10 найбільших бюджетів для рекламних кампаній в Україні

10 найбільших бюджетів для рекламних кампаній в Україні

Категория: Брендинг и маркетинг

12 / 05 / 2017

12444 просмотров

99 4.3333333333333 5

Основні рекламодавці на телебаченні: легка / харчова промисловість і політики (і чим частіше вибори - тим вигідніше і краще для ЗМІ).

Реклама: приріст або стагнація

Складність економічної ситуації в країні не вплинула на бюджети українських компаній, розрахованих на рекламу. Стабільність 2016 року позитивно позначилася на українському ринку реклами: Всеукраїнська рекламна коаліція зафіксувала зростання рекламних бюджетів компаній розміром в 28%, що стало найбільш радісною подією для маркетологів за останні 14 років.

Як рекламувати

Зростання реклами на радіо забезпечують алкогольні компанії, мануфактурщиків лікарських засобів, автотранспортна галузь. Результат - підвищення вартості послуг майже на всіх радіостанціях. Коливання в секторах економіки безпосередньо впливають на динаміку обсягів реклами в медіа: фінансовий сегмент на початку 2016 року пережив падіння на 29% - скоротилися витрати на рекламу, особливо в пресі - на 18,5%.

На ТВ-рекламу банки в 2016 році витратили на 35% менше, ніж в 2015. Найбільші бюджети рекламних кампаній в першій чверті 2016 року було у:

Рекламні бюджети

А ось на радіо всього було витрачено 3,4 млн грн. Більшу частину проспонсорували Банк Михайлівський (398 тис. Грн) і Капітал ломбард / Партнер ломбард (553 тис. Грн).

Рекламні бюджети компаній

Підвищення активності в рекламній сфері та нарощування рекламних бюджетів спостерігалося серед фармацевтичних компаній: зростання бюджету на 600% на радіо завдяки Натурпродукт Вега (4,3 млн грн) та Berlin Chemie (1,9 млн грн), а ТВ сфера отримала 353 млн грн, велика частина з яких належить «Фармак» (40 млн) і Sanofi Aventis (23 млн).

Активізувалися і рітейлери, вклавши в радіо близько 12 млн грн. Самі активні - Фокстрот (770 тис.), Епіцентр (762 тис.) І rozetka.ua (715 тис). А на телебаченні рітейлери спустили понад 50 млн грн.

Багато медіа-експерти відзначають, що, хоча інтернет-покриття в Україні і поступається телевізійному, але рекламні ролики переходять в інтернет з недешевого телебачення, де секунда коштує близько 300 доларів.

Рекламна кампанія в Україні: найбільші рекламодавці ТВ

Фармацевтична галузь

Свого часу компанія P & G лідирувала на ринку реклами, але ось уже два роки поспіль (2015 і 2016) вона поступається своє перше місце Nestle & L'Oreal. У трійку лідерів потрапила і Mondelez Україна. А в рейтинг 15 найбільших рекламодавців потрапили чотири компанії з чисто українським капіталом.

Найбільші рекламодавці

Найбільшими рекламодавцями стають фармацевтичні, алкогольні компанії і продовольчі товари, але їх впевнено наздоганяють косметичні та компанії, що надають розваги.

Найбільші рекламодавці

Варто більш детально зупинитися на фармацевтичній галузі, як лідера телевізійної реклами - чверть телеефіру реклами займають ліки. Компанії за підсумками 2016 року інвестували в ТВ рекламу понад 400 млн доларів. Топові рекламовані препарати в 2016 році стали препарати груп:

Самі рекламовані препарати

Чималі вклади в розвиток ринку телереклами роблять іноземні компанії: 52,3% - внесок зарубіжних компаній проти 47,7% вітчизняних.

Самі рекламовані ліки

Заборона реклами пива: два роки без пінного

Заборона на рекламу пива прибрав з екранів «Львівське», «Славутич», «Оболонь» та інші. Це призвело до того, що активізувалися покупки спонсорських проектів, замінивши тим самим пряму рекламу. І хоча «Львівське» викрутитися, запустивши рекламу «Львівської пивоварні», але більшість скоротили закупівлі відеореклами на 80% в 2015 році на ТБ, а в 2016 спостерігався вже приріст розміром в 25%. Але точно дізнатися, скільки витрачається на рекламу найбільшими виробниками пива «САН ІнБев Україна» і Carlsberg не можна - це комерційна таємниця.

Ця заборона від нардепів закінчився недоотриманням податків на на колосальну суму від двох найбільших галузей української економіки - пивоварної та ТВ.

Рекламодавці на радіо і в пресі

2016 рік показав, що найбільші рекламні бюджети були у радіостанцій «Хіт FM», «Русское радио», «Люкс FM», «Авторадіо» і «Шансон». У пресі лідирують глянцеві журнали Elle, Vogue UA, «XXL. Мужской размер », L'Officiel і« Караван історій ». .

Видавництва з найбільшою кількістю реклами

Радіостанції з самими великою кількістю реклами

При цьому найбільшими рекламодавцями на радіо стали: дистриб'ютор лікарських препаратів і косметичних засобів Natur Product Vega, ювелірний завод «Золотий вік» і виробник продуктів харчування ПП «Віктор і К» («Королівський смак»).

Самі Великі рекламодавці радіо

А найбільшими доходами від реклами можуть похвалитися видавничі будинки Burda Україна (Ліза, Отдохни, Добрі поради, Моя дитина, Playboy, Автосвіт), Hearst Shkulev Україна (Elle, Cosmopolitan, Maxim, Harper’s Bazaar), Едіпресс Україна (VIVA, Єдина), UMH (Корреспондент, Теленеделя, Комсомольська правда, Аргументи і факти) і Сегодня мультимедиа (Сьогодні, Vogue). При цьому найбільші рекламодавці преси - це L'Oreal, Олфа фармацевтична компанія, Селдико, Chanel, Arena.

Хто більше замовляє реклами

Скільки коштує рекламна кампанія: мовчання політиків

Фінансуванню виборчих кампаній в Україні завжди не вистачало прозорості, тому тільки політики (а може і вони не в курсі) точно знають, скільки грошей було витрачено і звідки вони взялися.

За даними спільного розслідування Depo.ua і Комітету виборців України, політичні партії, зареєстровані на місцевих виборах 2015 року в цілому витратили не менше $ 82 млн.

Скільки коштує рекламна кампанія

Автори дослідження підрахували середню вартість прямої і прихованої реклами, зарплати і витрати на підкуп виборців.

Наприклад, вони підрахували, що за останні два місяці перед виборами, всі партії платять за зовнішню рекламу близько 4,8 мільйона доларів, купуючи приблизно 75 відсотків з 20,000 рекламних щитів по всій країні.

Скільки коштує рекламна кампанія

Щоб рекламувати себе на ТБ, політики витратили близько 36,4 млн. долл. Вони також заплатили близько $ 10,9 млн. Для онлайн-реклами і близько 13,6 млн доларів для радіо-реклами. Передвиборна агітація в пресі коштувала всього близько $ 910 000. .

Передвиборна рекламаОднак, в звіті не міститься аналізу джерел фінансування.

Хоча «УКРОП» сказав, що на рекламну кампанію по всій країні виділено близько 4 млн. Доларів, а Сергій Каплін, лідер Партії простих людей, сказав лише, що вони витратили «кілька сотень тисяч гривень».

Мер Києва Віталій Кличко витратив понад 595 000 доларів, щоб бути переобраним, оплачуючи всі з власної кишені, повідомляє його прес-служба.

Але з'ясувати походження грошей для політичної реклами складно.

Система «гречка» відійшла в минуле. Тренд минулих виборів - «добру справу»: нові дитячі майданчики, вимощені доріжки та відремонтовані дахи. Вартість всіх робіт могли оцінити самі замовники (але з громадськістю вони не поділяться).

Варто пам'ятати, що реклама ділиться на офіційну і неофіційну. Для прикладу можна використовувати офіційні білборди: місячна оренда одного щита становить 3 500 грн, під час передвиборної агітації 75% викуповується (близько 15 тисяч площин). При цьому за два місяці сума становить близько 100 млн грн, але може досягти і чверті мільйона гривень завдяки тіньовим щитів, кількість яких в окремих містах досягає 30% всіх рекламних площ.

Ще одна причина неповної або не зовсім достовірної інформації - обробка виборців почалася з весни 2015 року.

Готуючись до виборів в Раду, партії точно витрачають мінімум 50 мільйонів гривень- у разі меншої суми вони загубляться серед опонентів. Найдорожчі рекламні кампанії у «Солідарності», «Нашого краю», «Відродження» та «Кріп». «Відродження» та «УКРОП» - проекти Коломойського. З них перша - для сентиментальних любителів минулого, а друга - для патріотично налаштованих прогресистів.

Найдорожчою передвиборної рекламною кампанією може похвалитися кандидат в мери, а сьогодні - мер міста Дніпра, Борис Філатов. Всі витрати ніхто не береться підрахувати (програма «добрі справи», медіа-підтримка «1 + 1», сайти і т.д.). А ось кількість у.о київського кандидата в мери Сергія Думчева вдалося підрахувати - сума досягла 5 млн доларів.

Політична реклама

Як видно, дорога рекламна кампанія не гарантує перемоги. І найгучнішим провалом останніх років став проект Королевської «Вперед, Україно!», Який витратив близько 300 доларів на одного виборця.

На жаль, вибори в Україні - одні з найдорожчих у Східній Європі. І замість того, щоб витратити ці офіційні 2 млрд від партії і 1 млрд від держави на будівництво пристойного будинку престарілих, ці гроші йдуть в пісок, щоб дорвалися до корита нові представники влади, відбили їх назад в короткі терміни.

Ми в брендінговому агентстві KOLORO не допомагаємо політикам, але із задоволенням допоможемо організувати рекламну кампанію для вашого продукту або бренду!

Телефонуйте нам:

+38 (099) 618 87 50

або пишіть HI@KOLORO.UA

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 15 23

Подготовил:

Мария Волошина

Маркетолог

99 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !