Що потрібно, щоб створити бренд: набір «мінімум»

Що потрібно, щоб створити бренд: набір «мінімум»

Категория: Брендинг и маркетинг

16 / 12 / 2017

13536 просмотров

60 4.05 5

Відомий і улюблений бренд є одним з найцінніших активів, якими володіє компанія.

Бренд - це те, як ваш клієнт вас сприймає.

Створення і просування бренду - це складний процес. Але старанна робота творця компанії і команди маркетологів сприяє побудові довгострокових відносин з клієнтами.

Послуги брендінгу - це щось більше, ніж просто розробка класного логотипу або правильне розміщення реклами. Етапи брендінгу - як процес будівництва будинку. Кожен елемент додається в свою чергу.

бренд агентство

Складові бренду

Брендінг це не просто логотип або товарний знак. Він включає в себе безліч компонентів, які працюють разом, щоб сформувати концепцію бренду. Їх управління є частиною стратегії розвитку бренду. Позиціонування та використання бренду - це підходи до управління брендінгом. Ідентичність, імідж, особистість, сутність або душа, характер і культура - це компоненти бренду.

 1. Ідентичність бренду допомагає встановити зв'язок між брендом і клієнтом, створюючи цінне пропозицію, що включає функціональні і емоційні переваги.
 2. Зображення бренду є ключовим компонентом у формуванні чіткої і впізнаваної індивідуальності бренду на ринку.
 3. Чіткі стандарти бренду важливі не тільки для співробітників, що створюють продукцію, а й для постачальників.
 4. Рекомендації по використанню бренду (брендбук) допомагають маркетологам приймати рішення по використанню бренду, наприклад, як використовувати логотип, як говорити про бренд і т. Д.

Читайте також: Чистий брендінг: розробка бренду для хімчистки

бренд компанії

Як створити власний бренд: перші кроки

Ключовими компонентами, які вимагають особливої ​​уваги при створенні бренду з нуля, є:

Якщо все це буде відповідати позиціонуванню бренду, то власник буде в плюсі. Але якщо досвід покаже зворотне? Наприклад, асортимент ABCJewellery може бути красиво виготовлений, стильно упакований і гламурно розрекламований в глянцевих журналах. Цінності бренду можуть бути «класними, особливими, елегантними». Але якщо співробітники будуть грубі або непрофесійні, клієнти не будуть думати про елегантність чудових ювелірних виробів. В результаті репутація підірвана і бізнес зі збитками.

Читайте також: Рітейл-брендінг торгових мереж: дизайн мінімаркету

бренд під ключ

Етапи створення бренду

 1. Етапи формування бренду і подальшої розробки кожного елемента завжди починаються з досліджень: ринку в цілому, що цікавить ніші в світі, що цікавить ніші в даному регіоні, цільової аудиторії.
 2. Поглиблене і постійне вивчення мети вашого бізнесу - це унікальні характеристики і відмінні риси, основна цінність, яку ви приносите, характер і взаємовідносини між вашим бізнесом і ринком.
 3. Брендінг поширюється на розробку дизайну ідентифікують елементів, приміщення компанії. За допомогою цілеспрямованого процесу розробки підготуйте рекомендації по дизайну для всіх ключових елементів, пов'язаних з брендом.
 4. На основі всіх даних, отриманих в ході досліджень, складається стратегія бренду, на яку орієнтуються в подальшому.

Читайте також: Чашка кави, два столи: як створити бренд кав'ярні в Україні

як створити успішний бренд

Як створити успішний бренд?

Люди носять бренди, їдять бренди, слухають бренди, вони постійно розповідають іншим про свої улюблені бренди.

Створюючи ім'я, потрібні проявляти терпіння і стежити за змінами і порівнювати стратегію з реаліями ринку. А також потрібно постійно вдосконалюватися.

Iдентичність бренду

Ідентичність бренду - це більше, ніж логотип. Це більше, ніж керівництво по стилю. Це важливий відмітний елемент. Деякі бренди мають підвищену впізнаваність, наприклад, Apple, LEGO або Levi's.

Ідентичність бренду - це «обличчя», яке взаємодіє з усім світом. Все, що створюється, має точно відображати те, що бренд хоче сказати і показати. Єдине, що найсумніше, ніж погано оформлена ідентифікація бренду, - це красиво оформлений бренд, який ніколи не використовується або використовується неправильно.

Ще один важливий елемент для створення власного бренду - логотип. Цей графічний малюнок буде відображатися на всьому, що стосується бізнесу. Логотип зображується на продукції, одязі працівників, POS-матеріалах для зміцнення візуальної ідентичності бренду компанії. Для розробки правильного логотипу краще звернутися в брендінгові агентство KOLORO.

бренд з нуля

Цільова аудиторія

Приступаючи до створення свого бренду, в першу чергу потрібно визначити цільову аудиторію.

Основою для розробки бренду під ключ є визначення цільової аудиторії, на яку ви будете орієнтуватися. Це важливо, тому що місія бренду, його стратегія і повідомлення адаптуються для задоволення конкретних потреб. Для цього потрібно з'ясувати докладний поведінку і спосіб життя споживачів. Потім необхідно створити фірмову ідентичність, яку аудиторія зможе зрозуміти і полюбити.

Для розробки бренду під ключ, якому довіряє цільова аудиторія, потрібно знати, яку цінність надає компанія. Від місії залежать всі інші аспекти життя бренду. Місія Nike полягає в тому, щоб «служити джерелом натхнення і інновацій для атлетів з усього світу». Виноска до такої заяви: «Якщо у вас є тіло, ви спортсмен». Подумайте про те, наскільки широка стає їхня цільова аудиторія!

Надайте своїм клієнтам право голосу. Їх потрібно заохочувати публікувати відгуки, ділитися своїм контентом.

