Домен .ua: як створити

Домен .ua: як створити

Категория: Брендинг и маркетинг

20 / 06 / 2017

8016 просмотров

29 4.1379310344828 5

Реєстрація домену ua: вигоди і перспективи

Домен - це адреса сайту, який складається з унікального набору символів. «Під капотом» адреса сайту, взагалі-то, складається з набору цифр, але, оскільки, їх важко запам'ятати, була створена система доменних імен. У ній цифрові позначення пов'язані з літерними.

Домени діляться за рівнями. Найкрутіші - це домени першого рівня. Яскравий приклад - домен .UA, який надає сайту статусності. Оскільки .UA - це скорочення назви країни, то такий домен також визначає національну приналежність. Можна сказати, що, наприклад, сайт klona.ua знаходиться в доменній зоні України.

Обов'язкова умова для отримання домену «.ua» - наявність зареєстрованої торгової марки, потрібно надати документ про те, що компанія має право на ТМ з аналогічною назвою.

Допомога в реєстрації торгової марки в Україні надає брендінгове агентство КОЛОРО. Спростіть собі життя і доручіть складності професіоналам!

Як зареєструвати домен в зоні .uaКупити домен uaЯк зареєструвати домен ua

Деякі важливі моменти, які варто враховувати при підборі доменного імені:

 1. Прописуючи назву імені домена, краще використовувати латинські символи - це трохи покращить індексацію сайту пошуковими системами.
 2. Важливий момент, який потрібно враховувати - транслітерація. Правильно вибравши позначення ТМ латиницею, можна отримати кілька доменних імен на одну торгову марку.
 3. Не забути сплатити збори і мита, щоб отримати свідоцтво і мати можливість реєстрації домена першого рівня .UA

Основна перевага сайту на такому домені - авторитетність і високий рівень довіри серед покупців. Це обумовлено тим, що і споживачі, і пошукові системи (у них домен .UA теж користується повагою) знають, що оформлення домену .UA - справа серйозна і недешеве, тому сайти, розміщені там, вважаються елітними і безпечними. Ще один плюс - інтернет-сторінок в цій зоні не так багато - за станом на 01.06.2017 р їх 20056. Можливість підібрати коротке, але органічне доменне ім'я дарує шанс збільшити відвідуваність сайту і, відповідно, підвищити прибуток.

За даними «Хостмайстра», кількість реєстрацій в доменній зоні .UA за підсумками травня 2017 року перевищило 550 тисяч. Основні показники при цьому виглядають наступним чином:

Показники реєстрації доменів .ua

Домени ua: основні кроки на шляху до реєстрації

Всі доменні зони мають свої правила реєстрації. Основне правило для реєстрації доменів .ua - наявність зареєстрованої ТМ, яка буде повторювати доменне ім'я. ТМ реєструються за класами діяльності і на одне слово їх може бути багато, а однослівних доменних імен - обмежена кількість.

Основні правила реєстрації домену .UA:

Як зареєструвати домен ua

Документи для реєстрації домену в зоні .UA

Щоб зареєструвати домен, потрібно обов'язково надати такі документи:

 1. Свідоцтво на право власності на торговельну марку..
 2. Документи, що засвідчують особу заявника, якщо фізособа і свідоцтво про реєстрацію для юридичної особи.
 3. При необхідності - договір про передачу прав власності на ТМ.

Після надання всіх документів і оплати, відбувається перевірка прав на знак / торгову марку, перевірка відповідності ТМ заявленій назві домену. Термін реєстрації коливається від одного до чотирнадцяти днів, а сайт стає доступним після оновлення DNS - через 72 години.

Домен .UA: реєстрація торгової марки

Процедура реєстрації торгової марки триває до 15 місяців і коштує від 1500 грн (державне мито + вартість послуг патентного повіреного).

Пам'ятайте, що реєстрація торгової марки в Україні - це не тільки реєстрація домену. Наявність сертифікату, що підтверджує авторське право на використання ТМ, надає додаткові гарантії захисту вашої продукції від виробництва підробленої продукції і чорної конкуренції.

Зареєстрована ТМ збільшує престиж: споживачі схильні більше довіряти сертифікованим компаніям. Ще один плюс зареєстрованої ТМ - це нематеріальний актив, який часто забезпечує інвестиційну привабливість. Нове, але стало досить популярним в Україні явище франчайзингу також можливо тільки за умови зареєстрованої торгової марки.

Отже, якщо вирішили зареєструвати торгову марку, можна звернутися до патентного повіреного або зробити це самостійно.

Якщо немає часу і потрібно зареєструвати тільки одну ТМ, то можна звернутися до повіреному і підготувати для нього:

 • документи, що засвідчують особу або документи на компанію;
 • логотип для реєстрації;
 • деньги.

Якщо ж надалі ви роздумуєте зареєструвати ще одну торгову марку і хочете розібратися у всіх питаннях, можна зробити реєстрацію самостійно.

Види реєстрації торгової марки

Етапи самостійної реєстрації торгової марки

Якщо у вас немає сайту, то зараз - найкращий час, щоб його створити c агентством колорит. І перший крок у створенні свого сайту є реєстрація доменного імені.

Реєстрація ТМ для домену ua

Найперше, що потрібно зробити перед початком процесу реєстрації - перевірити наявність аналогічних або подібних варіантів уже зареєстрованих ТМ. Чому це так важливо? - Якщо ви подасте документи і виявиться, що така ТМ вже існує - фінансові витрати вам не відшкодують.

Перевіривши на схожість з іншими торговими марками, визначившись з візуалізацією знаку і транслітерацією, можна починати реєстрацію через пошту або в електронному варіанті.

Крок 1: поштова реєстрація ТМ

Зареєструватися можна самостійно через Український інститут інтелектуальної власності, скачавши зразок заяви. У заяві необхідно надати:

 • контактну інформацію;
 • дані паспорта (якщо ФОП) або Свідоцтво про реєстрацію (якщо юридична особа);
 • словесний опис зображення знака (графічне або літерне позначення потрібно описувати коротко і зрозуміло);
 • фотокопії зображення логотипу ТМ;
 • колірне наповнення логотипу;
 • перелік товарів і послуг, які входять в торгову марку;
 • вставити потрібний клас з переліком товарів, класифікованих відповідно до Міжнародної класифікації товарів і послуг.

Куди відправляти заявку

Електронна реєстрація

Електронна реєстрація

Ще один спосіб самостійної подачі заявки на реєстрацію торгової маркиелектронна реєстрація. Даний вид не сильно відрізняється від паперового варіанту. При цьому, в першу чергу, необхідно зареєструватися на порталі Держслужби інтелектуальної власності та отримати електронний цифровий підпис в акредитованому центрі сертифікації ключів Укрпатенту. Далі необхідно:

 • заповнити електронний бланк заявки;
 • приєднати матеріали заявки;
 • підписатися електронним підписом;
 • зареєструвати заявку.

Крок 2: підтвердження реєстрації ТМ

Отримавши підтвердження про отримання заявки, потрібно сплатити держмито за її реєстрацію в розмірі 1000 грн за один клас. Сплативши, очікуєте від 8 до 18 місяців, протягом яких прийде підтвердження про призначення. В такому випадку необхідно сплатити держмито в розмірі 85 грн і 150 грн за публікацію відомостей, і відправити квитанції назад. І знову чекати. Правда, тепер трохи менше - до двох місяців, які завершуються отриманням свідоцтва (хоча можливий і відмова). Ось тепер можна реєструвати домен.

Крок 3: покупка домену

Останній крок на шляху до володіння домену .UA - його покупка. Самостійно тут не впоратися - необхідно звертатися в спеціальні сервіси, які надають подібні послуги. Час реєстрації - до 7 днів, а вартість - від 1000 грн.

Купити домен .UA можуть тільки власники однойменних торгових марок. Наприклад, для реєстрації домену sibas.ua, ТМ може називатися сібас, sібас, sібаs, сібас або sibas. Якщо ж хочете назвати торгову марку sibas.ua, то шансів бути унікальним більше, але і вартість буде відповідною: близько 7 000 грн за те, що .UA - символ держави.

Як захистити торговою марку

Реєстрація домену UA без торгової марки: чи можливо це?

Всі сервіси, що пропонують реєстрацію національного українського домену в один голос твердять, що без свідоцтва про наявність зареєстрованої ТМ придбати домен .UA не можна. Але з юридичної точки зору на вищезгаданому домені без документів на товарний знак можуть зареєструватися різні організації, типу koshki.ua - місце зустрічі любителів хвостатих і це буде не приватний ресурс, а публічний. Але, припустимо, вам подобається назва домену koshki, але ТМ з аналогічною назвою у вас немає, та й процес реєстрації складний, тривалий і ризикований.

Реєстрація домену UA без торгової марки

Доменне ім'я можна зареєструвати на чужій товарний знак, якому, наприклад, домен не знадобився і, розкрутившись, зареєструвати торговий знак і перевести на нього домен.

Тролінг

Інший варіант в обхід реєстрації ТМ – реєстрація у європейського реєстратора доменів, а в заявці вказуємо номер підібраною чужий ТМ. Далі відбудеться наступне:

 1. Європейський реєстратор відправить українському партнеру запит-підтвердження.
 2. Український партнер запросить номер реєстрації у заявника.
 3. Заявник надасть чужий номер ТМ.

Цей варіант реєстрації доменного імені називається киберсквоттинг - умисна або неправильна реєстрація доменного імені, яка порушує права іншого власника на торговельну марку з можливою подальшою перепродажем.

Законодавча база, здатна захистити від подібного виду незаконної діяльності, в Україні недосконала, хоча і сама діяльність не розвивається завдяки умовам реєстрації домену .UA.

Згідно з Регламентом особливостей реєстрації приватних доменних імен другого рівня і зведення Правил домена.UA, на домен.UA оформити перший рівень можна тільки за наявності зареєстрованої торгової марки. Це зроблено, щоб запобігти киберсквоттинг.

Підводні камені при реєстрації ТМ

Багато, реєстрували ТМ самостійно шкодували, що не навернулися до посередників через бюрократичну тяганину. Але і подача документів на реєстрацію торгової марки не завжди закінчується отриманням свідоцтва. Тому, повторимося, обов'язково потрібно перевіряти вільно чи назву перед подачею заявки на реєстрацію.

Вас можуть випередити (sibas.ua на даний момент вільний) і написати назву ТМ, яке трохи відрізняється від вашого, наприклад, ваше Sibas, а опонента - Siba & S, що теж підходить для назви згаданого домену. Але опонент отримає його швидше, тому, що подав на прискорену реєстрацію за 4 місяці, а ваша заявка повинна пройти процедуру за 8.

Скільки коштує реєстрація домену .ua і .укр в Україні

Послуги з реєстрації домену .UA офіційно реєструють 120 реєстраторів. Вартість реєстрації домену .UA і .УКР розраховується на рік і залежить від компанії:

Реєстратори доменів .UA

Реєстрація доменного імені .UA: підсумки

Підібрати гарне ім'я для домену та зареєструвати його в зоні .UA - перший крок на шляху до побудови сучасного сайту компанії і один із способів, завдяки якому відвідувачі зможуть легко знайти вас. Також це чудова можливість створювати корпоративні адреси електронної пошти, наприклад, info@koloro.ua.

Але роблячи ставку на більш дорогий домен, потрібно задуматися - чи варта гра свічок. Адже такі гіганти (які «прогавили» домен .UA свого часу) світового масштабу, як Google і місцевого масштабу, як rozetka прекрасно себе почувають на домені .COM.UA.

Світлі уми брендінгового агентства Колоро придумають назву, допоможуть з реєстрацією торгової марки і розроблять логотип компанії. Ми робимо якісно і красиво. Телефонуйте і пишіть:

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

29 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !