Створення мініатюр: 3Д-сканування людини і друк зменшеної копії

Створення мініатюр: 3Д-сканування людини і друк зменшеної копії

Категория: 3D Технологии

28 / 11 / 2013

26538 просмотров

162 4.1296296296296 5

У США, Японії і в Європі активно набирає обертів новий напрямок 3Д-друку. Люди хочуть створити зменшену копію самого себе. Для створення мініатюр використовуються нові 3Д-технології, а саме: 3Д-сканування і 3Д-друк.

Деякі навіть підносять даний напрямок, як "3Д-клонірованіечеловека", і в цьому є частка правди...

3д клонування людини. 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканериСтворення мініатюр . 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

Створення мініатюр - це створення електронних моделей і друк на 3Д-принтері макетів готових моделей. За допомогою мініатюр можна ефектно уявити майбутній проект (макет будинку, макет обладнання, макет деталей, макет корпусу приладу і т.п.). Одним з схожих проектів у KOLORO було створення і друк презентаційного макета будинку для студії дизайну «KEY». Але це просто презентаційний макет, який легко можна було б ще більш «оживити» за допомогою пари мініатюрних фігур людини.

Нові 3Д-сканери дозволяють в лічені секунди сканувати людини в повний зріст, а потім роздрукувати його зменшену копію на 3Д-принтері з дотриманням майже всіх дрібних деталей! Це -Захоплюючий видовище!

Створення фігури-мініатюри людини зазвичай проходить в стандартні три етапи:

 • 3D-сканування людини в повний зріст;
 • обробка отриманої 3D-моделі людини;
 • 3D-друк зменшеною моделі людини.

Фігурки людей друкують за допомогою 3Д-принтера. Залежно від обраного способу друку та 3D принтера якість готових фігурок помітно відрізняється:

Друк зменшеної копії людини. 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери3D клонування. 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

У Барселоні, наприклад, проходила акція, коли будь-який бажаючий міг отримати безкоштовний сувенір - надруковану на 3Д-принтері фігурку самого себе. Сканування людей проходило прямо на вулиці (було встановлено три сканера), і люди із задоволенням брали в цьому участь. Отримані з 3Д-сканерів дані швидко оброблялися за допомогою програми Blender, і готова 3Д-модель людини відправлялася на друк. Фігурки друкувалися на струменевому 3Д-принтері, вони були невеликі (розміром близько 10 см), одноколірні та з безліччю зайвих елементів, що вимагають доопрацювання (наприклад, видалення підпірок і шліфування моделі). Подивитися відео ви можете тут:

Така 3D-друк підійде для рекламної компанії, залучення уваги до власної фірмі і для придбання нових однодумців і клієнтів.

Якщо ж будувати на цьому бізнес, то друк зменшених моделей людини повинна бути якісною і кольоровий. В іншому випадку фігурки доведеться розфарбовувати в ручну і вони не будуть настільки правдоподібні. Крім того, готові моделі повинні пройти постдрукарського доопрацювання: фахівці повинні акуратно видалити всі зайві елементи і деталі, і, при необхідності підфарбувати і відшліфувати модель, нанести на неї захисне покриття.

Деякі компанії для друку фігурок використовують "струменеві" 3д-принтери (пошарове нарощування матеріалу), інші вважають за краще лазерні 3д-принтери (лазерне спікання порошків, стереолітографія, склеювання крохмале-целюлозного порошку) .При допомогою лазерної 3Д-друку готові вироби виходять найбільш реалістичними і мають високу точність передачі складних деталей і елементів. Про те, як друкуються фігурки людей за допомогою лазерного запікання ви можете подивитися нижче або тут:

3Д-сканування людини і друк його зменшеної копії


Багато компаній активно пропонують свої послуги з 3Д-скануванню людини в повний зріст і друку його зменшеної копії.

1. Так, німецька компанія Twinkind пропонує створити точну міні-копію людини з відображенням навіть таких дрібних деталей, як міміка і складки на одязі:

При скануванні людини Twinkind не рекомендує одягати шовковий одяг, а також одяг, зроблену з шифону або тюлю. Крім того, для отримання більш правдоподібних фігурок не рекомендують одягати окуляри. Їх сканують окремо. Після завершення сканування людини з усіх боків, а також 3Д-сканування всіх додаткових деталей і об'єктів, створюється 3D-модель людини, а потім вже цифрова модель відправляється на друк на 3D-принтер.

Створення міні копії людини. 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

Послуги німецької компанії Twinkind зі створення мініатюри людини обійдуться вам від 300 до 1700 доларів в залежності від розміру статуетки (від 15 до 33 см).

2. Інша компанія Artec Group (головні офіси компанії знаходяться в Люксембурзі, Москві і Каліфорнії) пропонує свої послуги зі створення мініатюр онлайн. Сервіс забезпечується завдяки програмному забезпеченню Shapify.me (для роботи з сервісом необхідно буде завантажити і встановити цей додаток), а також завдяки апаратному забезпеченню від компанії Майкрософт & minus; Microsoft Kinect SDK.

За допомогою скануючого пристрою Microsoft Kinect SDK (можливе використання і іншого 3Д-сканера, однак на офіційному сайті не зазначено інформацію на рахунок підтримки інших пристроїв) ви повинні відсканувати себе в домашніх умовах.

3д сканування людини. 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканериСтворення 3д моделі людини, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

За словами розробників онлайн сервісу компанії Artec Group, процес сканування досить простий і зрозумілий для будь-якої людини. Слід дотримуватися всього кількох правил:

 • встановити сканер на стійкій поверхні (наприклад, на столі, або закріпивши його за допомогою штатива);
 • встановити сканер на рівні грудей (на відстані не більше ніж 1,3 м);
 • запустити встановлену програму Shapify.me, відійти на відстань 1-1,3 м і переконатися, що в кадр не потраплятимуть сторонні предмети;
 • керуючись голосовими підказками від додатка відсканувати себе в восьми різних положеннях (кожен раз повертаючись по відношенню до сканера на 45 градусів). При цьому важливо залишатися в первісному положенні (зберігати позу і вираз обличчя, змінюючи лише кут свого положення щодо сканера), і в приміщенні повинно бути гарне і рівномірне освітлення.

Мініатюри людини, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

Після завершення сканування необхідно почекати поки додаток обробить отримані дані з пристрою Microsoft Kinect SDK. Ви можете подивитися свою готову 3Д-модель, і, якщо вас влаштовує результат, натиснути на кнопку «3D PRINT». Ваша модель відкриється в браузері і завантажиться на сайт Shapify.me для друку моделі на їх 3D-прінтере. Дальше оформляється доставка і готова і роздрукована 3Д-фігура доставляється на вашу адресу, в зазначений на сайті термін.

Вартість послуг компанії Artec Group - 59 доларів, куди вже входить вартість доставки. Єдиний момент - на даний момент відправка надрукованих мініатюр людей здійснюється по США, Канаді, Англії та Європі. В іншому випадку, крім зазначеного сканера у вас повинен бути свій 3Д-принтер.

Макети готових моделей, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

3. Ще одним «дешевим» проектом була акція «3D skanning 3D printing 3D you» в одному з англійських супермаркетів Asda. Всім бажаючим пропонувалося замовити зменшену копію себе, надруковану на 3Д-принтері. Виготовлення однієї фігурки коштує всього 40 фунтів (близько 64 дол.) І за часом займає близько 8 годин. Подивитися, як створювали 3Д-моделі в британському супермаркеті можна нижче:

Створення мініатюр на 3д принтері, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканериДрук 3д копій, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

4. Японська студія 3Д друку Shinsaibashi D Sta також пропонує свої послуги з 3Д сканування людини і друку 15-сантиметрової фігурки - зменшеної копії. Студія знаходиться в розважальному центрі і пропонує відвідувачам пройти цікаву процедуру по 3Д-скануванню.

Для отримання власної мініатюри необхідно пройти 3D-сканування в повний зріст, а далі отримані з 3Д-сканера зображення обробляються на комп'ютері і відправляються на друк на 3Д-принтер.

Дана студія примітна і тим, що клієнтам пропонується вибір декількох варіантів друку фігурки самого себе:

 • найпростіший варіант друку - друкується фігурка повністю ідентична образу при скануванні;
 • другий варіант дозволяє замовити друк фігурки самого себе в казковому, фантастичному або в оригінальному вбранні;
 • третій варіант «весільний» - друк фігурок-мініатюр у весільному вбранні (виготовляється пара двох ляльок людей: наречена у весільній сукні і наречений в костюмі).

3Д-сканування триває всього пару хвилин, і ще через деякий час ви вже отримаєте 15-сантиметрову пластикову ляльку самого себе. Ціна послуг дизайн студії Shinsaibashi D Sta обійдеться Вам в 420 дол. при друку «оригіналу» людини; в 370 дол. при друку фігурки в якомусь іншому вбранні; і в 580 дол. і більше при друку весільних фігурок.

Створення фігурок людини , 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканериСтворення зменшеної моделі людини, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

5. Ще одна японська компанія Sony Music Communications в 2013 році запустила власний сервіс зі створення мініатюр людей.

Компанія створює мініатюри за принципом «3d-сканування - 3d-моделювання - 3d-друк». 3Д-сканування кожної людини з усіх боків займає від 5 до 10 хвилин. Далі - в спеціальних програмах для отриманої 3Д-моделі людини налаштовуються текстури та кольору, і готова модель посилається на друк на 3Д-принтер.

Після друку моделі фігурка підлягає постпечатній обробці: поверхня ретельно полірується і наноситься віск.

Друк фігурок людей, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканериДрук 3д моделей, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

Вартість друку таких мініатюр людей варіюється в залежності від розміру самої фігурки:

 • близько 100 дол. за фігурку розміром близько 10 см і вагою близько 50 гр .;
 • 480 дол. - фігурка розміром 15 см, вага - 150 гр .;
 • 680 дол. - розмір фігурки 20 см, вага - 300 гр .;
 • близько 1200 дол. - друк фігурки мініатюри розміром 30 см і вагою 900 гр.

Компанія для друку використовує 3Д-принтер ZPrinter 650, а в якості друкованого матеріалу - порошкову білу штукатурку. Принцип цього принтера побудований на кольоровому лазерному спіканні порошку. Фігурка виходить досить тендітна, тому вимагає акуратної і уважною обробки після друку: видалення зайвого шару порошку, нанесення рідкого клею для полірування і зміцнення міцності вироби, підсушування фігурки в сушарці і лише потім нанесення воску.

6. Послуги зі створення мініатюрних фігурок людей стали настільки відомі, що активно починають набирати популярність не тільки за кордоном, але і в Росії і в Україні. У Росії вже проводилися акції по 3Д-клонування людей, але, оскільки цей прийом використовували тільки в демонстраційних і рекламних цілях, то широких масштабів 3Д-друк фігурок людей поки не набула. Одна з російських компаній, що пропонують послуги зі створення людських мініатюр, «Ательє 3Д», створює пластикові мініатюри людей розміром від 10 до 25 см.

Вартість друку в залежності від розміру фігури становить:

 • 10 см - 10 тис. Руб. (300 дол.);
 • 15 см - 11 тис. Руб. (330 дол.);
 • 20 см - 13 тис. Руб. (400 дол.);
 • 25 см - 17 тис. Руб. (520 дол.).

Як зазначено на сайті компанії, доставка фігурки - здійснюється безкоштовно.

3д фігурки на 3д-принтері, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери3д-принтер для створення мініатюр, 3D друк, 3D сканування, 3D-друк, 3D-сканування, прототипування, створення мініатюр, 3Д сканування людини, друк зменшеної копії людини, 3д клонування людини, 3D клонування, створення і друк презентаційного макета, 3Д-сканери

Звичайно ж, це не всі фірми і сервіси, які займаються 3Д-клонуванням людей. Якщо ви маєте інформацію про будь-якої компанії або онлайн-сервісі друку, напишіть, будь ласка, інформацію про них в коментарі до статті, і ми обов'язково додамо ці дані в нашу статтю.

Підсумок


3D-сканування і 3D-друк - досить цікавий напрямок бізнесу, яке дуже швидко набирає обертів. У найрозвиненіших країнах світу люди вже давно зрозуміли переваги нових технологій, в тому числі і 3Д-технологій, і активно використовують їх як для особистих цілей, так і з метою своїх компаній і підприємств.

Популярність завойовує промислове моделювання, прототипування і друк деталей складних об'єктів, корпусів приладів, і т.п. А для власних потреб люди, як правило, друкують на 3Д-принтері різні корпуси для телефонів, прикраси, брелоки і різні дрібниці.

Цікавим напрямком можна назвати і 3Д-сканування і створення зменшеної копії людини (друк мініатюр на 3Д-принтері). Зокрема, створення мініатюр - перспективний напрямок для країн пострадянського простору, проте масштабність воно набере, ймовірно, не скоро, з причини своєї дорожнечі і відсутності інформації про даному напрямку у населення.


Компанія KOLORO пропонує свої послуги з 3Д-скануванню і 3Д-моделювання об'єктів будь-якої складності. Наші 3д-моделлера створять для вас точну копію вироби - 3Д-модель, готову для відправки на друк на 3Д-прінтер. По усіх питань звертайтеся до нас по: +38(057)-760-26-05, +38(057)-760-26-06,+38(099)-618-87-50. Надсилайте свої готові 3Д-моделі для прорахунку вартості на нашу поштову скринькуinfo@koloro.com.ua

Контактная информация:

hello@koloro.ua

+38 (044) 223 51 20

Подготовил:

Алина

Маркетолог

162 голосов

Понравилась статья?
Оставьте свой голос :-)
comments powered by HyperComments

Похожие материалы

Бесплатная консультация. Звоните

Сделать запрос
up-btn

Спасибо за ваше сообщение!

КОНТАКТЫ

Виберіть зручний вам спосіб:
- Оцінка готовності вашого проекту
- Побудова плану робіт
- Ціни та терміни

сподобались наші статті?

наші новини сподобаються також !