Читайте також: Як визначити аудиторію вашого бренду

розробка стратегії бренду

Конкуренти

Наступний етап розробки бренду - дослідження конкурентів у галузевій ніші. Не варто імітувати те, що роблять великі бренди в галузі, але важливо знати, що саме вони роблять добре, а в чому зазнають невдачі. На цьому етапі потрібно вивчити:

 • у чому ефективність або неефективність бренду;
 • чи відповідає повідомлення з візуальної ідентичністю;
 • яка якість вироблених товарів або послуг;
 • чи є відгуки клієнтів, з якими можна ознайомитися.

Диференціюючи свій бренд, вам потрібно буде працювати проти інших брендів в своїй ніші. Для цього варто знайти невелику різницю між вашим продуктом і виробами конкурентів.

створення свого бренду

Переваги бренду

Акцентуйте на якостях і перевагах, які роблять вашу компанію унікальною. Розуміння унікальності пропозиції допомагає з розкручуванням бренду з нуля. Це може бути унікальна послуга, оригінальна упаковка або автентичний килим з Узбекистану, який ви продаєте. Одним з ключових якостей продукції бренду є простий дизайн, а головна перевага - зрозуміле використання.

Правильне повідомлення

Успішний бренд повинен мати однакове повідомлення і вплив на всіх клієнтів. Найкращий приклад - McDonald's. Ви можете відправитися в Бангкок і швидко знайти McDonald's, просто побачивши золоті арки і замовивши гамбургер і картоплю-фрі. Це тому що у McDonald's є стандартне меню, яке у всьому світі однаково. Люди не ходять в McDonald's, тому що це корисно. Вони йдуть туди, бо вони знають, що їх там чекає, і їм це подобається.

Читайте також: Розробка бренду рюкзаків на прикладі української компанії GUD

бренд стратегія

POS-матеріали та емоції

Будівництво бренду ніколи не зупиняється. Все, що відчутно, - від візитних карток до рекламних оголошень і упаковки - потребує логотипі. Сайт та сторінки профілів компанії в соцмережах повинні говорити про приналежність до бренду.

Всі рекламні матеріали для вашого бізнесу повинні нести однаковий посил. Якщо у вас є матеріали, які не відповідають один одному, ви відправляєте змішані сигнали на декількох рівнях, і це буде плутати клієнтів. Неузгодженість деталей бренду, наприклад, рожевий поні на логотипі брутального тату салону, може плутати клієнтів, зробивши розвиток бренду більш тривалим. Переконайтеся, що різні представники ЦА однаково ставляться до вашого бренду і їх уявлення відповідає вашому задуму. Якщо ви робите продукти харчування для здоров'я, вам знадобляться співробітники, які ведуть здоровий спосіб життя. Якщо ви запустите бухгалтерську фірму, захочете, щоб співробітники відчували відповідальність. Ви повинні пам'ятати про це під час своєї роботи, а також при створенні офісного середовища.

розкрутка бренду з нуля

Starbucks є провідною компанією в світі, спеціалізованим роздрібним продавцем кавою, і їх бренд завжди обіцяв об'єднати людей. Місія Starbucks: «Надихати і живити людський дух - одна людина, одна чашка кави і один район в один час». Ось чому в кожному магазині ви знайдете безкоштовний Wi-Fi, великі столи і заспокійливу музику, щоб полегшити спілкування. Навіть незважаючи на зміну логотипу в 2011 році (видалення назви компанії), сприйняття бренду Starbucks залишається сильним.

Корпоративна етика

Ніхто не знає свій бренд краще творця. Тому, наприклад, при наймі співробітників варто перевіряти, чи відповідають вони культурі, місії, бачення і цінностей бренду. Це корпоративна етика. Щоб не пояснювати кожному новому співробітнику, чому до клієнтів варто звертатися на «ви» і пропонувати товар правою рукою, а не лівою ногою, варто розробити брендбук і окремий додаток до нього зі зведенням корпоративних правил.

Читайте також: 7 факторів, що впливають на вартість створення бренду

як створити власний бренд

І ще кілька підказок

 1. Важливо пам'ятати, що ваш бренд представляє вас: ви - бренд, ваш персонал - бренд, ваші маркетингові матеріали - бренд. Що вони можуть сказати про вас і що ви можете сказати про нього?
 2. Чітка бренд-стратегія допомагає зосередитися на місії і бачення, як організувати процес.
 3. Хороший бренд з'єднується з людьми на емоційному рівні, вони відчувають себе добре, коли купують бренд. Купівля - це емоційний досвід, і наявність сильного бренду допомагає людям відчувати себе добре на емоційному рівні під час взаємодії з компанією. Проста істина полягає в тому, що ваш бренд проживе набагато більше часу, якщо ви зможете піти від чисто раціональної сторони і знайти свій шлях в емоційну сторону.

створення і просування бренду

 1. Сильний бренд забезпечує цінність бізнесу, підвищує фізичні активи. Подумайте про те, які бренди ви купуєте: Coca-Cola, Wrangler, Apple. Ці компанії дійсно стоять свого обладнання, продукції, складів або фабрик? Ні, ці компанії коштують набагато більше, ніж їх фізичні активи: їх бренди створили цінність, яка набагато перевищує матеріальну вартість.
 2. Кращий брендінг побудований на сильній ідеї, яку ви і ваші співробітники можете підтримати. Коли організація зрозуміла і постійна на рівні бренду, то створити лояльність до бренду буде простіше.

Якщо вам потрібна допомога з вашим брендом, від розробки стратегії бренду до візуальних елементів ідентифікації, зв'яжіться з менеджером бренд-агентства колорит. Ми допоможемо розповісти вам вашу історію.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

60 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !