормонів щастя». Таким чином, у людини швидко закріплюється реакція «з'їв шоколадку - гарний настрій». Дійсно, мало хто любить ходити похмурим.

брендінг кондитерських виробів, laduree

Сенс створення кондитерського бренду в Україні

Отже, якщо все кондитерські вироби мають приблизно однакову цінність для мозку, як же змусити споживачів вибрати конкретний продукт? Сьогодні, купуючи будь-який кондитерський виріб, людина хоче отримати щось більше - те, що буде відображати його стиль життя.

 • Як придумати назву бренду на експорт - наші ідеї назв для виходу на європейський ринок.

Кондитерський ринок України відрізняється високим ступенем консервативності, де виробники продовжують пропонувати тільки ті товари, які вже давно добре продаються. Асортимент рідко оновлюється, а підприємці не бачать сенсу вкладати ресурси в брендінг. Представники кондитерського бізнесу, які живуть «по-старому», приречені спостерігати повільний захід своєї справи.

Створення сильного бренду в сегменті кондитерських виробів є пріоритетним завданням вітчизняних виробників у зв'язку з наявністю на ринку інтернаціональних продуктових компаній (Mondelez, Kraft Foods Ukraine, Nestle). Їх способи позиціонування виглядають куди ефектніше і мають більший успіх. Проблема брендінгу кондитерських виробів стала актуальною в зв'язку з тим, що навіть в маленькому круасані споживачі бачать не просто джерело енергії. Сьогодні, купуючи будь-який кондитерський виріб, людина хоче отримати як якісний продукт, так і новий досвід, яскраві враження від упаковки або назви.

Замовити розробку позиціонування для кондитерського бренда ви можете в компанії KOLORO. У нас є досвід у створенні «солодких» брендів і індивідуально підходимо до кожного клієнта. Зв'яжіться з менеджером: +38044223 51 20.

Тепер на допомогу приходить ще один засіб вплив на свідомість споживачів - брендінг. Коли дві цукерки схожі як дві краплі води, виділити свій виріб серед інших допоможе правильно обраний спосіб позиціонування і вдалі маркетингові заходи бренду. Грамотний брендінг дозволяє підвищити залученість покупців: вони починають вважати полюбився шоколад невід'ємною частиною свого життя і асоціюють свій імідж з образом бренду.

брендінг кондитерських виробів

Товарний брендінг є комплексом заходів, спрямованих на виділення продукту в конкурентному середовищі за допомогою візуальних і вербальних елементів комунікацій. Товарний брендінг в першу чергу дозволяє створити додаткову цінність продукту, сприяючи подальшому просуванню продукту і посилення його позицій на ринку

У KOLORO ми розробляємо бренди - з нуля або навіть з мінус одиниці. Звертайтеся до нас за реалізацією ідеї, зв'яжіться з менеджером для обговорення деталей +38 044 223 51 20.

Що важливо для сучасного споживача кондитерських виробів?

Для того щоб з'ясувати які методи позиціонування варто вибрати бренду, необхідно ретельно вивчити цільову аудиторію. На жаль, переважна більшість представників ринку кондитерських виробів України випускають товари, не замислюючись над тим, чому споживачі купують саме їх продукцію.

 • Солодкий дизайн: особливості розробки упаковки цукерок ви знайдете в нашій статті з 11 порадами по розробці дизайну упаковки цукерок.

Вся цільова аудиторія може оновитися, поки виробник помітить зміни в її інтересах. Необхідно мати чітке уявлення про наступні поняттях:

 • для чого споживач купує продукт (в 74,7% випадків споживачі купують шоколад собі);
 • як він його вживає (вдома за чашкою чаю, пригощає гостей, по дорозі на роботу або дарує улюбленим?)
 • чого він чекає (просте угамування голоду або задоволення гедоністичних потреб?)
 • в якій життєвій ситуації він його купує (кваплячись на роботу, разом з тижневими закупівлями або на прохання дитини?).

Відповіді на ці питання дадуть важливу інформацію про те, які переваги товару варто використовувати для ефективного брендінгу, яка реклама буде мати успіх серед споживачів і як бренд виділити на тлі конкурентів.

Компанія KOLORO з радістю проведе для вас аналіз цільової аудиторії. У нас ви можете замовити кабінетне дослідження, яке покаже, що важливо саме вашим споживачам.

Впевненість в якості

Якість продукції залишається одним з ключових критеріїв вибору кондитерського виробу. Завдяки вільному поширенню відомостей про бренди через інтернет споживачі мають можливість ретельно вивчити склад кожної шоколадної плитки. Так вони відстежують якість продукції і вибирають ту, яка їх найбільше влаштовує.

кондитерські бренди, товарний брендінг

Зручність

Сучасні споживачі чекають від кондитерських виробів не тільки бездоганної якості, але і зручності в користуванні. Наприклад, міні-круасани 7days спочатку позиціонувалися як зручний перекус на ходу. Однак така кампанія не мала успіху - споживачі вперто не хотіли діставати круасани брудними руками і купують їх додому або на роботу.

Виходячи з того, як людина буде вживати продукт, необхідно і розробляти дизайн упаковки. Великі пачки печива відмінно підходять для домашніх посиденьок за чашкою чаю, а міні-версії шоколадних плиток - для перекусу в дорозі.

Замовте розробку дизайну упаковки для вашого продукту в KOLORO. Упаковка - це те, що вміє переконувати. Приваблива і інформативна упаковка краще, ніж рекламні обіцянки, стимулює до покупки.

Широкий асортимент

Наступна вимога, яку покупці пред'являють ринку - наявність великого вибору продукції як на ринку в цілому, так і у окремих брендів. Часто покупці дивуються, якщо бренд виробляє цукерки з апельсиновою начинкою, то де ж полунична?

Ситуацію ускладнюють новинки від європейських брендів, в асортименті яких зазвичай представлена ​​ціла палітра смаків. Споживач з успіхом може знайти круасани з вишневим, полуничним, абрикосовим джемами, з ванільною або шоколадної начинками.

кондитерський брендінг

Турбота про здоров’я

Здоровий спосіб життя, дотримання лікувальних дієт і уважне ставлення до складу продукту - новий тренд серед споживачів. Безліч європейців віддають перевагу корисним і натуральним продуктам, в складі яких природні барвники і екстракти, а не синтетичні замінники.

 • Упаковка - це не абстрактний малюнок, а дзеркало бренду, яке показує позиціонування компанії і те, з чого складається продукт. Про сучасні тенденції в дизайні упаковки читайте тут.

Особисті відносини

Ринок кондитерських виробів - дуже великий сегмент продуктів харчування. Тому кондитерський бренд неможливо створювати «для всіх». Він включає різні товарні групи, цільова аудиторія яких може не перетинатися. Наприклад, любителі «монпансьє» найімовірніше відмовляться від шоколаду на користь карамельних цукерок, а споживачі шоколаду виберуть цукерки з вершковою помадкою, а не карамель.

Персональний імідж

Купуючи вафлі «Мамулін торт», мама почуває себе ще більш турботливою і уважною до дітей. Отримуючи коробочку «Raffaello» в подарунок, дівчина думає, що у неї дуже романтичний чоловік. Наступного разу, коли людина захоче відповідати бажаного образу в очах рідних або друзів, він вибере бренд, який доповнить його імідж - «турботлива мама» або «романтичний хлопець».

шоколадки на кондитерському ринку

Правда

Сучасні споживачі поколінь Y і Z не дивляться телевізор, не вірять рекламі в ЗМІ і брендам стає все складніше завоювати їхню довіру через звичайні маркетингові канали. До того ж, головна вимога молодих споживачів - правдиві заяви в рекламних повідомленнях. Якщо вони виявляють, що із заявлених 50% начинки в складі цукерки всього 48%, то більше ніколи не придбають продукцію бренду.

Оригінальний фірмовий стиль

Формування образу бренду у свідомості споживачів починається з взаємодії споживачів з елементами фірмового стилю. Тут важливо все - від назви, яке споживач почує в рекламі, до оформлення полиць з продуктом. Ретельно пророблений дизайн упаковки, логотип і назва стануть відгуком бренду на потреби покупців. Саме тому звуження цільової аудиторії дає уявлення про те, яку назву варто дати новому виду кондитерського продукту.

Реакція ринку: тенденції

Коли дві цукерки схожі як дві краплі води, виділити свій виріб серед інших допоможе правильно обраний спосіб позиціонування і вдалі маркетингові заходи бренду. Розглянемо кілька популярних способів позиціонування кондитерських виробів на ринку України.

 • Детальніше про стан ринку товарів щоденного споживання читайте тут. Ми виділили загальні тенденції, а також дали більш детальний аналіз молочного, м'ясного, кондитерського та алкогольного ринків.

«100% натуральний продукт»

Позиціонування продукції як такої, яка містить тільки натуральні інгредієнти (без штучних барвників і ароматизаторів, зі справжніми шматочками фруктів, «Без ГМО») має величезний успіх серед тих споживачів, які хочуть бути впевнені в користі продукції.

корисні вироби на кондитерському ринку

«Містить альпійське молоко»

Оригінальні інгредієнти яскраво виділяють продукцію серед конкурентів. Тут допоможуть і незвичайні УТП (шоколад з сіллю і сало в шоколаді), і новий дизайн упаковки, і акцент на новому способі виробництва (handmade).

«Досить на всіх»

Зручність великих упаковок особливо цінується сімейними людьми, які діляться солодощами з дітьми. У шоколадці «Max Fun» вже 160 грам - це дає їй явну перевагу перед звичайними стограмових плитками, яких ледь вистачає на двох осіб.

Сезонні новинки

Розширення асортименту легко здійснити за рахунок випуску сезонних новинок. Одним з лідерів з випуску сезонних новинок є торгова марка Ritter Sport. Кожне Різдво вони радують покупців сезонними пропозиціями (Winter Edition): «Пряний чай-латте», «Горіховий рогалик», «Карамельний мигдаль». Всі назви звучать по-зимовому теплими і затишними.

кондитерський ринок України

Limited edition

Поряд із сезонними новинками великою популярністю користуються обмежені пропозиції. Купивши такий продукт, споживач відчуває себе особливим. Тим більше, якщо пропозиція доступна короткий час, вище ймовірність, що більше споживачів постараються його придбати.

 • Дуже-дуже багато дизайнів упаковок для обмежених серій можете переглянути тут. У нашій статті: приклади сезонних, святкових і подарункових упаковок, а також рекомендації щодо їх розробки.

NEW!

Новинки особливо тепло зустрічаються залученими споживачами бренду. До того ж, це допомагає розширити цільову аудиторію. Припустимо, людина воліє кондитерські вироби з полуничним смаком, а ще любить зефір. Він точно буде радий появі кондитерського бренду, який пропонує зефір з полуничною начинкою.

 • Цікаво, як споживачі реагують на кризу? Чи не губіться в здогадах, відразу читайте наш дослідницький матеріал.

Ключові етапи розробки кондитерського бренду

1 етап: Дослідження

Створення унікального кондитерського бренду завжди починається зі збору інформації. Аналіз поточної ситуації та основних тенденцій розвитку ринку дасть уявлення про те, яким повинен бути бренд через рік, три роки і десятиліття. Збір і аналіз відомостей про конкурентів допоможе зрозуміти, чим бренд повинен відрізнятися від інших. Глобальний аналіз споживачів кондитерського ринку і микроанализ потреб цільової аудиторії бренду дозволить чітко сформулювати, для кого створений бренд і що нового він принесе споживачам.

Дослідити необхідно не тільки ринок, але і себе. Як правильно провести аналіз бренду ви можете дізнатися в цій статті. Ми зібрали корисну інформацію про основні етапи, і ви можете провести аудит бренду навіть самостійно.

Наприклад, в 74,7% випадків споживачі купують шоколад для себе і в 25,5% - на подарунок. 21% споживачів купують кондитерські вироби кілька разів на тиждень, а 30% - кілька разів на протязі місяця.

2 етап: Розробка основних елементів бренду

На цьому етапі формулюється місія майбутнього бренду, і визначаються його цілі. Необхідно створити комплекс вербальної і візуальної ідентифікації (фірмовий стиль). Так само як створення логотипу, розробка назви, дизайн етикетки і упаковки, колірна гамма і слоган. Звести їх докупи допоможе розробка бренд-документації (брендбук і гайдлайн). Основні елементи бренду повинні відображати філософію і цінності бренду, бути близькими цільовим споживачам

брендінг кондитерських виробів печива

3 етап: Розробка стратегій

Стратегія просування бренду потрібна для того, щоб упорядкувати і організувати дії по досягненню таких завдань:

 • завоювання нової аудиторії;
 • підвищення впізнаваності бренду;
 • зростання довіри постачальників і партнерів.

Комунікаційна стратегія націлена на формування позитивного ставлення споживача до бренду. Це досягається шляхом правильного позиціонування бренду через головні цінності - чим вони ближче покупцеві, тим вищою буде його ступінь лояльності.

Розробка стратегії управління брендом допоможе скоординувати дії співробітників і залучити їх в роботу для досягнення спільної мети. Синхронна робота всіх членів команди гарантує створення сильного конкурентоспроможного бренду, який не тільки сподобається споживачам, а й стане частиною їхнього життя.

 • Чи замислюєтеся про те, як просуватися на європейському ринку? Ми склали добірку нових стратегій просування в цій статті: останні тренди та й по всьому.

4 етап: Оцінка і коригування

На кожному етапі реалізації кондитерського бренду необхідно проводити моніторинг результатів. Для цього розробляється ряд критеріїв, які допомагають оцінити ефективність впровадження стратегій і скорегувати просування з урахуванням нових даних.

обсяг ринку кондитерських виробів

Рекомендації творцям кондитерського бренду

Деякі речі здаються підприємцям очевидними, і вони не замислюються про них. Нижче наведено кілька порад того, про що варто пам'ятати, створюючи бренд.

Не переставайте вивчати ринок

Якщо продукт добре продається, це лише може означати, що причина криється у відсутності сильних конкурентів. А що станеться, якщо на ринку з'явиться новий продукт, який багато в чому перевершує конкурентів? Необхідно завжди бути напоготові і тут найкраще допоможе постійне вивчення ринку. Дані відомості допомагають вибудувати ефективні методи просування з урахуванням зміни на ринку.

Чітко сформулюйте свою цільову аудиторію

Переважна більшість представників кондитерського ринку випускають товари, не замислюючись над тим, для чого споживач купує продукт, де і як саме він його вживає. Більш того, мало хто взагалі має уявлення про свою цільову аудиторію, а необхідність звузити пропозицію до певного споживача моторошно лякає підприємців. Вузьке товарна пропозиція завжди має більший успіх, ніж спроба задовольнити запити всіх споживачів відразу.го бренду

бранч з кондитерськими виробами

Пам'ятайте, що бренд - частина іміджу споживача

31% споживачів вибирають кондитерські вироби виходячи зі смакових характеристик. Однак якщо їм запропонувати на вибір два однакових на смак вироби з різною стратегією позиціонування, тоді починають працювати більш тонкі механізми. Безперечно, споживачі вважають кондитерські вироби частиною свого іміджу. Тому необхідно з'ясувати яке місце займає продукт в їх житті.

 • «Кава з шоколадом» для вас: огляд ринку кави тут, а ринку цукерок - тут. Це улюблені ласощі всього людства.

Приділіть достатньо часу розробці елементів фірмового стилю

Якщо серед вашого асортименту є дуже смачні і вже популярні вершкові цукерки, варто зробити ще й шоколадні! Але як споживач дізнається, що це саме ваші нові смачні цукерки? Звичайно ж, завдяки фірмовому стилю. І це не тільки логотип на фантику - брендовані коробки з фірмовими кольорами, особливі відтінки упаковки, унікальна геометрія цукерки і т.д. Всі ці елементи повинні бути прискіпливо продумані - інакше не працює.

 • Шукаєте натхнення для фірмового стилю? Загляньте до статті, де ми зібрали сайти для натхнення. Особливо корисний матеріал для тих, у кого ЦА - дівчата.

Виберіть правильний вектор руху

Кожен бренд на етапі реалізації повинен рухатися в чітко заданому напрямку до досягнення головних цілей. Для цього потрібно розуміти необхідність постійного вдосконалення і розвитку в бік поліпшення якості, задоволення запитів споживачів. Дотримання обраному методу позиціонування, просування ідей і цінностей бренду, а також робота над іміджем допомагають створити позитивну репутацію.

Брендінг - це складно. Не будемо приховувати, на розробку одного тільки назви у наших неймер йде 125-грамова банка кави. Але ми закохані в роботу і сповнені ентузіазму перед складними проектами. Зв'яжіться з менеджером або приходьте до нас на каву - обговоримо ідею і поговоримо про тренди брендінгу.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Инна Дитяшова

Копирайтер

312 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !