Брендінг політичних партій

Брендінг політичних партій

Категория: Брендинг и маркетинг

22 / 03 / 2017

12073 просмотров

102 4.2254901960784 5

Повинен сказати, що політика - друга найдавніша професія, і мені довелося дізнатися, що у неї багато спільного з першою.

Рональд Рейган

Політичний брендінг - це те, як громадськість сприймає політичну організацію або людину в цілому. Він ширше, ніж продукт; Якщо у продукту є різні функціональні частини, такі як політик і політика, то бренд невловимий і психологічний. Він мінливий, що підтверджують соціологічне опитування.

Підтримка політичних партій

Політичний бренд це всеосяжне почуття, враження, асоціація або імідж, які громадськість відчуває по відношенню до політика, політичної організації чи нації. Політичний брендінг допомагає партії або кандидату змінити або підтримати репутацію, створити відчуття ідентичності з партією або її кандидатами і створити довірчі відносини між політичними елітами і споживачами. Це допомагає політичним споживачам швидше зрозуміти, про що партія або кандидат; І відрізняти кандидата чи партію від інших конкурентів.

Щоб вигідно виділити свій бренд звертайтеся в агентство KOLORO.

Політичний бренд-це елемент конкурентної боротьби за владу, під час створення якого вивчається майбутній виборець і навколишні фактори, що впливають на життя виборців. Це та частина сучасного політичного життя, в якій потребує демократичне суспільство.

Після аналізу зібраної інформації можна ліпити новий продукт або реабілітувати старий, підігнавши його до нових вимог народу. Дуже часто такі аналізи політичного ринку сприяють визначенню вже сформувалася моделі політика серед виборці.

Популярність політичних партій

Вплив брендінгу на виборців: Україна

Брендінг політичних партій

Символіці партії можуть зараховувати персоніфіковані характеристики. Так сталося під час президентських виборів 2004 року. Тоді ефективне використання візуальних логотипів і кольорів призвело до асоціації символів у населення з певними не тільки партіями, а й політичними поглядами.

Така емоційність супроводжувала і наступні вибори. Наприклад, в 2010 і в 2014 році на кожному кроці з білбордів зі злободенними питаннями і окрилює обіцянками дивилися чесними очима політики. Яскравий символ і запам'ятовуються слогани партії «Вона працює», «Вона - це Україна», «Україна - це ти» допомогли вивести в лідери політичну партію Юлії Тимошенко.

Слава політичного бренду, який зберіг позитивне сприйняття партії у народу, а також певні піар-ходи дозволили увійти в двері влади і на останніх виборах. Активна робота команди Арсенія Яценюка в 2010 році зіграла проти нього. Спершу передвиборчу кампанію партії «Фронт змін» звинуватили в схожості з кампанією президента США. А непідготовленість населення до радикальних змін, які пропонувала партія, і миролюбна особистість лідера на тлі воєнізованої символіки - НЕ дали результату.

Брендінг політичних партій

Помаранчевий колір партії «Наша Україна» Віктора Ющенка став символом революційних подій 2004 року. Якісна робота над іміджем принесла позитивний результат під час передвиборної кампанії на пост Президента України у 2010 році Віктору Януковичу. «Україна для людей», «Почую кожного», «Твоя думка важлива» - легені запам'ятовуються слогани і непомітна колірна гамма партії, а також своєчасний вихід на політичну арену на піку народного розчарування в попередній владі, принесли бажаний результат.

А останні президентські вибори на криваво-червоному тлі принесли перемогу новому політику з незаплямованою репутацією і приємною зовнішністю.

Вплив брендінгу на виборців: США

Вплив брендингу на виборців

Коли країна готується до чергових виборів, брендінг стає повсюдним і енергійним компонентом політики. Кандидати хочуть бути помітними для більшості людей. Політичний брендінг-територія, підвладна ризику. Це делікатна операція, в якій помилки і незаплановані моменти можуть означати політичну смерть.

«Старт президентських змагань в Сполучених Штатах означає створення бренду, який принаймні 51% країни готовий купити в день виборів», -заявила стратег брендінгу Лаура Райс у своєму блозі «Райс». «Нелегке завдання в такій великій і різноманітної країні, як Америка. Занадто вузький фокус, і ви не отримаєте більшості голосів ».

Практика політичного брендінгу набагато старше, ніж терміни, використовувані для її опису.

Вплив брендингу на виборців

Музика може стати потужною підтримкою для брендінгу.

У великій кількості кандидатів, політикам потрібно думати про умови створення бренду, який не так захоплює, скільки спокушає суспільну фантазію. Сьогоднішні політики, ймовірно, ніколи не зазнають нічого схожого на щедрість, якій насолоджувався Дуайт Ейзенхауер в 1952 році. Легендарний композитор Бродвею Ірвінг Берлін написав пісню («I Like Ike») для президентської кампанії Ейзенхауера в цьому році. А Walt Disney Studios оживила рекламну кампанію.

Рекламна компанія

Безліч експертів вивчили важливість візуальних елементів, а саме логотипів. Підвищення значення логотипів у політичному брендінгу стало поворотним пунктом. Використовуючи емблеми, прибув в 2008 з першою президентською кампанією Барак Обама.

Політика це гра на людському відмінності саме тому, що вона використовує цю різницю.

Перші президентські вибори Обами, можливо, вперше в історії показали, що емблема кампанії (не кажучи вже про плакаті «Надія», розробленому художником Шепардом Фейрі) мала такий же сильний заклик до людей, як і Nike Тому ми не повинні дивуватися тому, що сьогоднішні кандидати в президенти приділяють більше уваги своїм логотипам, ніж будь-коли раніше.

Брендінг

«Брендінг» -це процес, пов'язаний зі створенням унікального імені і зображення для продукту в свідомості споживачів; Мета брендінгу -Встановити істотну різницю для залучення потребітелей.Політіческій брендінг говорить громадськості не тільки про те, хто є політичним актором, але і про те, як політичний актор сприймається через її або його розповідь.

Найсміливіший серед претендентів - це логотип Хіларі Клінтон. Майже повсюдно після його дебюту (деякі порівнювали його зі знаком лікарні, Логотип Клінтон набув нову повагу, коли з'ясувалося, наскільки гнучким він був.

БрендінгМільярдер Дональд Трамп вразив весь світ, вигравши президентське крісло США перед обличчям різкої критики в засобах масової інформації, запеклої опозиції з боку своєї партії, іноземних глав держав і Папи Римського.

«Зробіть Америку Великої Знову!» Емоційно з'єднується з ключовою демографією американського електорату: білим чоловіком робітничого класу. Реполітизує виборців і закликає тих виборців, які раніше не голосували, повернутися до виборчого процесу. Викликає почуття ностальгії, вселяє надію і викликає бажання змін, одночасно будучи провокуючим тривогу, расово забарвленим і антикомуністичним.

Він обходить розум і досягає прямо в тісний, похмуру, гіперрасову прірву американської психіки. Для зовсім іншого сегмента населення США розповідь Трампа інтерпретувався як глибоко сексистський, антиісламський і як підбурливі, так і расистський. Вірно, так як це може бути чи не бути, це не оповідання. Це реакція. Гірше того, він не виграє кампанії.

Політичний брендінг - це територія, підвладна ризику. Це делікатна операція, в якій помилки і незаплановані моменти можуть означати політичну смерть. Кандидати прагнуть представити ідеалізовану версію самих себе (ідеалізовану в цьому контексті, тобто версію, яка в цей момент сподобається кільком виборцям).

Політичний брендінг: правила гри

Політичний брендинг в УкраїніУ період між виборами, бренд не варто міняти. «Прокидатися» можна перед виборами. Це обумовлено мінливістю настроїв, поглядів і потреб виборця. Хоча в будівництві бренду народ грає невелику роль.

Створення бренду безпосередньо залежить від поглядів і поведінки виборців, а також інших учасників політичного ринку.

Бренд політичної партії складається з створення:

  • основного і альтернативного назви;

  • статуту і програми;

  • девізу;

  • дизайну емблеми;

  • головних персон партії;

  • реклами.

Образ партії повинен бути не випадковим набором образів, а сконструйованим. Він прораховується, планується, відстежується сприйняття населення. Основою основ бренда політічної партії є ідеологія, що відповідає на питання: «Хто? Навіщо? Для кого?". Бренд це ряд візуалізованих складових, що включають символіку і особа. Також бренд містить аудіознаки. Слоган партії також досить важлива складова всього образу.

Політичний брендінг: з ​​чого починається

Брендінг політичних партій

Політичний брендінг або клеймування бере початок від комерційного брендінгу. Тому основні принципи узгоджуються з правилами створення бренду товару. Головний принцип - орієнтація на виборця. У цьому допомагають фахівці, що володіють інформацією про населення і підказують необхідні характеристики іміджу. Стратегія, покликана задовольнити політичні преференції електорату, розробляється політбрендологами, які керуються попитом на певні політичний образ.

Ідея політичного іміджу - другий принцип. Вона складається з матеріальних і нематеріальних характеристик, які повинні відповідати політичним симпатіям виборців. Для цього використовуються соціологічні та маркетингові дослідження.

Розробка дизайну символіки партії-третій принцип. Визначення компонентів символіки повинні відповідати властивостям політичної партії і викликати симпатію у виборців. Успіх прийде до того політику або політичній партії, яка вчасно і правильно побачить зручну і потрібну ситуацію на політичній арені. У політиці потреби і очікування населення обумовлюються проблемами сьогоднішнього дня. Приклад вдалого політичного бренду-останні президентські вибори в Україні, коли виборці чекали всього нового, в надії на отримання кращого.

Політичний брендинг

Особа партії основний елемент брендінгу

Обличчя партії

Продати продукт споживачеві набагато складніше, ніж продати політика виборцю. Товар ми купуємо день у день, а партію вибираємо не частіше ніж один раз за чотири роки.

Політичні партії як і самі політики стрясають повітря приблизно за півроку до виборів, коли починається кропітка робота над створенням бренду, ребрендінгом або розкручуванням відомого в країні імені або назви.

Політик, який є особою партії-це не просто дорогий товар, це тяжка праця цілої команди, яка створює бренд. Представник партії це приємний тембр голосу, невимушена манера спілкування, зовнішній вигляд. Всі ці атрибути людини-політика несуть в собі ту інформацію, яка і складає враження про партію у виборця.

Головною особливість живого бренду є його ідеалізація. Але для цього виборцю необхідно хоча б візуально зачепитися. Хлопець з народу -дуже тривіально і частіше не спрацьовує, тому що він не може управляти нами -він нічим не краще. Образ надлюдини привів на політичний олімп безідейних особистостей, які не потребували розкрутці - Арнольд Шварценеггер або Віталій Кличко.

Розробка бренду

Бренд політичної партії це цілий комплекс заходів, які допоможуть сформувати позитивне сприйняття у населення завдяки правильній подачі ідеології, програми, лідерів, символіки. На жаль, розробка чіткого та ефективного політичного бренду дуже слабка в Україні. Тому від виборів до виборів спостерігаються різкі коливання кількості голосів за одні й ті ж партії.

Бренд політичної партії це багатокомпонентна структура, що складається з:

  • іміджу партії;
  • соціальної ролі;
  • бренд-ідеї.

 Розробка бренду Розробка бренду

Імідж партії це її лідер, організаційна структура та матеріальні носії, що включають в себе офіси і логотип.

Соціальна роль зводиться до позиціонування партії щодо виборця. Вона може бути захисником певних соціальних шарів або груп, реформатором чи консерватором, духовним лідером. Соціальна роль обґрунтовує політичну місію партії в суспільстві, пояснюючи свої погляди на подальший розвиток суспільства завдяки партії і погляди самої партії, яких вона дотримується.

Розробка бренд-ідеї-це розповідь про те, чим ця партія краще за всіх інших, позиціонування явного (або не дуже) переваги. Поруч з бренд-ідеєю йде бренд-легенда, що описує героїчний подвиг створення партії, з поясненнями причини її виникнення. Наприклад, Компартія - партія, створена сторіччя тому, для захисту робочого класу

Розробка бренду дуже важлива складова передвиборчої кампанії. Свідченням тому можуть послужити парламентські вибори кінця 90-х, коли завдяки одному бренду політичні партії набрали прохідну кількість голосів (Партія зелених, організація «Жінки за майбутнє»).

Основним завданням брендінгу політичної партії є вирішення питання запровадження та визначення в політичному просторі. При цьому символіка є ключовим моментом, який бере активну участь у політичній боротьбі. Оскільки символи тісно пов'язані з ідеологічними програмами партії, це робить їх носіями основної ідеї партії. Вони служать самопрезентації політичних і моральних установок партії. Головне в створенні символіки партії-це її зрозумілість для населення, тому що в подальшому вона стане засобом впливу і комунікації з електоратом.

 Розробка бренду партії

Процеси маркетизації і деіделогізаціі політичного життя допомагають перемогти тим політичним силам, які створюють якісний символ-бренд, які повинні спростити складні політичні програми, виділити яскраві і доступні моменти в програмах, символіці, слоганах, які швидко запам'ятаються.

Логотип: ідеологічні напрямки

У створенні бренду важливо розуміти психотип цільової аудиторії, а також політичні уподобання. Оскільки політичні партії поділяються за ідеологічними установками (праві, ліві, центристські), то і символіка організації у них відповідна.

Основні кольори консервативних партій-синій і чорний, а основні вимоги -обмеженість державного регулювання в соціальній та економічній сфері. Ліберальні партії виступають за вільну торгівлю, розвиток внутрішнього ринку, при цьому використовується традиційна символіка. Позиція соціал-демократів-посилити державне втручання в економіку, впровадити часткову націоналізацію і фінансувати соціальні програми за рахунок збільшення податків. Більшість партій при цьому в якості символу використовує троянду. Політичні погляди зелених відображаються і на символіці: рослинні мотиви і переважання зеленого кольору.

Розробка бренду політичної партіїРозробка бренду політичної партії

Більшість лівих партій мають комуністичні погляди і традиційну символіку -серп і молот. Але багато сучасних партії відмовляються від робітників з молотом і селян з серпом. Крайні праві (неофашистські, націоналістичні партії) найчастіше використовують в якості символу факел і полум'я.

Компанія KOLORO дизайн будь-якого вашого продукту, провести ребрендінг, створити логотип та брендбуклегенду бренду і рекламний слоган.

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

102 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Выберите удобный вам мессенджер:
- Оценка готовности вашего проекта
- Построение плана работ
- Цены и Сроки

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !